Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos a büntetés?

Jogos a büntetés?

Figyelt kérdés
Helyszín Budapest, Hungária körút, leálló sáv. Autóval parkolás egy kapubejáró előtt (használaton kívül). Mikulás megajándékozott egy csomaggal. Kérdés: Ha olyan részen állt az autó, ami kívül esik a felfestett területen, akkor jogos e hogy a parkolási társaság pótdíjaz, arra hivatkozva hogy nem találtak érvényes jegyet? Tehát ha tilosban parkolok, akkor is kellene jegyet váltanom?

2018. nov. 23. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen, jogos a büntetés. Máskülönben mindenki szépen megállna, ahol épp kedve tartja, a lényeg, hogy ne szabályos helyen tegye...
2018. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy átment-e a kérdés lényege. Tehát még egyszer felteszem a kérdést másképp: Parkolóőrnek mi köze van a tiltott helyen parkoló autóhoz? Ebből adódik a másik kérdés: ha vettem jegyet akkor nyugodtan parkolhatok tilosban? (Ki van fizetve, nem?!)
2018. nov. 23. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Van némi bőr azért a képeden :)
2018. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem zónában voltál véletlenül?
2018. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ehhez már pofa kell.
2018. nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Parkolási rész nem a felfestett rész, hanem a parkoló-táblákkal határolt terület. Ha a parkolás díjköteles, azt kiegészítő tábla jelzi; ha nem mindennapi 24 órás, akkor azt is, hogy mely napokon és milyen időszakokban fizetős. A parkoló terület megszűnését is táblával; kiegészítő táblával jelzik. (Nem minden parkoló, még a fizetősek közül sem mind, felfestett területű, még csak nem is mind szilárd burkolatú.)

Ha a kiegészítő tábla alapján fizetős a terület, akkor mindegy, hogy a közterület mely részén várakozol, az díjköteles. Állhat a jármű járdán, kapubejáróban, forgalomtól elzárt területen; alá is lehet bakolni, és arra hivatkozni, hogy nem is áll a parkolóban, a kereke nem is érinti annak területét; fizetős a parkolás. Kivéve, ha a várakozás helye magánterület.


Ha, oda, ahol álltál, úgy jutottál, hogy arra az időszakra, mikor ott áll a járműved, fizetős parkolást jelző tábla mellett haladtál el, és utána, a várakozási helyedig nem haladtál el a fizetős parkolási terület végét jelző tábla mellett, és nem magánterületen várakoztál, akkor bizony jogos a pótdíjazás.

Ha a fizetős területen belül még tiltott helyen is áll valaki, vagy más szabályt szeg meg, akkor azért meg is bírságolhatják.


Te tudod, hogy pontosan mi a helyzet. Ha nem tartod jogosnak a pótdíjazást, elolvashatod a jogorvoslati lehetőséged; élhetsz vele. Ha elutasítanak, és nem fogadod el, az sem végleges; fordulhatsz bírósághoz is.

2018. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok: átjött a lényege a kérdésednek, de mint írtam, elég érdekes helyzet lenne, ha a tiltott helyen parkolas esetén nem kellene parkolási díjat fizetni. Az arra motiválná az embereket, hogy a parkolóőröknél ritkábban előkerülő haróságok ellenőrzésétől kevéssé tartva inkább állnának meg idióta helyeken, ha így nem kellene parkolási díjat fizetniük.
2018. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3, 7: Hajjaj.. Fővárosi lakos vagyok.. és a szerényebb fajta.. De egyébként az ő bőrük sokkal vastagabb.

Ma jött egy levél, miszerint ha bemutatom a közteres büntetést akkor elengedik ők a büntit. Na kinek van itt bőr a képén?

2018. nov. 26. 13:50
 9/9 A kérdező kommentje:
6: Nagyon szakszerű válasz. Igazad is van! A baj ott kezdődik amikor az embert összezavarják a felfestéssel, aminek így kb semmi értelme nincs. Egy körúton nem fog az ember nekiállni halszálkában vagy merőlegesen parkolni. Egyébként azt nem mondtam, hogy egy használaton kívüli autóbejáró az a hely ahol álltam, tehát nem is festhetnek oda parkolóhelyet, mert a KRESZ tiltja a parkolást. De ők (parkolósok) "minden esetre" megbüntetnek, aztán védekezzél ahogy akarsz, nekik mindenre lesz válaszuk, tehát "megéri" inkább fizetni. És erre aztán rájátszanak szépen.
2018. nov. 26. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!