Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély tanfolyamra érdemes...

Elsősegély tanfolyamra érdemes elmenni a Vöröskereszthez vizsga előtt?

Figyelt kérdés
Vagy elég az E-titánon lévő elsősegély anyagot átnézni?A két Budapesti vizsgahelyszínről (Széll K. tér, Váci út) kinek milyen tapasztalatai vannak?
2018. dec. 20. 01:39
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Elėg a tananyagot megtanulni.
2018. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsősegély-tanfolyamra NEM lehet eleget járni. Ne a vizsga miatt tedd (igen, ahhoz elég bemagolni a netes tananyagot), hanem mert szeretteiden tudsz jobban segíteni - vagy épp vadidegen embertársaidon - ha élőben is megkaptad az oktatást.
2018. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer legalább mindenképp megéri elmenni.


Egyrészt a gyakorlati dolgokat, mint lélegeztetés csak akkor tanulod meg, ha csinálod. Másrészt ahogy írják előttem, az életben is jöhet bármikor kisebb-nagyobb baleset amikor jól jöhet az alapvető tudás is.

2018. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nagy_Róbert válasza:

Én eldöntöttem, hogy otthon fogok felkészülni youtube, ismerősök kikérdezése és pár anyag elolvasása tételek családtagokkal való gyakorlása alapján.

Így összességében több időt vett el talán mint a tanfolyam, de amikor benn voltam teljesen felkészültnek éreztem magam és kevesebbet bénáztam mint a tanfolyamot végzett társam.


A helyszínen nagyon korrektek voltak. Nem azt nézték hogy bemagoltál e mindent. Hanem, hogy tudsz e mit kezdeni a helyzettel ha bajba kerül valaki. Talán lehetnének kicsit szigorúbbak is.

2019. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális e, de válaszolok.

Én voltam tanfolyamon, de nem sokat ért, utólag nem mennék. Össz-vissz 3 órahossza volt 6eFt.

Egy mentőtiszt tartotta, 15 oldalnyi anyagot lehadart, amit ha érkezték írni szerencsés voltál, ha nem akkor így jártál. Egyszer mindenki megcsinált egy stabilt meg egy újraélesztést és ennyi volt.

Aztán itthon a YouTubeon beírtam hogy "közúti elsősegély", a Vöröskeresztnek meg egy autósiskolának van fent videója amit többször megnéztem, és végül mondhatom hogy azzal készültem fel, mert 1000x többet ért mint a három órás tanfolyam...

2019. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!