Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorosok! Ilyen szép időben...

Motorosok! Ilyen szép időben előveszitek a paripátokat, és kerültök egyet, vagy pihentetitek tavaszig?

Figyelt kérdés
Én novemberben teletankoltam, lemostam, kivettem az akkut és csepptöltőre tettem, leolajoztam a láncot, olajos ronggyal bedugtam a kipufogót, állványra tettem, letakartam, és téli álomra küldtem a motort. Most ebben a szép napsütéses időben alig bírom ki, hogy ne pattanjak nyeregbe. Érdemes elővenni, vagy kár lenne bepiszkoli pár km miatt? Az árnyékosabb helyeken még lehetnek vizes szakaszok, itt-ott sárfelhordás is, tehát újra mosnom kellene és a láncot leápolni. Amúgy tegnap láttam egy motorost, ezért kaptam kedvet én is.

2018. dec. 23. 10:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Na gyüttem. Jól esett egy kis motorozás, csak nagyon feltámadt a szél, amit nem szeretek, hazafelé meg már be is borult. Amúgy az út 99%-ban száraz volt, de a gumi nem úgy tapadt mint nyáron. Sok motorossal nem találkoztam. :D

Mindig prémium üzemanyagot tankolok bele, többnyire OMV MaxxMotion-t. Szerintem ez se trutyisodik.

2018. dec. 23. 17:10
 12/17 anonim ***** válasza:
Egészségedre! :) És mekkorát mentél?
2018. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is MaxxMotiont tankolok mindenbe... :D De amúgy én bárki ismerőssel beszélek az biztos OMV-nél tankol, motoros és nem motoros. Érdekes.
2018. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Csak 50 km-re mentem el az egyik unokatesómékhoz. Picit hülyének néztek, dehát na...


Valamiért erre szoktam rá. Van MOL kút közelebb, meg pár pici névtelen kút, más nincs. Hosszabb utak előtt is megnézem, hogy hol van OMV, hol tankoljak. Ha nincs, akkor jó az Agip és a Shell is. Tudtommal az OMV saját finomítójából kapja a benzint, de azért mégse ugyanaz, mintha Ausztriában tankolnánk.

2018. dec. 23. 20:14
 15/17 anonim ***** válasza:
A 100-as benzin csak egy tévhit. Egy motor sincs arra tervezve és ugyanúgy trutyisodik (10% biokomponens tartalom) csak kicsit később. 😉 Tegyél bele üzemanyag stabilizátort és akkor nem lesz trutyi. A téli indítgatás nem tesz jót a motornak (se). Melegedéskor, lehüléskor úgyis lesz olyan hőmérsékleti tartomány amikor lepárásodik az egész moci. Elektromos csatik, kipu belül, stb, stb... Az akksit vedd ki és vidd meleg helyre. Felesleges állandóan tölteni. (a feltöltött akkut nem kell tölteni ugye...) Böven elég ha 2-3 hetente ráakasztod..
2018. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Fúú már megint egy 100-as benzin ellen kampányoló... Lehet, hogy nincs értelme a 100-as oktánszámú benzinnek, viszont hogy a 100-as benzinben nincs biokomponens, ez tény, és nem is trutymósodik meg, mint a 95-ös, kipróbálhatod. Amúgy meg az 1000-res GSX-R és a Ducati is merem állítani, hogy erősebb a 100-as benzintől, mert olyan a motorvezérlőjük, hogy át tudnak állni a nagyobb oktánszámra. De most ebbe nem mennék bele.
2018. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az akkunak nem árt a hideg, sőt. 0-10 C fok közt ajánlott tárolni, ilyenkor merül a legkevésbé. Ezek az intelligens csepptöltők meg pont azért jók, mert frissen tartják és kondicionálják az akkut, kisebb a töltőáram és hónapokig rajta lehet hagyni. 6 Ah-s aksinak nem tesz jót, ha 5 amperrel van töltve.
2018. dec. 24. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!