Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amit az okmányirodában adnak...

Amit az okmányirodában adnak ideiglenes jogosítványt azzal lehet közlekedni még nem jön meg a rendes jogosítvány? Elvileg 1 hétre rá küldik ki majd.

Figyelt kérdés
2019. jan. 26. 19:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha az első jogsid lesz, akkor nem.
2019. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Mi van ráírva? Azok alapján cselekedj.
2019. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedden megyek az ok.ányirodába,mert akkor leszek a rendszerbe.Tegnap vizsgáztam.Eldő jogsi.De 2 ismerősöm is mondta,hogy amit ott adnak már azzal is közlekedhetek.
2019. jan. 26. 20:13
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, én meg azt mondom, hogy a kövek mindaddig puhák amíg hozzájuk nem érünk. Nem vezethetsz, bírd ki még nem jön meg a plasztik kártyád, nekem is mehetnékem volt minden nap vártam a postást, 3 éve 2 hét alatt jött meg. De az változott, gyorsabb lett. Türelem.
2019. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerőseid hazudtak vagy tévedtek.
2019. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Naponta megkérdezi valaki ezt, pedig semmi sem indokolja.

Csere esetén SEM lehet vezet csak papírral. Az is csak a lejárt jogsi mellett jó. Azt igazolja, hogy a csere folyamatban van.

Jelenleg neked nincs jogsid.

2019. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány újítása esetén vezethetsz az igazolással, de ahhoz is kell a lejárt vezetői engedély, mert a kettő csak együtt jogosít vezetésre. Ekkor azért vezethetsz, mert rendelkezel vezetői engedéllyel, csak lejárt.


Esetedben első jogosítványról van szó, tehát te még NEM RENDELKEZEL vezetői engedéllyel. Majd akkor fogsz vezetői engedéllyel rendelkezni, ha elkészült és ÁTVESZED. Neked kedden még csak igazolásod lesz, ami csak azt igazolja hogy megigényelted a vezetői engedélyt. Ennyi a nagy titok.


Az okmányirodán biztos többet tudnak erről mondani neked, mint az ismerőseid. Kérdezd meg mikor ott leszel!

2019. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát az ismerőseim azt mondták,hogy lehet.Nekik is lehetett.És az egyik a rendőrt is megkérdezte.Ők is azt mondták,h ez egy igazolás a jogosítványról.Egyébként falun lakom nem tudom ez mennyire számít.De ha azin a héten múlik,akkor már fél lábbal is kibírom vezetés mélkül.
2019. jan. 26. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy fogod a fingot faragni az ott kapott papír továbbra sem egy igazolás a jogosítványról és továbbra sem vezethetsz vele.


Fiatal vagy és naiv, ne higgy el minden hülyeséget. Nem a haverokat kell megkérdezni ( most komolyan , ők honnan a tökömból tudnák? Ők is megkérdezték a haveroktól? ) hanem meg kell nézni a jogtárban.


Ha vezetsz és megfognak és a rendőrben kicsit sincs jóindulat - főleg ha valami balhét és balesetet is összehozol - akkor akkor számolhatsz egy 5-6 jegyű bírsággal + vezetéstől eltiltás ( 1-2 év ) + az is megkapja a 7 pontot aki engedte, hogy vezess.


Az okmányirodában NEM ideiglenes jogosítványt fognak adni, sehol nem lesz ráírva ilyen majd te is meglátod.

2019. jan. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Annyira naiv nem vagyok mivel már 32 éves vagyok.Ezt ismerősök mondták akiknek már évek óta van jogsiuk.De mondom kibírom már azt az 1 hetet!Én csak érdeklődten.Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 27. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!