Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ugye még simán megkaphatom a...

Ugye még simán megkaphatom a jogosítványom és nem veszítettem semmit?

Figyelt kérdés

2018.november 28-án sikeres forgalmi vizsgát tettem. Ezután terveztem vizsgázni elsősegélyből, viszont olyan életszakaszban voltam, hogy nem ezzel foglalkoztam. Ma kaptam oktatásra időpontot február 11-12-re, ha szerencsém van azon a héten le is vizsgázom és mehetek a Közlekedési Hatósághoz intézni a papírokat.

De ugye nem késtem el? Nem kell majd újra vizsgáznom vagy elölről kezdenem az egészet? Január 24-én volt egy éve, hogy elkezdtem a KRESZ-t, ezért kérdezem. Valaki azt mondta, hogy egy éven belül mindennek meg kell lennie... De ez vonatkozik az EÜ vizsgára és a jogosítvány birtoklására is?


Illetve aki tud segíteni, elmondaná, hogy milyen papírokat kell vinnem magammal a jogosítvány intézésekor?

Az elsősegély vizsgáról kapott igazolás evidens, és azon túl?

Ha vinnem kell az alkalmassá papírt (amit a háziorvos állított ki az elején), akkor csináltassak egy újat, vagy jó a majdnem 1 évvel ezelőtti, amit a folyamat elején leadtam az autósiskolának?



2019. jan. 31. 12:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Alkalmassági papírt*, javítom.
2019. jan. 31. 12:54
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem egy év, hanem kettő.

Hogy pontosan mi a menete, kérdezd meg a suliban.

2019. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kettő év, 2-es válasz írója! Kettő év a sikeres elméleti vizsga után van, hogy azalatt kell sikeres gyakorlati vizsgát tenni; másképp elvész az elméleti vizsga, és tanfolyam. De ő már sikeres gyakorlati vizsgát tett.


Az elsősegélynyújtási ismeretekből szerzett igazolás nincs időponthoz kötve; bármikor megszerezhető. A sikeres forgalmi vizsgád soha nem évül el. (Persze, hozhatnak valamikor más jogszabályokat, de egyelőre híre sincs ilyen változtatási szándéknak.) Annyi, hogy elsősgélynyújtási ismeretek igazolás nélkül nem igényelhetsz vezetői engedélyt.


Az (orvosi) egészségügyi alkalmassági papíron szerepel, hogy meddig érvényes; addig érvényes. (életkortól, alkalmassági csoporttól és születésnaptól függ). Biztosan hosszabb időre érvényes, mint egy év.


A vizsgaeredményed elektronikusan küldik, már csak az okmányirodába/kormányablakba kell menni. (Megszűnt, hogy a Közlekedési Hatósághoz kell előbb menni.) Ott kell bemutatni az orvosi alkalmasságit (a nálad maradt példányt) és az elsősegélynyújtási ismeretekről az igazolást. Fizetni nem kell, első alkalommal illetékmentes a vezetői engedély igénylése.

2019. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen #3 a hasznos választ!

Annyit még megkérdeznék a pontosítás miatt, hogy először be kéne mennem majd a Közlekedési Hatósághoz bemutatni az elsősegély vizsga eredményét aztán kormányablak, vagy fordítva is lehet?

2019. jan. 31. 17:24
 5/11 anonim válasza:
0%
Áj. Már elméletileg nem is kell vizsgázni!!!
2019. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Most olvasom. "Nem kell időpont"

Bizony hogy kell ráadásul megadtak 3 vöröskeresztes telszámot és mindegyik foglalt volt. Isten bizony 126.hívásra vették fel. Megkaptam az időpontot és el is küldtem melegebb helyre.

2019. jan. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Eskü remélem, hogy valakivel innen egy napon leszek :D
2019. jan. 31. 23:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as nagyon jól leírta neked, az 5-ös meg elég rosszul. Kell vizsgázni eü-ből továbbra is. Én épp ma vizsgáztam :)


Kérdező, engem az érdekelne, hogy neked az orvosit (mind a két példányt??) le kellett adni az iskolának és ők őrizték, forgalmi vizsga után adták vissza?

2019. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem a suli csak lefénymásolta és az eredetit visszaadta, a másolat pedig náluk maradt amit én már nem kaptam vissza. Nekem azért van kettő, mert a háziorvosom biztosabbnak látta, hogy egyből kettőt ad. :)
2019. febr. 1. 17:35
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy a KRESZ után kellett leadnom, úgy kezdhettem csak vezetni. Ezek után maradt náluk a másolat.

Forgalmi vizsgára nem kellett vinnem az orvosi alkalmasságit.

2019. febr. 1. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!