Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy kis...

Mi kell ahhoz, hogy kis repülőgépre legyen jogosítványom/pilóta engedélyem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mezőgazdaságra vagy séta repülésre, mi kell hozza minden ami tájékoztat.

Ha roviden/mozaikban írjátok, legyszi fejtsetek is ki mit jelent! Köszönöm előre a válaszokat! válaszokat!



#jogosítvány #pilóta #repülő #repülőgép #engedély #pilóta engedely #repülő jogosítvány
2018. aug. 10. 09:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de kell egy szigorú orvosi alkalmassági vizsga. Ha ezen átmész, akkor be kell íratkozni egy pilóta tanfolyamra, X óraszámot repülni, majd sikeres vizsgát kell tenni. Pont úgy megy ez, mint az autó jogsi megszerzésnél, csak drágább, szigorúbbak a feltételek, és komolyabban is veszik.
2018. aug. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, hogy így van.

Valami olyasmiket olvastam hogy HcPP (ezt most csak irtam), de hasonlók, éjszakai jogosultság meg egyebek, pontosan netán aki ért hozzá.

2018. aug. 10. 10:13
 3/26 anonim válasza:
100%

Szerintem itt lehet tájékozódni:

[link]

Esetleg a Közlekedés felügyelettel felvenni a kapcsolatot - ott biztos pontos választ kapsz minden kérdésedre.

2018. aug. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Vitorlázó repülőre érdekel, mar utána néztem, nem utasszállító meg egyebek.
2018. aug. 10. 12:32
 5/26 anonim ***** válasza:

Ha csak egyedül szeretnél repkedni, esetleg családtagokat, barátokat magaddal vinni, akkor a PPL (Private Pilot Licence) lesz a jó.

Ehhez elmész alkalmasságira, 2-es típusú orvosi vizsgálatot csináltatsz. Ha megfeleltél, beiratkozol egy repülős iskolába. Itt is van elmélet és gyakorlat is, mint az autós jogsinál, annyi különbséggel, hogy nem kell megvárni az elméleti vizsgát, már az elején mehet a gyakorlat is. Ha átmentél a vizsgákon, megkapod az engedélyt és már repülhetsz is.

Később ez az engedély bővithető, további jogosításokat szerezhetsz, pl. NVFR (éjszakai repülés), angolfónia, ami nélkül nem mehetsz külföldre, műszeres repülés, több hajtóműves repülés, stb. Illetve van még a CPL (Commercial Pilot Licence), ide már 1-es típusú orvosi kell. Ez az, ami nélkül hivatalosan nem kérhetsz pénzt az utasoktól, ergo nem lehetsz sétarepülő pilóta. Ehhez viszont az előbbi engedélyek némelyikére is szükség van.

Nagygépes repüléshez minden más vizsga is szükséges, szintén 1-es orvosival. Azonban ezeket inkább integrált, egyetemi képzésben vagy kadétprogramokban érdemes tanulni, mintsem pilotasuliknál moduláris képzésben.

Ennyi jutott hirtelen eszembe, ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan. :)

2018. aug. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm erre voltam kíváncsi, elsőnek PPL kell és aztán jöhetnek a külön féle jogosítások és azokkal elmehetek akár dolgozni is, pl.: teherszállítás, vagy egyebek, de persze ez sok idő és pénz.
2018. aug. 11. 11:54
 7/26 anonim ***** válasza:

Így van, és ami a legfontosabb, rengeteg munka, tanulás és kitartás kell hozzá.

Egyébként a teherszállítás is nagygépeken zajlik, vagyis ide is szükséges az ATPL (Airline Transport Pilot Licence), akár csak az utasszállítók vezetéséhez.

De ahogy azt korábban is írtam, ezeket egyetemi képzésben jobb csinálni, ott nincs külön PPL meg hasonlók, a végén kapsz egy ATPL-t, cégnél típusvizsga és dolgozhatsz is.

2018. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Értem, és tudsz írni nekem efféle iskolákat? Nehezen adja ki a google, vagy csak rossz helyen keresem...

Ez lenne az utolsó kérdésem! Ezután boldogulok 😊

2018. aug. 11. 15:21
 9/26 anonim ***** válasza:
Mármint pilótasulit vagy egyetemet?
2018. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Valamilyen Zsigmond egyetemet találtam, de iskolát nem vagyis nem felsőfokú intézményt. Nagyon benne vagyok, most megfogott enyhén, ez nalam nagy szó.. Már a pénzt is számolgattam, kivitelezhető is lenne,jó nem pár hónap alatt de idővel igen.
2018. aug. 11. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!