Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionok miért indexelnek...

Kamionok miért indexelnek gyakran jobbra, hogyha nem kanyarodnak be, és nem is állnak meg?

Figyelt kérdés
Eddig kizárólag kamionoktol és kisebb teherautóktól láttam ezt a viselkedést. Többnyire városon kívül, de azon belül is előfordult már egyszer-kétszer. Először azt hittem, hogy nem tartok elég követési távolságot és vakitja őket a fényszóróm, de rajottem, hogy nem ez az oka, mert nappal is ezt csinálják. Bosszantó mikor azt hiszem hogy meg akarnak állni, és emiatt én is feleslegesen lassítok. Talán mindig bele akad a kezük véletlenül az irányjelzőbe, vagy talán eltévedtek, és a navigációt nyomkodják közben? Miért csak a kamionok csinálják ezt?

2019. febr. 19. 07:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
A kamion max 90-nel tud menni. Ha szabályosan akkor 70-el. Azért indexel neked, aki mögötte haladsz, hogy nem jönnek szemből, meg tudod előzni.
2019. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel jelzik számodra, hogy előzhetsz nyugodtan, nem jön szemből senki. Én az ilyet meg szoktam köszönni előzés után az elakadásjelzőm felvillantásával.
2019. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nemrég maximális pontszámmal tettem le a kresz vizsgát,frissek a közlekedési ismereteim, de nem emlékszem ilyen, hogy erről tanultam volna. Talán csak a C kategóriás anyagban van benne? De akkor a többi közlekedő számára miért nem tanítják, hogy felismerhessék ezt a jelzést?
2019. febr. 19. 07:27
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már olyan közlekedési szituációban, amikor megköszönted a másik résztvevőnek, hogy segített (besorolás, sávváltás, stb.)? Ez sincs benne a tanultakban.
2019. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szabályos jelzés, a kresz nem engedi. De előzékenység a kamionos részéről, aki messzire belátja az utat, igy előzhetsz
2019. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Ha nem szabályos jelzés akkor nyílván veszélyes is. Miért a kamionos dönti el, hogy előzzek, vagy sem?! Könnyen balesetet okozhat ezzel a jelzéssel. Szerintem bünteti kellene.
2019. febr. 19. 07:41
 7/34 anonim ***** válasza:
2%
Valaki írta, amikor megköszöni felvillantja az elakadásjelzőt. Ez így nem jó, mert az elakadásjelző mást jelent. Azt jelenti meg fogsz állni valamiért. Szabályosan index jobbra, balra a megköszönés.
2019. febr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A friss jogsis önkéntes rendőr...


Kérdező, nem a kamionos dönti el, te döntöd el, hogy élsz a lehetőséggel.

2019. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Az egész onnan indult ki, hogy balra kanyarodó járművet nem illek megelőzni. Az autós ezzel jelzi a mögötte haladónak, hogy most semmiképp ne álljon neki előzni. Ennek az ellentettje lett a jobbra index, amikor azt jelzi, hogy szabad az út, lehet előzni. Ez azonban nem felhívás, nem kötelező megelőzni, csupán egy gesztus.

"Szabályosan index jobbra, balra a megköszönés."

Manapság a legtöbb autóban már bent van az úgynevezett "autópálya index", amikor az indexkar megpöccintésére villant 4-5 alkalommal az adott irányba. Ez alapján mit jelent, hogy egyet jobbra, 4-et balra?

2019. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

"Kedves" kérdező. Ha valaki - esetünkben egy kamionos - segíteni akarja a TE haladásodat, nem veszed igénybe a segítséget? Nem , mert eldicsekszel a maximális pontszámos kresz-vizsgáddal. Tudod, a szabályokat be lehet magolni, de azokat életben alkalmazni teljesen más. Azon pörögsz, hogy a kamionos ilyen viselkedése nem szabályos? Szerinted netalán büntetendő is? Gratulálok. Kresz-ből max. pontszám, empátiából, emberségből NULLA!!

Tanácsolnám, hogy ne vezess, járj inkább tömegközlekedéssel, de erre biztosan megsértődsz. Sértődj. Csak ne kerülj elém/mögém az utakon.

2019. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!