Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionok miért indexelnek...

Kamionok miért indexelnek gyakran jobbra, hogyha nem kanyarodnak be, és nem is állnak meg?

Figyelt kérdés
Eddig kizárólag kamionoktol és kisebb teherautóktól láttam ezt a viselkedést. Többnyire városon kívül, de azon belül is előfordult már egyszer-kétszer. Először azt hittem, hogy nem tartok elég követési távolságot és vakitja őket a fényszóróm, de rajottem, hogy nem ez az oka, mert nappal is ezt csinálják. Bosszantó mikor azt hiszem hogy meg akarnak állni, és emiatt én is feleslegesen lassítok. Talán mindig bele akad a kezük véletlenül az irányjelzőbe, vagy talán eltévedtek, és a navigációt nyomkodják közben? Miért csak a kamionok csinálják ezt?

2019. febr. 19. 07:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
2%

Nem azt mondtam hogy 1-et jobbra, 4-et balra indexelj, hanem

balra-jobbra,

balra-jobbra,

balra-jobbra

Az elakadásjelző azt jelzi hogy pl dugó van előtted vagy valamiért megállsz. A mögötted levő mazsola meg megijed, azt belesatuzik.

2019. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság. A mögötted levő az, akit éppen megelőztél, neki köszönöd meg a segítséget. Tuti nem fog belédmenni. Ergo, nem keveredhet oda egy "mazsola". Ezen kívül több éves szokás (hallod kérdező - nem kresz szabály, hanem SZOKÁS !) a megköszönést a vészvillogó 1-2 ütemnyi használatával kifejezni.
2019. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Szomorú, de a kérdező tökéletes példája a semmit nem érő oktatásnak. Mielőtt valaki azt mondaná hogy persze, ez a Balkán, bezzeg a nyugat, megsúgom hogy ott semmivel sem jobb, sok helyen inkább rosszabb (lásd Egyesült Királyság).


Az embereknek annyit tanítanak hogy ha félve is, de kiengedik őket az útra, jó esetben a koszon más is ragad rájuk és idővel megtanulnak vezetni. Ez így nem helyes!

A kérdező extrém példa, még szárad a tinta a jogosítványán, de ossza az észt az adott esetben több százezer, millió km-t vezetett sofőröknek.

2019. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
77%
Bárcsak ez lenne a közlekedés legfőbb problémája...
2019. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
32%

8.43


Kamionos vagyok.


Még a kollégáknak a pályán is szoktam jelezni ha megelőz. Egy nyerges 16,5m egy tandem 18m. A saját hosszúságát előzéskor könnyebb felmérni ha a megelőzött kamion villant, hogy eljött a vége, húzhatod be. Ez csak egy példa, de mikor megköszönöm, soha nem vészvillogózom, hanem balra-jobbra index. Nem, ezt nem én találtam ki és terjesztem, ha megfigyeled minden kamionos így csinálja.

2019. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer nekem is volt egy ilyen szitum, teherkocsin tanulok, indexeltem mert mentem le jobbra, erre a munkásokat szállitó furgesz megelőzött, és megköszönte vészvillogóval. Pont kanyarba... én úgy érzem nem túl okos ezt alkalmazni, viszont amikor személykocsival voltam közútas teherautó indexelt, hogy mehetek, nem láttam semmit ,nem volt gond.


Óvatosnak kell lenni. De jó ha segít, nem veti meg senki.

2019. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 kreténpali ***** válasza:
100%

Nincs jogsim, tehát nyugodtan lehet ugatni, de...

A Kresz a kölcsönös bizalomra alapul. Mivel az nincs benne a Kreszben, hogy ha valaki előzni szeretne, akkor jelezni kell neki, hogy előzhet, vagy nem, ezéért felelőtlenség arra alapozni, hogy ezt meg fogják tenni.

A jobbra villantást érdemes úgy értelmezni, hogy az előtted haladónak szándéka van elengedni téged, ergo kinézel és mérlegeled, hogy mehetsz-e. Ez a másik fél részéről azt jelenti, hogy tudatában van annak, hogy előzni szeretnél és amikor előzésbe kezdtél a baleset elkerülése véget (ami viszont legfontosabb irányelvként benne van a kreszben), előfrdulhat, hogy lassít, hogy befejezhesd a manővert, vagy szimplán lehúzódik a sávja jobb oldalára egy időre, hogy kiláss és több helyed legyen az előzéshez.

2019. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
az sincs benne a MAGYAR kreszben, hogy körforgóban balra index is létezik, de pl a románoknál benne van. Kitudja mi van még náluk benne, amit ugyan úgy fognak használni más országokban is, de pl Angliában még a magyarnak is ajánlott a balra index körforgókban mert könnyen megütheti az ember a bokáját egy kamionnal baxott nagy holtérrel :D
2019. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Nem csak kamionosok csinálják, s nem mindegyik kamionos indexel jobbra. Én is szoktam, pedig csak ignácom van.

Segíteni a kamionos, a buszvezető stb. Egy terebélyes, át nem látható jármű mögött menni nem leányálom. Már csak ezért is nagyobb követési távolság tartása ajánlott.

S mivel nehéz megállapítani, mi van előtte, ezek szeretnek segíteni.

És felelősséggel teszik (általában). A döntés a tied, de nem indexelnek jobbra, ha nem biztos benne, hogy biztonságosan meg tudod előzni.

2019. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy ha a kamionos jelez, akkor ész nélkül lehet menni körültekintés nélkül, a felelősség azé, aki előz, hiába mondja később, hogy "dehát jelzett". Ez csak egy segítség, hogy ha akarsz, akkor mehetsz.
2019. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!