Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan vezetés oktató...

Létezik olyan vezetés oktató aki automata Smart fortwo-val tanit vezetni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg Kecskemét környékén lenne előnyös, de ha kell akkor feljárnék akár Pestre is órákat venni. Már harmadik éve próbálkozom a jogsival, és a hetedig sikertelen vizsga után belátom, hogy ez nekem átlagos méretü autóval nem fog menni. Két oktatóm is volt, először valami régi polo-val tanultam, utóljára pedig egy újabb tipusu corsa-val. Egyszerüen nem megy a tolatás és a parkolás, olyan mintha egy busszal tanulnék vezetni. A kuplunggal és a váltással nincs probléma, szépen vezetek amikor csak az oktatóval megyek, de vizsgán állandóan lefullasztom az autót a stressz miatt, ezért szeretnék autómatát vezetni először.

2019. máj. 17. 00:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de ha automatán tanulsz vezetni, akkor nem vezethetsz váltós autót. Benne lesz a jogsidban.
2019. máj. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom, és nem bánom. Esetleg pár év múlva majd megcsinálom manuális váltóval is, addigra már lesz egy kis rutinom.
2019. máj. 17. 00:54
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Automata váltóson oktatnak, de a Smart méreténél fogva alkalmatlan.

Nincs moped autó, és moped autó méretű tanuló autó... vannak kis méretű autók, de azokban a vizsgabiztosnak is van hely hátul, a Smartban hova ül?

Abban meg elég komoly ellentmondást érzek, amikor azt ecseteled, hogy jól megy a vezetés, nincs gondod a váltó, kuplung kezeléssel, de a parkolás, tolatás nem megy... ha egy Corsa "kamion méret", a Smart is az lenne.

Az automata váltó sokat tud segíteni, de pont abban, ami szerinted nem gond (de amúgy gond), a kuplung, és a váltó kezelését megoldja helyetted, de kormányozni ugyanúgy kell.

A közlekedésben lehetnek stresszes helyzetek, nem csak a vizsgabiztos jelenléte miatt, de az rád, és az oktatódra tartozik, hogy valójában miért is nem sikerülnek a vizsgáid.

Ami a lényeg, hogy át lehet menni automata váltósra vizsgázni (erről miért nem kérdezted meg az oktatódat?), de ha B kategóriás jogosítványt szeretnél, akkor nem rolleren, gördeszkán vizsgáztatnak, hanem a kategóriának megfelelő teljesítményű, méretű autón, amelyikbe befér a vizsgabiztos is hátra.


"Nem alkalmas oktatásra a jármű, ha:

a) belső állapota nem teszi lehetővé a kulturált oktatást, vizsgáztatást;"


"A közúti vizsgálat során lakott területen kívüli útszakaszon kell meggyőződni arról, hogy a jármű (járműszerelvény) a KRESZ által engedélyezett maximális sebességet eléri, és annak tartására huzamos ideig képes, továbbá a motor erőtartalékából következtetni lehet arra, hogy a jármű (járműszerelvény) az előírt sebességérték teljesítésére alkalmas."

2019. máj. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ. Elszomorít a tény, hogy nem lehet Smart-al vizsgázni. Létezik esetleg más módszer amivel megkönnyíthetem a vizsgát? Nem a borítékos módszerre gondolok.
2019. máj. 17. 03:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Láttam régebben a tv-ben egy reklámot (talán Ford?) ahol az autó magától leparkol, gázt ad és a kormányt is forgatja, mindenféle közbeavatkozás nélkül. Ilyen autóval lehet vizsgázni?
2019. máj. 17. 03:41
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem azt kérdezed jogy lehet e vizsgázni taxival?

Csak beülnél hátra és bemondanád a címet.

2019. máj. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik.

Legalább négyajtósnak kell lennie az oktatóautónak.

2019. máj. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Be kéne látni, hogy mentálisan nem vagy alkalmas autóvezetésre. Ha beül a vizsgabiztos hátra, már stresszelsz, remegsz.

Képzeld el, az milyen stresszes lenne, ha nincs melletted az oktató aki súgni tud, hogy mit kell csinálni, és történik körülötted egyszerre három "valami" amikre van két másodperced reagálni. Potenciális öngyilkos lennél, ha egyedül kiengednének az utakra. Hét sikertelen vizsga után nem kéne eröltetni!

2019. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Túl sok pénzbe és energiába teltek az eddigi próbálkozások ahhoz, hogy most feladjam. Nem érzem magam ostobábnak bárki másnál, csak vizsgán nagyon izgulok. Szerintem egy pici autómata autóval sikerülne a vizsga.
2019. máj. 17. 10:45
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
#6-osnál a pont!
2019. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!