Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most kezdtem el a vezetést,...

Most kezdtem el a vezetést, (8h). Valaki elmondanák, hogy kell a pedálokat helyes sorrendben használni a különböző helyzetekben: kanyarodás (balra- jobbra), körforgalomnál/ban, lámpasornál? Fontos, lenne hogy tovább tudjunk lépni a "tananyaggal".

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 10:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Körforgalomban úgy "csináltam", hogy motorfékkel lassítok, visszaváltok, majd miután elfordultam X irányba--> kuplung--> váltás--> gáz. Ez nem tudom mennyire helyes.


Kanyarodásnál mielőtt jobbra/ balra kanyarodom motorfékkel lassítok, utána hogyan tovább??

2019. jún. 22. 16:08
 12/16 anonim ***** válasza:
84%
Ember, ott van leírva.
2019. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Körforgalomban úgy "csináltam", hogy motorfékkel lassítok, visszaváltok, majd miután elfordultam X irányba--> kuplung--> váltás--> gáz. Ez nem tudom mennyire helyes."

Minek váltottál vissza, ha utána megint váltottál? Ennek semmi értelme.

Ha lendületből be lehet menni, akkor maradhat 3-asban, ha lassítani kell, akkor tedd vissza 2-esbe, ha álló helyzetből kell indulni, akkor 1-es. De igazából a körforgalom geometriájától is függ, mert egy mini körforgalomnál, ahol élesen kell kanyarodni, ott biztosan 2-es fog kelleni.


"Kanyarodásnál mielőtt jobbra/ balra kanyarodom motorfékkel lassítok, utána hogyan tovább??"

Az oktatók azt szokták szeretni, ha lelassítasz kb. 20-ra, visszaváltasz 2-esbe, finoman ráengeded a kuplungot, majd ezután kezded meg a kanyarodást (végig felengedett kuplunggal).

2019. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tök mindegy mit írtok, úgyse olvassa el... :D


Másrészt ez tényleg gyakorlati téma, lehet fejből nyomni, hogy "na most engedem a kuplungot" de alapvetően az oktatónak kellene ezt megmutatni, azért is vannak ott nála is a pedálok.

2019. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy nem olvasom el?? Nem ülök itt egész nap a gép előtt.. akit arra érdemesnek találtam és normális választ írt annak válaszoltam.
2019. jún. 22. 19:10
 16/16 anonim ***** válasza:

#13

Valószínűleg azért vált, mert egyrészt tanuló és tanulokent biztosabb ha kettesbe megy be a körforgalomba akkor is ha nem olyan pici és a legtöbb oktató is ezt szereti


És aki azt mondta, hogy bukás ha be van nyomva a kuplung kanyarodás közben, annak mondanám, hogy szerintem nekem is be volt nyomva és egy rohadt szót nem szólt a vizsgabiztos, elsőre atmentem (és nem, nem volt csuszopenz, minden szabályosan történt vizsga közben)

Szóval ez nagyon vizsgabiztos függő

2019. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!