Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nappali időben jók a...

Ha nappali időben jók a látási viszonyok, akkor közlekedés közben milyen fényt kell használni?

Figyelt kérdés
Elég a helyzet jelzőt bekapcsolni? vagy kell tompított fényszórót használni?

2019. aug. 15. 11:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Itt van egy kép. Nyilván nem ugyanaz, mint kocsiban ülve, de gyors rápillantásra meg tudod mondani, hány piros és fekete autó van a képen?

2019. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért megnézném mennyit spórolsz a helyzetjelzővel, ha megbírságolnak XD
2019. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
390 forintos liter benzin ár mellet néha minden deci számít, hosszútávon. :)
2019. aug. 15. 13:37
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de ha 30 forintok számítanak a költségvetésedben, akkor tarts fent autót!
2019. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nyilván nem a tompított fényszóróval fogok spórolni, csak kipróbáltam 1 szer.
2019. aug. 15. 13:59
 16/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem kötelező autóval járni, ha ennyire sóher vagy, hogy a világítással akarsz spórolni, járhatsz gyalog, vagy biciklivel, az környezetbarát...

Elég egyértelműen le van írva a KRESZ-ben, hogy a különböző járműveknek milyen fényforrásokat kell használni menet közben, vagy mikor szabad használni (pl ködlámpa)

Nem csak azért kell a járművet kivilágítani, hogy te láss, hanem azért, hogy téged lássanak... mielőtt megkérdeznéd, hogy ott is fel kell-e kapcsolni éjjel a fényszórót, ahol van közvilágítás.

2019. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

Én csak akkor javaslom a tompított fényszórót, hogy ha rossz látási viszonyok vannak, vagy nem kielégítőek a fényviszonyok, minden más esetben elég a nappali menetfény, vagy semmi. Én Olaszországba szoktam járni és nappal ha süt a nap nem kapcsolok be semmit, mert nem látom értelmét. Az alagutakban bekapcsolom a helyzetjelzőt és kész.

Inkább arra kell figyelni, hogy ha bekapcsolod, akkor ha nem forgalmi okokból állsz meg, akkor kapcsold át helyzetjelzőre, vagy le az egészet.

Semmit sem kell túlhasználni, csak túlbonyolítják, hogy legyen valamiért büntetni.

Sokkal nagyobb probléma az, amikor rossz látási viszonyok mellett nincs kellőképpen kivilágítva a kocsi, lásd autópálya szakadó eső: a legtöbben nappali menetfénnyel nyomják, amikor hátul a helyzetjelző nincs is bekapcsolva, a ködlámpát meg ugye nem meri bekapcsolni, pedig indokolt lenne, mert akkor azt hiszi, hogy az ördögöt látják benne.

Visszatérve a kérdésre: ilyen látási viszonyok mellett nem kell kivilágítani a kocsit például Görögországban, Spanyolországban, Franciaországban, Olaszországban és mégis működik a közeledés.

2019. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
17-es! Neked is javasolom megtekinteni a 11-es képet. Szabályoktól függetlenül!
2019. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17, lehet az én látásom fura, de hidd el én hamarabb észre veszek egy szürke vagy fehér autót százágra sütő Nap mellett, ha van világítása.

Ha nincs nappali menetfény, akkor menjen a tompított (pláne, hogy városon kívül a kresz is előírja)

2019. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
11 és 17 vagyok! Én is ezt mondom, de előttem valaki azt írja, NEM KELL kivilágítani a kocsit. Erre próbálom képpel illusztrálni, miért jó, ha mégis megy.
2019. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!