Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nappali időben jók a...

Ha nappali időben jók a látási viszonyok, akkor közlekedés közben milyen fényt kell használni?

Figyelt kérdés
Elég a helyzet jelzőt bekapcsolni? vagy kell tompított fényszórót használni?

2019. aug. 15. 11:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ja bocs, félreolvastam az előzőt!
2019. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
16%
Semmilyet nem kéne nappal, amikor hétágra süt a nap. Csak ugye a sok okos kitalálta, ezt is ráerőszakolva a népre. Nem elég hogy maga a napfény elvakít engem (és bizonyára másokat is), mellé még az ember szemét még a járművek vagy robogók fényszórója is bántja mert "blablabla ezatörvény". Volt már olyan hogy el kellett fordulnom, annyira bántja a szemem a fényszóró. Szólok a tagnak, hogy "légyszíves fényszórót le" ééés... kötekvésnek veszi. Válasz? "Mit pofázol?". Gratulálok...
2021. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
55%

#22 teljesen egyet értek veled! Éppen ezért egy baromság a nappali menetfény, ugyanis nappal jó látási viszonyok között, amikor süt a nap semmi értelme nincs kivilágítani a kocsit. Aki nem veszi észre az vegye le a napszemüveget, vagy csináltasson egy rendeset.


Nekem sincs nappali mentefény és nem is lesz soha betákolva rá, ugyanakkor soha nem világítottam ki a kocsit ilyen esetben, csupán a magyarok vakok, nem látnak és csak a fényszóróról veszik észre ezek szerint a másikat. Buta egy nép ez semmi más. Ausztriában, vagy Horvátországban nincs ez a hülyeség és még úgy Európa felében.


Engem is zavar az indokolatlan fényszóró-használat, de hát magyarázhatod ezt ezeknek a vakoknak. A kocsi legyen kivilágítva napnyugtától napfelkeltéig, korlátozott látási viszonyok között, továbbá alagútban. A többi csak hiszti...

2021. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
78%

Pont hogy van értelme nappal kivilágítani a kocsit.

Nappal nem vakít, mert a nappali gényhez képest ahhoz kevés a kraft benne.

Sokszor van, hogy süt szembe a nap, és amúgy meg árnyékban van a szembejövő.

Meg előbb veszed észre hogy valami nyomorék előz szembe. Itt nem arról vam szó hogy múgy nem vennéd észre, csak így hamarabb észreveszed, jobban fel tudod mérni a sebességét is.

2021. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24 most nem azért, de éppen ezért hülyeség ez a lakott terület és lakott területen kívüli dolog... városban az éjszakát leszámítva semmilyen körülmények között nem világítják ki a kocsit sőt a reggeli vagy az esti órákban is képes lekapcsolni amikor beért, viszont rögtön kapcsolja nappal totális látási viszonyok között amikor kiért onnan. Na ez amit megszüntetnék: mondjuk a téli időszakra bekapcsoltatnám a tompítottat mindenhol állandóra, ezen az időszakon kívül pedig csak indokolt esetben egységesen. Amit mi használunk az Európában rajtunk kívül jó ha még 2 ország csinálja.


Hidd el én vezetek olyan országokban ahol nem kell és soha nem volt ebből problémám egy előzésnél. Én nem értek vele egyet továbbra sem, azonban nem vagyunk egyformák.

2021. aug. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!