Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a legjobb reakció arra ha...

Mi a legjobb reakció arra ha valaki kiszáll az autóból és verekedésre invitál?

Figyelt kérdés

13 éve vezetek,többnyire Budapesten.

Sok szóváltásban volt részem, durvábbak,viccesek, nevetségesek, de azt hiszem ez valamilyen szinten hozzátartozik a városi közlekedéshez. (szerencsére azért nem túl gyakori jelenség)

A múlthéten viszont egy tök ostoba félreértés miatt kipattant nekem a hülye gyerek, hogy úgy szájba ver.

Le volt húzva az ablakom, kérdeztem, hogy és mire vársz?(ott állt a kocsim mellett)

Anyázott még aztán elindult vissza az autójába.Mondtam, hogy ezért kár volt kiszállnod, erre még visszafordult, de meg is állt, és szitkozódott, aztán elment.

Úgy gondolom jól reagáltam, de azért néha kicsit viszket a tenyerem, mert kicsit dühít hogy 2x akkora voltam mint ő, jól edzett sportoló vagyok, és egy kis nyikhaj gyerek jön oda.

Jól esett volna leverni neki egy jó embereset, de egyfelől hogy balkáni dolog lenne, nekem nem is érné meg ha utána rendőrt hív csak nekem lesz rossz.

Emiatt így bennem van, hogy kiszállhattam volna legalább hogy akkor kezdjük, vagy ez is épp elég kellemetlen neki hogy csak pattogott az ablakom alatt?

Mit kell ilyenkor csinálni, mi a legjobb megoldás?

Az ablak fel és kocsi lezárt ne említsük, nőknél abszolút elfogadható de szerintem az egy férfi számára megalázó akkor is ha ő az erősebb.Viszont a verekedés meg primitív, én azt sem tartom jó megoldásnak, de minimálisan hajlok rá.


2019. szept. 6. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha erősebb vagy, kiszállsz, és lezavarsz neki pár maflást.

Ha gyengébb, akkor rálépsz a gázra, és otthagyod.

2019. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Képen fújni gázspray-el
2019. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

"Az ablak fel és kocsi lezárt ne említsük, nőknél abszolút elfogadható de szerintem az egy férfi számára megalázó akkor is ha ő az erősebb."


Pedig de, ez teljesen rendben van, nem férfiasság kérdése. Egyrészt kinőttem már a gyerekkorból, hogy verekedéssel próbáljak megoldani bármit. Nem attól férfi a férfi, hogy verekszik. Másrészt nem fogok semmilyen primitív őstahó miatt bármit is kockáztatni, akár bírósági ügyet, akár a saját vagy más testi épségét. Ha meg kárt tesz az autómban, gondolkodás nélkül hívom a rendőrséget.

2019. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Van gázspray-m lefújnám és hívnék rendőrt. Vagy ha olyan kedvembe vagyok megkérdezném mit kell most csinálni, nincs jogsim, nem értek hozzá, most mit tegyek? Káromkodna, én meg mondanám, hogy igen ! Igaza van, meg, hogy elhatárolódok magamtól.


21/F

2019. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
kocsiban ülve vagy kiszállás közben eléggé hátrányból indulsz egy verekedésnél. de van egy jó önvédelmi eszköz a kezedben, a járó motorú autó. ha valaki rádtámad, ne félj használni.
2019. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyen szituban az a veszélyhelyzet, hogy a kocsiban ülve hiába vagy nagy és erős nem tudsz védekezni, simán út a lehúzott ablakon. Vagy ablak fel és menj tovább / xard le (hidd el nem ferfiatlan) vagy ha bele akarsz állni szállj ki mielőtt odaér, akkor nem vagy hátrányban.
2019. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Ablakot fel, mobiltelefon video felvétel indul...

Ja és azért az ülés alól kiveszem a 36 is csilivilit :-)ki tudja...

2019. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi az a 36 is csillivilli? :D
2019. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Na de minek szálljak ki ha úgysem mer megütni?

Ha egy ütésből leüt akkor elkerülhetetlen a rendőrségi intézkedés, és ha nem tévedek az közúti veszélyeztetés amit nagyon szigorúan büntetnek.

Amennyiben pedig megüt onnantól önvédelem amit én csinálok, szóval ha kiszállok agyoncsapom.Ha nem akkor is még mindig hívhatok rendőrt mert ütött meg, ő kezdeményezett.

Magyarán a kezdeményező félnek esélye sincs hogy jól jöjjön ki.Ha erősebb akkor a rendőr fogja megb*szni ha pedig gyengébb akkor még én is, és utána lehet még a rendőr is.

2019. szept. 6. 20:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Persze, csak mire a policájok kijönnek (HA kijönnek...), addigra ötször laposra vert. Eső után köpönyeg.
2019. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!