Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor tehetem magam...

Most akkor tehetem magam mellé a babát az autóban? Hogy kell kikapcsolnom ott a légzsákot?

Figyelt kérdés

6 hónapos, nem az én babám, de én leszek vele 4 napig.


Nincs baj az autóban, de sokkal nyugodtabban vezetek, ha ott van a mellettem lévő ülésen, mert látom mit csinál, tudok vele játszani. Hátul meg ha éppen kiesik a cumija, leejti a játékot, hirtelen nem tudok mit csinálni, mert nagy az autó, nem ér el a hátsó ülésig a kezem. A barátnőm azt mondta, hogy ő hátra szokta tenni, de szerinte mindegy, csak ha elől van, akkor kapcsoljam ki a légzsákot... Viszont ehhez én elég hülye vagyok, azt hol kell? Egyáltalán, ki tudom kapcsolni egyedül, vagy szerelő kell hozzá?


2019. szept. 8. 14:26
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Időközben törölve lett egy válasz, aki szerint nem lehet úgy rábízni valakire babát, hogy nem tudja hol kell légzsákot kikapcsolni. Az utolsó kommentem így nem releváns.
2019. szept. 8. 15:50
 12/35 anonim ***** válasza:
82%
Khm.... A piktogram rajzolt tájékoztatót jelent, nem feltétlenül a kocsiban kell keresni, kb mindenütt van belőle. Pl a busz oldalán az athuzott fagyi is az....
2019. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
60%

Ha ki lehet kapcsolni a légzsákot, akkor előre a 6 hos babát csak menetiránynak hattal rakhatod be. Elvileg a sofőr oldalon valahol a műszerfalon van egy kapcsoló a sofőrajtóhoz közel, legalabbis az enyémben ott van.

Mindemellett minden hozzászóló leirta, hogy biztonságosabb hátra tenni a babát már csak a balesetek miatt is. Tökmindegy, hogy ilyenolyan rendszer van a kocsidban, ha a másik autos nem figyel. Én amugy akkor vagyok nyugodt, ha a kicsi is hatul van, nem elől.

2019. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
68%
ha fél éves az autó, akkor biztos, hogy kikapcsolható benne a légzsák. a szervízkönyben le van írva, hogy pontosan hol. de általában a kesztyűtartó környékén vagy benne lehet kikapcsolni (néha a középső részen van gomb), nem kell hozzá szerelő.
2019. szept. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
55%
Az sem biztos, hogy a babaése beköthető a menetiránnyal szemben... jobb lesz neki hátul vagy menjetek taxival és ülj mellé.
2019. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%

KIkapcsolt légzsákkal, menetiránynak háttal lehet elől is


"ott van a mellettem lévő ülésen, mert látom mit csinál, tudok vele játszani"


De kapj már észbe, hogy te mennyire veszélyezteted önmagad a gyereket és mindenki mást is, ha te vezetés közben a gyerekkel akarsz gügyögni, játszogatni meg miegymás.


Régebben voltak erről cikkek (kb mikor kezdtek elterjedni a kikapcsolható légzsákok és a gyerek előre rakása), hogy ez mennyire veszélyes, pont azért amit te akarsz művelni. A sofőr folyamatosan a gyerekkel lesz elfoglalva, és menet közben kínlódik vele, ami baromi veszélyes, mert elvonja a figyelmét. Míg ha hátul van a gyerek, akkor kénytelen megállni, hogy foglalkozzon vele.

2019. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként VAG autókban a légzsákot az autó kulcsával lehet kikapcsolni a kesztyűtartóban lévő zárat elfordítva.
2019. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%

"nyugodtabban vezetek ha ott van melettem levő ülésen ... tudok vele játszani".

Azért álljon már meg a világ hogy te vezetés közben játszol a kisgyerekkel !!!!!

Mit gondolsz te magadról meg a többi közlekedőről???

2019. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy nem nagy játékra kell gondolni, meg a másik kezem a kormányon van akkoris. De enni is szoktam vezetés közben, vagy üzenetet írni, zenét keresni, sőt ha hosszabb útra megyek, akkor nem itthon sminkelem ki magam, hanem a kocsiban, vagy ha unom már a zenét, akkor filmet nézek. Hetente 6-700 km-t vezetek, még csak egy koccanásom sem volt soha (koppkopp). Nem gondolok semmit a többi közlekedőről, úgy gondolom, hogy mindenki foglalkozzon a saját dolgával, és közlekedjen biztonságosan.


Meg ez, hogy szórakoztatom kicsit csak akkor van már, ha túl nyűgös és látom, hogy nyöszizni kezd.


Időközben apukám már megcsinálta amúgy, úgyhogy tárgytalan a kérdés a továbbiakbak.

2019. szept. 8. 18:48
 20/35 anonim ***** válasza:
69%

"mindenki foglalkozzon a saját dolgával, és közlekedjen biztonságosan."


Kezdhetnéd te a biztonságos közlekedést...


De szerintem ez troll kérdés, senki nem lehet ennyire ostoba

2019. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!