Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor tehetem magam...

Most akkor tehetem magam mellé a babát az autóban? Hogy kell kikapcsolnom ott a légzsákot?

Figyelt kérdés

6 hónapos, nem az én babám, de én leszek vele 4 napig.


Nincs baj az autóban, de sokkal nyugodtabban vezetek, ha ott van a mellettem lévő ülésen, mert látom mit csinál, tudok vele játszani. Hátul meg ha éppen kiesik a cumija, leejti a játékot, hirtelen nem tudok mit csinálni, mert nagy az autó, nem ér el a hátsó ülésig a kezem. A barátnőm azt mondta, hogy ő hátra szokta tenni, de szerinte mindegy, csak ha elől van, akkor kapcsoljam ki a légzsákot... Viszont ehhez én elég hülye vagyok, azt hol kell? Egyáltalán, ki tudom kapcsolni egyedül, vagy szerelő kell hozzá?


2019. szept. 8. 14:26
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Ostoba, mert nem akarok úgy vezetni, hogy sír mögöttem egy baba?:) Akkor vállalom, ostoba vagyok, dehát ez van.
2019. szept. 8. 18:57
 22/35 anonim ***** válasza:
90%
Hát.... Tanulmányok sora bizonyítja, hogy egy ütközés során a vezető melletti ülés a legkevesebbe biztonságos hely, a vezető mögötti pedig a legbiztonságosabb. Ha a mögöttem síró baba és egy súlyosan sérült/halott baba között kell választanom, akkor akár egyész nap teljes hangerőn is ordíthat mögöttem. Elég huyle barátnőd van, higy képes a gyereket olyan lényre bízni, aki uzenetet ír, zenét keres és sminkel vezetés közben.
2019. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Te normális vagy??? Milyen súlyosan sérült, meg halott babáról hadoválsz?! Nem megyünk a városon kívül, igazából ezek ilyen maximum 8-10 perces utak lesznek majd, 60-nal. És ja, eddig nem volt soha semmi a két és fél év alatt, amióta vezetek, de majd pont most lesz, persze... Minek írsz egyáltalán ide? Te biztos csak úgy vezetsz, hogy síri csönd van, mindkét kezed a kormányon, és le sem veszed a szemed az útról. Nem vagyok neked szimpi, oké elfogadom. De ilyeneket ne írj.
2019. szept. 8. 19:05
 24/35 anonim ***** válasza:
91%

Draga kerdezo!


Tudod, általában ne, csak egy autó kozlekedik az úton. Lehetsz te akar Lewis Hamilton is, ha Szabó Jancsi mata részegen ül be a kocsijába és úgy dönt, hogy ki nem xarja le a piros lámpát és lázán belecsapódik jobbról a kocsidba. Vagy csak simán félrerántod a kormányt, mert ah agyatlan épp egy frontális ütközést akar kiprobalni.... Minden sofőr magát védi ösztönből, és ez teljesen független attól, higy ki milyen jól vezet.

2019. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
72%

“De enni is szoktam vezetés közben, vagy üzenetet írni, zenét keresni, sőt ha hosszabb útra megyek, akkor nem itthon sminkelem ki magam, hanem a kocsiban, vagy ha unom már a zenét, akkor filmet nézek. ”


WTF???

2019. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
26%

Csak akkor kell kikapcsolni a légzsákot, ha a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban szerelik be a gyermekbiztonsági rendszert. ← 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (vagyis a KRESZ) 48. § (7)

Az viszont sehol sincs benne, hogy bármilyen méretű, korú gyereknél a menetiránynak háttal kéne beszerelni. Csak aki így teszi – pl. gyermekbiztonsági rendszernek megfelelő babahordozóban, fejjel előre van a baba – ott nem lehet az ülés előtt légzsák, vagy ha van, ki kell kapcsolni.

Ha akár gyermekbiztonsági rendszernek megfelelő babahordozóban talppal előre fekszik, vagy bármi más gyerekülés nem háttal van bekötve, akkor lehet működő légzsák.


Ez a jogszabály, az más kérdés, hogy mennyire veszélyes, akár a hely, akár a légzsákműködés.

Mivel hátul hány, elől nem, a ma már 15 éves unokámat pici korától mindig is a jobb első ülésen szállítottuk, a szülei is, én is, nem keveset. És él, ép, soha nem érte baleset az autóban. Pedig egy ideig „életveszélyes” 1997-es Suzuki Swiftben szállítottam.

Lehet olyan tudattal autózni, hogy jaj meghalok, súlyosan megsérülök, vagy az utassal lesz így, és lehet előrelátóan, körültekintően vezetni.Én az utóbbit teszem 1970 óta, folyamatosan autózva. A legnagyobb sérülés az volt, mikor parkolóban meghúzták az autó oldalát, úgy, hogy ott se voltunk.

2019. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, egyre nagyobb hülyét csinálsz magadból... Nem megyünk városon kívül, csak 60-nal, 50 a megengedett, csak szólok. Pont azért lesz veszélyes, mert bömböl a gyerek, te vele foglalkozol, bénázol egy kézzel, hosszasan szarakodsz, egyre idegesebb leszel, hibázol.. nézz pár törésteszt videót mit csinál egy autóval egy másik, ha 50-nel ütközik...

Ha ordít a gyerek, akkor megállsz, elintézed...

2019. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
50 a megengedett, mégsem mért be soha eddig traffipax. Pedig volt, hogy városon belül mértek, és lám, sosem kaptunk csekket. Wow ez meg hogy lehet... ?!
2019. szept. 8. 20:08
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg ilyen hülye vagy? Az a baj, hogy nemcsak magadat veshélyezteted. Tuti troll a kérdező, nyugi.
2019. szept. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Igen, mert biztos én vagyok az egyetlen ember, aki nem 50-nel megy, hanem 60-nal, ha a forgalom is engedi. Mi ez a troll mánia, ti csak az ablakból nézitek a közlekedőket, vagy mi?
2019. szept. 8. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!