Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor múlik el a vezetéstől...

Mikor múlik el a vezetéstől való félelem?

Figyelt kérdés
2 hónapja vezetek , majdnem napi szinten 1 órát kb és még mindig iszonyatos stresszt okoz. Mennyi idő kell ahhoz, hogy ez oldódjon?
2019. szept. 26. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyéni.

Van, akiben nincs félelem, szorongás, a másik emberben meg igen... van, akinél elmúlik, és van, akinél nem, de az utóbbi félelme erős, retteg, nem is mer vezetni.

2019. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Szeretem ezeket a kérdéseket, mert nem lehet rájuk valódi választ adni. Nálam már az oktatás alatt elmúlt, valamikor az ötödik-tizedik vezetési óra között.
2019. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
#2 Ugyan ez a helyzet velem is.
2019. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez abszolút egyéni.

Nekem nagyjából egy év kellett hozzá. Én addig hetente kb háromszor vezettem max 1 órákat. Nem mondanám magamról, hogy maximalista vagyok, de sokat rontott a kezdeteken, hogy rettentő cikinek éreztem, ha valamit elbénáztam. És többször gondoltam azt magamról, hogy bénázok, mint amennyit valójában bénáztam. Ezt főleg parkolásnál láttam később. Mindig úgy szálltam ki megnézni, mit alkottam, hogy tuti jó szarul sikerült, aztán meg lényegében tökéletesen beálltam a helyekre. Idővel egyre szűkebbekre is. Kellett egy kis idő, mire ezt úgy ténylegesen felfogtam, hogy nemcsak szerencsém van minden alkalommal, hanem egyszerűen már jól csinálom, rendesen belejöttem.

2019. szept. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Én is hasonlóan voltam! Nekem valamiért nagyon sokat segített a navigáció használata. Az ismert útvonalakon is használtam. Próbáld ki hátha...
2019. okt. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én pénteken kezdtem... Fura egy helyzet. Teljesen nulláról indultam. Voltak, vannak bakik szépszám. De egy olyan dolog történik velem, amikor beülök, a kocsiba, ami megmagyarázhatatlan számomra. Nagy paragép voltam ilyen esetekben, viszont amikor beszállok vezetni, valami végtelen nyugalom tölt el. Semmin, de semmin nem húzom föl magam. Kanyarból kifelé, sokszor túl szalad a gáz... De Valahogy ez sem hat meg. A bakizásokkor utána megpróbálom, úgy ahogy az oktató mondja. Lehet, hogy az oktató van jó hatással rám, vagy nem tudom mi ez. Néha azt gondolom, ez nem jó, máskor meg, hogy ha az elején nyugodt vagyok, akkor később sem lesz baj? Vagy Leszek majd ideges? Vagy ez így normális, hogy ennyire nyugodt vagyok. Nem zavar semmi. A forgalom, is mintha magától értetődő lenne. Elég különleges érzés ám. Meg óra végén érzem, hogy teljesen kikapcsolt, nem is vagyok fáradt. Mint 6-8 óra pihenés után. Nos ez a nyugalom tehát normális, vagy aggódjak? :)
2019. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

3 órát vezettem azóta.

2019. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyancsak a 6-os vagyok.

32 éves női vezető tanonc vagyok. Lehet, hogy ez a nyugalom a korral jár? Ültem benn más vezetésén, nálam idősebbek elég feszültnek tűntek.

2019. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 6-os! Nekem vizsga után kezdődött, addig nem voltam idegbajos.

40 elmúltam, szóval a koros dolig nálam nem jött be.

2019. dec. 2. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A vizsga után kezdődött az idegeskedés? Akkor van még idő.... :D

Igazából rájöttem, hogy megérzem, ha az oktatómnak van valami baja, fáj valamije, vagy bal lábbal kelt fel, valahogy ilyenkor én sem tudok összeszedetten vezetni, pedig nem izgulok.

2019. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!