Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » ELÜTÖTTEK egy kerékpárost az...

ELÜTÖTTEK egy kerékpárost az Árpád téren! Itt ki volt a hibás? A rendőr hogy ítélte volna meg? (videó)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=IGM9ZTHk6Tw

Teljesen objektíven megtudjátok indokolni? A kommentek között egyöntetűen a bringást szidják, de szerintem itt a sofőr volt a hibás, hiába rengeteg zavaró tényező (holttér, napsütés, a kerékpáros nem jelzett előre), mert úgy tanultam anno, hogy minden eshetőségre fel kell készülni és úgy kell megadni az elsőbbséget. A zebra torkolatához megérkezni készülő gyalogost is potenciális áthaladónak kell tekinteni függetlenül, hogy utána esetleg meggondolja magát és visszafordul.



2019. okt. 10. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyértelműen elmaradt a kanyarodási szándék jelzése, ami közvetlenül vezetett a balesethez. Ha lépésben érkezett volna a bringss, még mérlegelési lehetőség lett volna az, hogy az autós valóban az elvárt körültekintéssel közelítette-e meg a zebrát, de így...
2019. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk nem teljesen igaz, hogy elütötték a kerékpárost, mert gyakorlatilag ő rongyolt bele kocsiba. Tipikusan "elsőbbséged akkor van, ha megadják" helyzet. Vagy jelen esetben "akkor is eléd megyek hát nekem van elsőbbségem" helyzet.


Sajnos pont ezért utálják az emberek a legtöbb biciklist, rollerest. Mert egyik pillanatról a másikra bevágódnak eléd minden különösebb előjel nélkül, aztán mg megy az anyázás, hogy hát de neki volt elsőbbsége.

2019. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a videós a végén elmondja a lényeget, miközben elrongyol egy másik bringás mellette: "A végén még minket is elb..sz valaki..." Ez mindent elmond szerintem.
2019. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem volna a bringástól, hogy ha valaki állt volna a pirosan felfestett úton, akkor hogyan tervezett volna lefékezni? Nem feltétlenül arra gondolok, hogy autóval ráállnak, mert az nyilván szabálytalan, de pl. egy szabálytalanul átkelő gyalogos, egy kóbor kutya, egy belógó hátsó lökhárító vagy egy olajtócsa is lehetett volna ott, ilyen sebességről nem tudott volna lefékezni.


Másrészről a kerékpáros sehogyan nem jelezte, hogy ő hirtelen le fog kanyarodni, pláne nem lendületből. Akárhogyan nézem, az autós nem hibázott, hiszen nem kellett számítania rá, hogy lendületből elékanyarodik a kerékpáros, mert semmi nem utalt rá.

2019. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

Hát szerintem véleményes. A biciklisnek valóban elsőbbsége lett volna és szerintem az autós sem igazán figyelt, a biciklis viszont nem jelezte hogy kanyarodni szeretne és szerintem túl nagy sebességgel jött.

Én csak hobbi szinten szoktam tekerni, de biztosan nem vágódnék be ekkora sebességgel az autók közé, akkor sem ha nekem van elsőbbségem.

2019. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Az a kérdés, hogy kanyarodásnak számít-e, amit a kerékpáros csinált. Szerintem ez nem olyan egyértelmű, hiszen úgy is tekinthetjük, hogy egyenesen folytatta az útját a főút mellett.


Ezen múlik, hogy számon lehet-e kérni a kerékpároson az irányjelzést. Fogalmam sincs, hogy a bíróság hogy ítélne.


Mindettől függetlenül a bringás hülye volt, hogy nem készült fel rá, hogy nem fog elsőbbséget kapni. Az autóvezető meg szintén hülye volt, hogy nem nézett rendesen körül.


Az nem érv, hogy a kerékpáros még messze volt, EAK-nál nem csak a közelben levőknek kell elsőbbséget adnod, hanem a messzebbről jövőknek is, akik oda fognak érni, amíg áthaladsz. Persze ha a kerékpáros nem tartotta be az adott útszakaszra vonatkozó sebességkorlátozást, akkor érthető, hogy az autóvezető nem számított rá, hogy odaér. De ha simán csak gyorsabb volt, mint az autóvezető elképzelése, az már az autóvezető hibája.

2019. okt. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Az a kérdés, hogy kanyarodásnak számít-e, amit a kerékpáros csinált. Szerintem ez nem olyan egyértelmű, hiszen úgy is tekinthetjük, hogy egyenesen folytatta az útját a főút mellett."


Hát ha ez nem kanyarodás, akkor nem tudom mi az. Akkor az összes többi biciklis aki egyenesen ment tovább sértett szabályt?

2019. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!