Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járt már valaki úgy, hogy a...

Zsombianyu kérdése:

Járt már valaki úgy, hogy a forgalmi vizsgán majd minden elindulásnak lefulladás lett a vége, holott az órákon minden jól ment? Nagyon ritkán fordult elő lefulladás! Másik kérdés, hogy az oktató meddig mondta az instrukciókat? Meddig pedálozott?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 20:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mit tettél amikor erre rájöttél?

Azon a vizsgán sikeresen átmentél?

2019. nov. 14. 15:59
 12/14 anonim válasza:

Én sajnos pont így jártam, gyakorló órákon konkrétan egyetlen egyszer fulladtam le, úgyhogy azzal a tudattal mentem az első forgalmimra, hogy ha bukok, az biztos nem emiatt lesz, mert ez nagyon megy. Aha :D Indulás utáni első emelkedőnél kapásból 2 lefulladás, innen még nagy nehezen kijutottam, de várt rám később egy igazi meredek utca, na ott 3x egymás után nem ment kézifékkel sem, teljesen össze voltam törve utána.

Aki azt írta, hogy ez nem gond, mert nem buktatnak érte, ez nem igaz, mert 4-5 lefulladás után már biztosan bukó, hisz én is így jártam. Persze nekem is ez abból adódott hogy az oktatóm folyton bele-bele segített a kuplungba, amit én persze nem vettem észre órákon, aztán mikor vizsgán kiderült hogy bénázom, onnantól totális leblokkolás, gondolkodni sem tudtam mit kéne máshogy csinálni.

Azért megjegyzem, én az ülésemet is túl távolra állítottam be első vizsgán a nagy izgalomban, ez pedig borzasztó sokat jelent a pedálozásnál pláne kezdőként.

Azóta volt második forgalmim, sajnos az is bukta lett (beragadtam egy kereszteződésben, azt hittem lesz időm kijutni a piros előtt de nem volt), de ott viszont már egyszer sem fulladtam le, nagyon jól ment maga a vezetés.

Úgyhogy aki hasonló problémával küzd, szerintem bátran szóljatok az oktatónak, hogy ne nyúlkáljon bele mert te szívsz vele és nem tanulod meg. Én a családi kocsival mentem (anyukámmal persze) gyakorolni a kézifékest meg az indulásokat az első bukta után egy elhagyott kis helyen, az is sokat segített, plàne hogy az otthoni kocsi benzines, amivel vizsgázom dízeles, így a pedálozásra kényesebb benzinessel is tudtam gyakorolni :)

2020. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Utolsó vagyok, még az utolsó kérdésedre: pedálozni még mindig van hogy besegít vagy belenyúl, igaz már csak néha-néha az utolsó vizsgám óta, talàn rájött hogy egyedül is megbirkózom vele..:D ami még szokása az az, hogy ha esedékes a váltás, akkor mindig finoman odateszi a lábàt a kuplungra (de nem nyomja be), hogy jelezze felém hogy kéne váltani. Vizsgàn természetesen semmit sem segít, hisz nem teheti. Instukcióknàl nem tudom mire gondolsz, gyakorló órákon is nyilván még mindig mondja merre menjek, hisz nem vagyok gondolatolvasó, nem tudom merre akar vinni aznap (persze meg szokta kérdezni van-e valami konkrét amit gyakorolni szeretnék, és akkor úgy tervez).

Vizsgán pedig ugyanúgy kapod az irányokat: a következő jelzőlámpánàl balra, kérlek hajts ki a második kijáratnàl a körforgalomból...stb. Nyilván annyi a különbség hogy míg gyakorlásnàl mond hasznos infókat, jó tanácsokat, vagy felhívja a figyelmem valamire (pl. Ugye figyeltél milyen utcában vagyunk? Egyirányú), addig ezt vizsgán nem teheti, ott kizárólag azt mondhatja, épp merre menj, parkolásnál is csak annyit mondanak hogy keress magadnak megfelelő parkolóhelyet, azt sem segíthet kiválasztani. Nagyjából ennyi

2020. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam,hogy mondja 2-3-4 pedig tudom...

Oktatót váltottam 2.vizsgára úgy megyek,hogy tudom senki sem pedálozott helyettem....meglátjuk.

2 nappal a vizsga előtt autócsere nagyobbra....

2020. jan. 15. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!