Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóval jobbra előre parkolásn...

Autóval jobbra előre parkolásnál át mehetek a szembejövő sávba, hogy könnyebben tudjak kanyarodni?

Figyelt kérdés
Oktatóm mindig azt akarja, hogy a saját sávomból kanyarodjak úgy, hogy csak a felezőig menjek, de mikor úgy kanyarodok, akkor mindig tolassak kell az autóval hogy betudjak helyesen állni. Vizsgán mennyire elfogadott a szembejövő sáv használata ennél a parkolásnál?

2019. nov. 12. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Csináld úgy, ahogy azt az oktatód mondja.

Forgalmi vizsgán jó eséllyel megbuksz, ha elkezdesz az úton csalingászni.

Ott minden irányváltoztatást jelezni kell, tehát megállási szándék jobbra, sávváltás balra, kanyarodás jobbra - vagy elmulasztod az irányjelzést, vagy azt mondja a vizsgabiztos, hogy megtéveszted a többi közlekedőt, és megbuktál.

2019. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Balra irányjelezve áthúzódsz a szembesávba, majd rögtön jobbra indexelve beállsz. Ha így csinálod, akkor azért nem buktathatnak meg. Hosszú autóval be sem tudnál állni két autó közé, ha nem húzódsz át a szembesávba.


A másik megoldás az, amit az oktatód mond, de ha tényleg tolatgatni kell, akkor szerintem hülyeség úgy csinálni. Bár megbuktatni azért sem fognak, mert javításnak számít, ami megengedett.

2019. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg úgy tanították, hogy át kell menni valamennyire, különben el sem férsz. Kivéve ha üres helyek közé kell beállni :)

A lényeg az irányjelzés. Nem buktathatnak meg, ha szabályosan csinálod. És persze a lényeg, hogy ne jöjjenek szembe, ne akadályozz senkit.

2019. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha meg alapból szűk a hely mert mondjuk szembe sávban autók vannak lehúzódva (parkolva) akkor így is úgy is tolatni kell, szóval azt is meg kell tanulni.


De ha van hely akkor miért ne lehetne átmenni a forgalom akadályozása nélkül?

2019. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

alapból mindig tolatva érdemes beállni, mert kihajtásjor jobban látsz, és ha nagyon rádparkolnak akkor is könnyebben kimanőverezel.

jobbra előre nem is nagyon kivitelezhető a saját sávodból.

higyj az oktatónak és tolass.

2019. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5: De vizsgán nem így működik :D

Ott megmondják, hogy kell csinálni pl. egy jobbra előre parkolást és egy balra hátra pakolást, meg egy párhuzamosat. Nem tolathatsz, ha az a feladat, hogy előre parkolj be :D

Egyébként a való életben én is mindig tolatok, pont a kihajtás miatt, vagy szűk helyre is egyszerűbb tolatva beállni, mint előre.

2019. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Jobb előre parkolásnál át kell menned a szembesávba és egyből, tolatás nélkül leparkolni. Lehet hogy az oktatód máshogy mondja, de így van a hivatalos vizsgakövetelményekben. Beszélj vele erről.
2019. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Csak hangosan gondolkozok: orral előreparkolást zömmel élelmiszer áruházaknál szokás végrehajtani, mert a bevásárlókocsiból így lehetséges bepakolni. Utcákon általában hátramenetben célszerű, hogy elindulásnál a lehető legjobb legyen a kilátás a forgalomra.

A helyes választ viszont a kérdésre nem tudom, mert elég régen vizsgáztam, ezért azt se tudom megindokolni, hogy mi szükség a vizsgán elindulás előtt körbemajomkodni a műszaki vizsgáztatott, és a vizsga indulási helyszínére vezetett autót, és megrángatni a kormánykereket, meg nyomkodni a fékpedált.

(zárójelben jegyzem meg, hogy amikor én vizsgáztam, akkor volt értelme, mert anyagszerkezetileg is abban az időben rendkívül gyengék voltak az autók a maiakhoz képest, pl. 140-160 ezer km megtétele után hengerfelfúrás és méretesebb dugattyúcsere ritkán volt megúszható)

2019. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem az oktatóm kifejezetten "hülyebiztosan" tanította.


Oda gurulsz a helyig, ha látod, hogy beférsz akkor 3-5 autónyit hátra tolatsz, balra index mellett átmész a szembe sávba majd jobbra index mellett bekanyarodsz a parkolóba.


Másképp nem is nagyon lehet, csak ha hosszú a parkoló és kicsi az autó.


Na meg vizsgán nem lesz jó pont, ha jobb előre helyett csinálsz egy jobb hátrát...

2019. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"azt se tudom megindokolni, hogy mi szükség a vizsgán elindulás előtt körbemajomkodni a műszaki vizsgáztatott, és a vizsga indulási helyszínére vezetett autót, és megrángatni a kormánykereket, meg nyomkodni a fékpedált"


Mondjuk ha neked ennyi maradt meg a gépjármű alapvető ellenőrzéséből, akkor lehet ideje lenne kidobni a kukába a jogsit.

2019. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!