Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben mi a teendő?

Ebben az esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eltört ma a szemüvegem... mikor levettem egy kis időre és leraktam a földre, hogy megvakarjam a szemem. Ezzel az a gond, hogy elfelejtettem, hogy ott maradt mert elterelték a figyelmem és mikor álltam volna fel, ráléptem. Össze is tört szépen (konkrétan elhajlott az egész, plusz leesett a szára)

A gond ezzel az, hogy a jogosítványom úgy szól, hogy csak szemüvegben vezethetek viszont én napi szinten 300kmt vezetek és megyek holnap is..

Egyetlen egy alkalommal vezettem szemüveg nélkül, de akkor is csak egy hétvégén mikor átugrottam a szomszéd városba (egész jól láttam nélküle egyébként ) ...

Leginkább engem az érdekelne, hogy mennyiért büntetnek ebben az esetben?


Nem nagyon szeretnék most új szemüveget csináltatni mert most az év végén sok a kiadásom, majd inkább február környékén terveztem újra csináltatni... Ezért is érdekelne mennyi a büntetés ha elkapnak bár 10ből 1 szer szoktak igaz jogsit ellenőrizni mikor megállítanak eddigi tapasztalataim alapján...



2019. dec. 12. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
43%
Mi a rosszabb? Elveszteni egy állást, vagy egy életet leélni egy szemüveg nélkül okozott halálos baleset terhével. Mondjuk ha ez bekövetkezik, munkahelyre pár évig nem lesz gondod, mert lesz ingyen kajád, szállásod, ruhád.
2019. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%
Kilencesnek üzenem, hogy ha a jogsijában az van, hogy szemüvegben vezethet, akkor nem vezethet kontaklencsében... az másik kód.
2019. dec. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül belekeveredsz egy balesetbe, akkor nézni fogják.

Ha te okozod a balesetet szemüveg nélkül, akkor se a KGFB, se a Casco nem fog fizetni, saját zsebből kell állni a kárt, ami a két kocsiban meg az áruban esett. Még ha nem te okozod, akkor is lehet, hogy kell valamit fizetned. A bírságon kívül, persze.

2019. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tizenkettesnek üzenem hogy ez hülyeség, a szemüveg és a kontaktlencse ugyanaz, látásjavító eszköz, egyenértékűek, felcserélhetőek.
2019. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!