Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittasan okoztam balesetet,...

Ittasan okoztam balesetet, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
30cas táblánál 90 km/H állapítottak meg, egy régi suzukival utkoztem mely totálkárra tört, legalkohol 0.75 volt, személyi sérülés nem történt, szerintetek milyen következményei lesznek?

2019. dec. 15. 00:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%
Remélem nagyon sokra meg fognak büntetni.
2019. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

30 helyett 90? 300%-os sebesség túllépés alkoholos befolyásoltság alatt? És még balesetet is okoztál? Nem biztos hogy ez még a szabálysértés kategóriába tartozik. Könnyen átcsúszhat bűncselekmény kategóriába.

Őszintén remélem hogy így lesz. Ez már ámokfutás.

2019. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kimeríted az ittas állapotban elkövetett gondatlan közúti veszélyeztetést, ami igen súlyos.
2019. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

#5


Nekem nincsen nagy a pofám. Csak veletek ellentétben belátom, hogy semmi értelme sincsen netharcost, virtuális huligánt játszani a gyakorikérdéseken. Szó sincs arról, hogy támogatnám az ittas vezetést. Szerintem az ilyen kommenteket 14 éves kisgyerekek és sikertelen felnőttek írják, akik soha nem tudták megcsinálni a jogsit vagy soha nem tellett saját autóra, és az ebből fakadó frusztrációjukat ezen az oldalon élik ki.

2019. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%

1.) Ez az ittasság-mérték már bűncselekmény; > 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentráció.

2.) Vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Persze, ez a felső határ, a bíró ítéli meg, hogy ezen belül mennyit állapít meg, egyáltalán bármennyit kiszab-e, és ha igen, akkor felfüggesztettet, vagy letöltendőt.

3.) A járművezetéstől el kell tiltani azt, aki járművezetés ittas állapotban vagy járművezetés bódult állapotban bűncselekményt követ el.

Itt is a bíró mérlegelésétől függ, hogy milyen időtartamút alkalmaz.

4.) Vezetéstől eltiltás esetén, általában, 6 hónapot elérő eltiltás esetén kötelező az utánképzés, de ittas vezetés estén bármilyen rövid időtartamú eltiltás esetén is, az. Utánképzésre kötelezés esetén, az eltiltás letelte után a vezetői engedély csak akkor adható vissza, ha a kötelezett bemutatja a sikeres utánképzést tanúsító igazolást. Az utánképzés időbe és pénzbe kerül. Például, itt lehet olvasni róla: [link] , de találhatók az interneten személyes beszámolók is.

5.) Pénzbírságot is - akár más büntetésekkel együtt is - megállapíthat a bíróság; az összeg szintén bírói mérlegeléstől függ.

6.) Nem tudom, hogy mennyire bizonyítható az adott mértékű sebességtúllépés, foglalkozik-e vele a rendőrség, de legfeljebb 30 km/h megengedett sebesség több mint 55 km/h-val történő (>85 km/h), legfeljebb 65 km/h-val történő (95 km/h) túllépése esetén a kötelezően alkalmazandó közigazgatási bírságösszeg 130-ezer Ft.

7.) Ittas vezetés esetén a biztosító visszkeresettel élhet (már akkor is, ha csak szabálysértés szintű az alkoholos befolyásoltság); azaz, a vétlen félnek kifizetett kártérítést követelheti a károkozótól.

8.) Te döntésed, de ha ügyvédet vonsz be, annak is van díjazása. És bizony, van olyan, amit célszerű elérni, például, az eltiltás elkerülését, hisz annak további következménye az utánképzési kötelezettség (dupla, vagy semmi), és pl. a többi kiszabható büntetés mértéke sem mindegy, az sem, hogy hogyan veszi figyelembe a bíró a jelentős sebességtúllépést. Nem tudhatom, de az ittas vezetést (ez, ha eléri a bűncselekmény mértékét, akkor szándékos bűncselekménynek veszik, hiszen nem tévedésből szokás így vezetni) és a nagyon nagyarányú sebességtúllépést valóban ítélheti meg úgy a bíró, hogy ez már kimeríti a közúti veszélyeztetés tényállását, ami három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Különösen amiatt, hogy be is következett baleset; szerencsédre, személyi sérülés nélkül.

Arról persze nemigen lehet fogalmad előre (lehet, hogy utólag sem), hogy az ügyvéd díjazása megtérül-e, vagy csak növeli a kiadást.


Összességében: egyetlen ilyen rossz döntés is, anyagilag, életvitelben, tönkretehet életet. Iszonyatos érzés lehet, ha család is van, és ha olyan az anyagi helyzet, hogy ők is erőteljesen megszenvedik. De akár csak az is gondot okozhat, ha nagy szükség van a gépkocsi használatra, és nincs más, aki adott alkalmakkor vezetni tud. Érzelmileg, idegileg is, sok mindent tönkretehet a bírósági tárgyalásig való aggódás is.

A viszonylag erőteljes eltiltás és pénzbírság azért is gyakorlat, mert nagy a társadalmi elítélése az ittas vezetésnek; jól érzékelhető az itteni válaszokból is. Például, ezért is vezették be a zéró toleranciát ezügyben.


Hiába vársz tárgyszerű választ, senki sem tudja pontosan, hogy mi lesz a sorsod. Most még az a bíró sem, aki dönteni fog az ügyedben. És nem tudni, mire jut a rendőrség gyorshajtás ügyben; illetve, lehet, hogy te tudsz róla. És, azt sem tudni, hogy mire jut a biztosító a károsulttal; mekkora összeget fizet neki, amit majd tőled követel.

2019. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Alex Fly ***** válasza:
32%
Nyugi, nem kell arra számítanod, hogy normálisan fogják szankcionálni... Valószínűleg megúszod pár százezer forintnyi bírsággal és pár év múlva sajnos ismét volán mögé ülhetsz. Hátha legközelebb meg is ölsz valakit...
2019. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

En 0.69 legalkoholra kaptam 1 ev eltiltast es 480ezer Ft birsagot

Baleset & szabalysertes nelkul

2019. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!