Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetnél úgy, ha bevonták a...

Vezetnél úgy, ha bevonták a jogsidat évekre?

Figyelt kérdés

Pl elütöttél valakit, vagy összegyűltek a pontok stb.


Vezetnél attól még, hogy el vagy tiltva?


Budapesten nem is szoktak igazoltatni, max éjszaka, inkább vidéki utakon lenne szívás.


Én vezetnék, csak pénzbirság van, ha megszeged



2019. dec. 22. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem

De nem is fogják bevonni

2019. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
97%
Kizárt
2019. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
LOL, és miért nem?
2019. dec. 22. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Én sem. LOL azért, mert nem poénból szokták elvenni a jogsit, nyomós oka van. Valszeg nem fogják soha elvenni tőlem, de ha mégis, nem használnék járművet a tiltás végéig. Ne légy már ilyen ruszki "amíg nem állít meg rendőr nem gáz". Ez nagyon balkáni attitűd. Légyszi ne terjeszd idehaza ezt a hozzáállást, vannak nélküled is elegen ilyen marhák.
2019. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

[Én vezetnék, csak pénzbirság van, ha megszeged.] ← kérdéshez fűzött kiegészítésben.


Eltekintve attól az összekuszált összefüggéstől, hogy te vezetnél, én szegem meg az eltiltást (miért ne vezetnél, ha én vagyok eltiltva?); nem ugrom be.

Neked nincs jogosultságod korlátozni a hatóságot azzal, hogy „csak pénzbirság van”.

Összekevered az engedély nélküli vezetéssel. (Bár annál a pénzbírsághoz 5 előéleti pontot is hozzáfűznek.)


A „Járművezetés az eltiltás hatálya alatt” külön kiemelt cím a Szabálysértési Törvényben [ továbbiakban: Sztv], a „SZABÁLYSÉRTÉSI ELZÁRÁSSAL IS BÜNTETHETŐ SZABÁLYSÉRTÉSEK” megnevezésű XXIII. fejezetben; például, a garázdaság, veszélyes fenyegetés, közérdekű üzem működésének megzavarása társaságában. (Ami azt is jelenti, hogy ilyenek elkövetőivel közös helyen kerülhet szabálysértési elzárásra.)

Nem tudom, hogy számít-e, de „A rendőrség szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés esetén a tetten ért eljárás alá vont személyt gyorsított bírósági eljárás lefolytatása céljából őrizetbe veheti.” ← Sztv. 73. § (1). Úgyhogy, ajánlatos ilyenkor legalább néhány váltás ruhát az autóban tartani.

Mondjuk, ha van annyi nélkülözhető pénz, akkor lehet egy „Álomutak édes kettesben” listán választható, távoli kellemes helyen töltött idő helyett – Nem vagyok én romantikus! felkiáltással – eltiltás alatt autókázni, mivel szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértések esetén háromszázezer forint a kiszabható pénzbírság összege ← Sztv 11. § (1).

Amelyek, együtt – ugyanis, a szabálysértési elzárás és a pénzbírság nem zárja ki egymást; együtt is kiszabhatók – már elgondolkoztathatják azt, aki képes elgondolkozni.


Lehet esélyeket latolgatni, de itt is jónéhány kérdés szól vezetéstől eltiltásról (valóban megtörténtről, nem csak könnyelmű felvetésekről, mint a te kérdésed), bár nem ütöttek el senkit, nem is gyűlt össze 3 év alatt 18 előéleti pontjuk. Csak úgy, igazoltatták őket, és például ittasan vezettek. És akit így, meglepetésszerűen rajtakaptak, óvatosabban becsülgeti annak az esélyét, hogy ez eltiltás alatti vezetés során is megtörténhet-e?

És lehet, hogy első alkalommal messze lesz a pénzbírság a 300-ezer Ft-tól, és szabálysértési elzárást sem alkalmaznak (bár, ez utóbbi engedményt a bírságösszeggel szokták kompenzálni), de ezután nagyon be kell fejezni ezt. Másodjára már bebizonyulna, hogy nem volt visszatartó ereje a büntetésnek, és szépen emelnék a tétet. Ha könnyedén kifizetné a magasabb összegű pénzbírságot is, akkor célszerűnek fogják tartani a mindenképpeni elzárást, hogy legyen, ami érzékenyen érinti; de enélkül is dönthetnek mellette, miheztartás végett.

2019. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2%

4 éve úgy vezetek :D sőt németből hozok be kocsikat tréleren :D. Több évre tiltottak el mint amennyi idős az első gyerekem.


19/f

2019. dec. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó. Nem jól csinálod, túl egyértelmű, hogy trollkodsz. Úgy kell csinalnod, hogy ne legyen egyértelmű, úgy hatékonyabb.
2019. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

igen, mivel a 10 év alatt 1x igazoltattak

minimális a lebukás esélye

2019. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem havonta 2-szer minimum igazoltatnak, úgyhogy nem szívesen mennék úgy, de ha olyan helyen élnék, ahol minimális az esélye, hogy megállítsanak, akkor igen. Valaki évtizedekig tud úgy vezetni, hogy nem is szerzett jogosítványt. Csak a szar, hogy utána akár bírósági ügy lesz belőle, különben mindenki vezetne, akitől elvették.
2019. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Hogyne. Még a börtönből is megszöknék, ha lecsuknának!
2019. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!