Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek adják a gyorshajtók alá...

Minek adják a gyorshajtók alá a lovat azzal, hogy elsőbbségük volt?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért, kinek jó az az újhullámos divat, hogy a fas.zparas.zt gyorshajtókat azzal felmentik, hogy elsőbbséget kellett volna nekik adni, így nem ők a vétkesek? MIÉRT? MI EZ A SZEMÉT HOZZÁÁLLÁS?

Eleve nem véletlenül van az a bizonyos maximális megengedett sebesség! Aki pedig gyorsabb azt 99%, hogy nem lehet megítélni, mennyivel gyorsabb, milyen gyorsan fog odaérni! Barom motorosokat meg főleg. Kinek jó ez? Minek jó ez?


2020. jan. 21. 23:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen esetben kötelező rendőrt hívni. Ha kivágsz elé és beléd rongyol, akkor akármennyivel jött, te leszel a hibás, mert nem adtad meg neki az elsőbbséget. Ő csak akkor lehet vétkes ha bebizonyosodik, hogy lett volna ideje lassítani, végszükség esetén megállni és mégsem tett meg semmit az ütközés elkerülése érdekében. (féknyom hiánya, szemtanúk)
2020. jan. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=4zp-L2Pbhes


Ezerszer gondold át, mielőtt s szembejövő elé befordulsz!

Ha látható, hogy jön, egy pillanat alatt odaérhet.

2020. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem érzitek?

A probléma abban van, hogy a sok seg.gfej így még bátrabban fog gyorsan menni, még annyira se fogja betartani a megengedett maximálist.

2020. jan. 22. 10:15
 14/23 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem érezzük, és értjük. De nézd meg itt is, hány olyan beírás van, ami szerint nem a gyorshajtókat kellene csesztetni, mert nem abból van baleset.

Aki megengedett maxon előz pályán, azt sokan önkéntesrendőrnek titulálja mert nem megy ki a 180-nal érkező elől és hasonlók.


Egyszer szemtanúja voltam egy jelenetnek, amiből lehetne több.

Már úgy értem, hogy…

Szóval elhagyni készülök az M0-t. Előttem is egy civil kocsi jön ki. Egy őrült leállósáv és a belső között szlalomozik. Amikor elment mellettem a lehajtó elején, olyan érzés volt, mintha állnék. Egyből ment előttem a legbelsőbe.

Az előttem lehajtani készülő kocsiból kinyúl egy kéz, felcsapja a kék villogót, és dönget az idióta után. Remélem el is kapta.

2020. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanaz mint a Rékasi ügy. Amennyire a robogó rommá tört, nem 50-el ment a művész úr. De rávarrták az autósra, azt hiszem le is ültették.

Ezért kell önvédelemből dupla kamerás fedélzeti kamera, ami hátrafelé is rögzít folyamatosan. Akkor nincs vita, hogy észlelhető volt vagy nem, egyértelműen látszik, hogy megkezdte-e az autó a kanyarodást, amikor a a ki tudja mennyivel száguldó motoros felbukkant.

2020. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a nőnek jobb ügyvédje, fizetett jobb szakértője van.

"Amennyiben a sofőr betartja az adott autópálya szakaszon engedélyezett 130 kilométer/órás sebességet, a balesetet még igen enyhe gázlevétellel is elkerülhette volna."

Azaz, ha a nő nem lett volna alkoholos befolyásoltság alatt még nagyobb sebességgel is fékezéssel be tudta volna engedni maga elé a másik kocsit.

Sajnos Magyarországon nem igazságszolgáltatás, hanem jogi csűrés-csavarás folyik, gyakran évekig.

2020. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
75%

Egy ismerősöm "ölt meg" egy gyökér motorost....


Főútvonalba becsatlakozó út, stop táblával, de tovább lehetett menni egyenesen is egy föld útra.

Ismerős arra ment volna tovább, megállt stop táblánál majd elindult és balról 200-al belement a motoros, szerencséjére csak az autó elejébe különben ő sem élte volna túl.


Most ez ellen hogy védekezel???? Látod hogy fél km-re van a motoros, ha jött volna 90-el hatszor át lehetett volna előtte menni. Sosem mondod meg egy közeledő autóról/motorról hogy az most 90-el vagy 200-al jön-e a távolból...

Állj ott a kereszteződésben míg mindkét oldalról 1-1km tiszta út lesz vagy mi? :D


A hülye motorosnak ráadásul felesége és 2 kisgyereke volt.

2020. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Alex Fly ***** válasza:
63%

Ha jól tudomb a közúti közlekedésben való részvétel egyik feltétele a szabályok betartása.

Innentől viszont normális estben fel sem merülhetne a kérdés: a gyorshajtónak nem hogy elsőbbsége nincs, de a forgalomban sem vehet részt. Persze a szabályok és azok betart(at)ása között ég és föld a kölönbség...

2020. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Pontosan! A haverod azt tudja csak feltételezni, hogy az a bar.omarcú a megengedett sebességgel közeledik, mármint az a tökömnyi 1 szem fénypont. Megkezdi a maneuvert, és püff.

Kicsit is piás, kábszeres valaki? Rávarrni mindent!


Rohadt M.Rihárd beba.szva, jelentősen túllépve, telefonnal magát fényezve, vezetéstől eltiltva és még mindig nincs 25 évre bevrrva a csillagba????!!!!


Ezeknek a lófráló civilrendőröknek van a legtöbb értelmük. VÉGRE azt csinálják amit kell. Pont az ilyen fa.szbarmokat kell lelőniük akiket te is láttál.

2020. jan. 23. 13:25
 20/23 anonim ***** válasza:
Egy (volt) kollégám most tölti 4 év letöltendőjét mert balra kanyarodáskor találkozott egy szembe 180-al jövő motorossal és a hülye is (és sajnos az utasa is ( azonnal meghalt. Persze gondolom hogy a hölgy utasa aki mint utólag kiderült házas nő létére a motoros "barátnője" volt sem szólt hogy kicsit gyorsan megyünk.
2020. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!