Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek adják a gyorshajtók alá...

Minek adják a gyorshajtók alá a lovat azzal, hogy elsőbbségük volt?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért, kinek jó az az újhullámos divat, hogy a fas.zparas.zt gyorshajtókat azzal felmentik, hogy elsőbbséget kellett volna nekik adni, így nem ők a vétkesek? MIÉRT? MI EZ A SZEMÉT HOZZÁÁLLÁS?

Eleve nem véletlenül van az a bizonyos maximális megengedett sebesség! Aki pedig gyorsabb azt 99%, hogy nem lehet megítélni, mennyivel gyorsabb, milyen gyorsan fog odaérni! Barom motorosokat meg főleg. Kinek jó ez? Minek jó ez?


2020. jan. 21. 23:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Nem értem, nem értem, hogy miért adják a gyorshajtók alá a lovat azzal, hogy telekürtölök a médiát azzal a fas.sággal. Így csak még több nagypofájú baro.marcú lesz. Ők okozzák a balesetet, mert nem tudnak megállni az adott úton számítható veszélyforrásra. Aki be van ßa.szva, szintén.


Egyedül az autópályán nem kell számítani gyalogosra, egyszerűen nem lehet ott. De még kutya se, azért a kerítés. Ellenben egy sima országúton, városban, földúton bárhol, bármikor.

2020. jan. 23. 18:54
 22/23 anonim ***** válasza:

Kérdező: amit linkeltél, ott feltehetőleg még nincs jogerős ítélet. Mindkét fél ügyvédje azt állítja, hogy a másik fél volt a hibás. Ez természetes. Aztán majd dönt valahogy a bíróság.

Az mondjuk furcsa, hogy ilyen körülmények közt egyáltalán fel meri hozni az ügyvéd, hogy a védence nem volt bűnös. Arra apellál, hogy a bíró nem nagyon ismeri a KRESZ-t...

Az ítélkezés lehet ilyen is, olyan is. Most nem találtam meg a neten, de volt pár éve egy eset, hogy kismotorral kikanyarodott egy öregember egy gyorshajtó elé. Ott az lett az ítélet, hogy az öreg nem is mérhette fel helyesen a közeledő szgk sebességét, annak a nagyfokú gyorshajtása miatt, és teljes mértékben a gyorshajtó volt a hibás.

2020. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Igen. Ilyenkor a gyorshajtó a hibás. Ő pontosan tudja, hogy tilosban jár. Az pedig, hogy egy öreg vagy egy gyerek, vagy egy szőke nő fordul elé azt nem láthatja, nem tudhatja, nem is kell tudnia. Pont azért van a megengedett legnagyobb sebesség, hogy az adott úton mindenki tisztában legyen a maximális közeledési sebességével.


A baj az, hogy úgy teszik közzé a firkászok, mintha kész tény lenne, a barmok meg csak azt olvassák ki belőle, hogy elsőbbségük van akármennyivel téphetnek.

2020. jan. 27. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!