Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legnagyobb felelőtle...

Mi volt a legnagyobb felelőtlenség/a legveszélyesebb manőver amit valaha elkövettetek gépjárművel?

Figyelt kérdés

Emlékeztek erre, hogy volt e ilyen? Nyilván nem feltétlenül szándékosan inkább szimpla figyelmetlenségből. Lett következménye?

Én egyszer nagyvárosban fékezés nélkül áthajtottam a piroson (akkor vettem észre, hogy piros amikor már majdnem felette voltam)

Illetve egyszer STOP táblás kereszteződést figyelmen kívül hagytam és átdurrantottam rajta 60-al... Itt abszolút nem vettem észre a táblát, otthon néztem utána google Street View-on.

Nagyon súlyos szabálysértések voltak, tudom, az utóbbi esetnél egy bringás a bringaútról elkezdett üvölteni, hogy feljelent. Mindenesetre jó lecke volt mind a kettő.

Ezen kívül nem történt semmi, igyekszem minden szabályt betartva közlekedni anélkül, hogy a személy- és vagyonbiztonságot veszélyeztetném bár néha-néha előfordul apró figyelmetlenség, de azért igyekszem :)



2020. febr. 6. 18:01
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

19/F

Ez kimaradt

2020. febr. 6. 18:02
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kétirányú út, az én oldalamon parkoló autóval.


Jön szembe egy személyautó, rosszul mértem fel, csattantak a viszapillantó tükrök a parkolóval.

Megálltam, visszamentem, tulaj már ment be a házba. Nála nincs kár hála istennek. Az enyém letörött, nem hajlítós.


3 hónapos a jogsim. Ez után még egy motorost is inkább be fogok várni.

2020. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy stoptáblás eset jutott eszembe. Kb. 20 éve történt , Szlovákiában, egy főútvonalon haladtam 80-100-zal. A stop tábla valami bokros-erdős részen volt, jól benőve, semmi előjelzés nem volt, akkor vettem észre, mikor elmentem mellette. Elég nagy mázlim volt.
2020. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#2 Uh, akkor azt jól megjártad :S


Bár igazából ezeket a hibákat sokan elkövetik. Még az oktatóm is arra biztatott anno mindig, hogy nyomjad, ne lassíts, messze van még az, nem baj, hogy stop tábla van és jönnek, menjél, van azon fék, szóval ilyen szempontból nem a legjobb oktató volt :D

2020. febr. 6. 18:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nem vettem észre balra kanyarodás közben a szemből érkező biciklist, egy másik alkalommal ugyan nem volt elsőbbsége a kerékpárosnak, de észre kellett volna vegyem hamarabb. Nem lett baj egyik esetben sem, de nem rajtam múlt.


Aztán porzó tankkal elmentem az M1 szervízutjan a benzinkút és az autópálya között, pedig nyilván tankolni akartam volna - ott bizony visszatolattam az egyirányú szervízúton.


De a kedvencem az volt, amikor kezdő vezetőként úgy 70-nel estem be a benzinkútra, holott nem egészen ez volt a szándékom.

2020. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#3 Uh, ez még kopaszon is hajmeresztő lehetett :D

De hálistennek mindenki megúszta :)

2020. febr. 6. 18:30
 7/19 A kérdező kommentje:
#5 Siettél, hogy ne kelljen tolni, ha ne adj isten ki fogy az üzemanyag :D
2020. febr. 6. 18:32
 8/19 anonim ***** válasza:
15%

#2 "Ez után még egy motorost is inkább be fogok várni."

Most nem azért, de miben másabb egy motor egy autónál? Ha szemből motoros jön,te meg előzni akarsz, meg kell várnod míg elhalad , hiába férnétek el...

2020. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem előzés volt, hanem kikerülés, kb. 20-al.


Amúgy jogos, tanultam belőle.

2020. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

1) jobbra kanyarodó főútvonalnál továbbmentem egyenesen, abban a tudatban, hogy főúton vagyok. Szerencsére nem jött senki.


2) Városban jeges úton előztem egy hátsókerekes autóval, összevissza kacsázott, de nem lassíthattam, mert a szembejövő vészesen közeledett. Szerencsére sikerült az előzés.

2020. febr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!