Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy küzdjem le a kapkodást?

Hogy küzdjem le a kapkodást?

Figyelt kérdés

Fél éve vezetek autót napi szinten. Kb 50 km-t összesen.

Valamiért kapkodok. Ha várnak mögöttem mert pl egy kereszteződésben állok, akkor már frusztrál és mielőbb menni akarok. Zavar, hogx várnak rám... nem tudom miért van ez, de érzem hogy nem jó és valahogy szeretném ezt leküzdeni. Kihez lehet ilyen esetben fordulni? Nem szeretném, hogy egyszer bajom legyen ebből.


2020. febr. 14. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ezt magadban kell lejátszanod. Szard le, ha mások türelmetlenkednek veled szemben. Nekik lesz rossz, ha idegeskednek, nem neked.

Én nagyon friss jogsis vagyok, eddig 3x vezettem a vizsga óta, kint van a T betű hátul, és ha le is fulladok elinduláskor, csak hátraintek bocsánatkérően, és rohadtul nem érdekel, hogyha valaki ezért idegeskedik. A közlekedés az ilyen. Én inkább nyugodt maradok, minthogy bajba sodorjam magamat vagy másokat... Nem tudom, hogy ennyi km-el a hátad mögött miért kapkodsz ennyire. Mondjuk engem a T betű bátorít fel, hiszen ezzel jelzem is, hogy türelmesebbek legyenek velem szemben. De persze direkt nem megyek lassan meg ilyenek, csak néha bénázok elinduláskor, de fölösleges ezen idegeskedni. Ilyenkor nagy levegő, szúúúszaaaaa, és megy tovább minden :) A másik autós amúgy sem fog rád emlékezni kb 2 perc múlva...

2020. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jogsim 6 éve van de fél évvel ezelöttig egy percet sem vezettem a forgalomban, mert nem volt mivel. Próbálok menet közben nyugodt maradni és nem foglalkozni senkivel, de sajnos ott, akkor nem megy. :(

Azt hittem az elején, ha napi szinten vezetek, akkor idővel ez elmúlik. De fél év alatt semmit sem csökkent benne ez az érzés sajnos és érzem, hogy magától nem is fog...

2020. febr. 14. 16:36
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Rossz beidegződés azért kapkodni, mert valaki van mögötted.

Anno még a gyakorlásokon nekem is volt ilyen "siessünk, mert vannak mögöttem", ami viszont az oktatómnak fel is tűnt, és elmagyarázta, nem a mögöttünk lévővel foglalkozunk, az nem érdekel bennünket, arra koncentrálunk, ami előttünk van.

Be tudunk-e biztonságosan csatlakozni a forgalomba, vagy nem? Megyünk, ha a válasz igen, és állunk, nem foglalkozunk azzal, hogy mögöttünk mi van, ha nem látjuk biztonságosnak a tovább haladást, irányváltást.

Ehhez persze hozzá tartozik az is, hogy azt is tanította, mikor lehet két autó között is biztonságosan becsatlakozni, nem arra várni, hogy üres legyen az egész út.

Tehát ne a mögötted lévőkkel foglalkozz, de tanuld meg, hogy mikor lehet menni... ez sok gyakorlással működik, nem úgy, hogy meggondolatlanul indulsz el

2020. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem is frusztál friss jogsisként, főleg éjszaka amikor lakott területen kívül jönnek a seggembe.


Ezt a frusztrációt el kell engedni.


3 hónap után már nagyon ritkán fordul elő, hogy lefulladok induláskor (amikor mögöttem vannak), ezt utálom a legjobban.

Valahol olvastam/láttam ezt a 3 másodperces szabályt ami sokat segít:

- Kuplung fogáspontig, enyhe gáz, tartom 1-2-3, engedem.

- 2-esnél kb. ugyanez, hogy ne rángasson.

- 3-astól már gyors váltások.

2020. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Felrakhatsz hátulra T jelet, ha úgy gondolod, az segítt, aztán majd kidetül, hogy valóban segít-e (ha nem, leveszed)

Azzal vagy nélküle is alapvető, hogy nem a mögötted lévőnek kell szabad utat adni, hanem az elsőbbséget kell megadni mindenkinek, akit az megillet, legyen az jármű, vagy gyalogos.

Nem állsz meg a zebránál, ha jönnek mögötted? Megállsz, ha ott gyalogos van, és megáll a mögötted haladó is - ez teljesen normalis dolog

2020. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Régen én is ilyen voltam, rosszul éreztek magam ha várni kellett rá hogy kikanyarodjak vagy hogyha közel jöttek hozzám.

Ma már nem érdekelnek az ilyen barmok aki közel jön hozzám benyomom a ködlámpát vagy lelassítok

2020. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm tanácsokat. Akinek ilyen volt régen a vezetés, annak menyi idö kellett, hogy ezt legyőzze és ne figyelje?
2020. febr. 14. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy nagy adag leszarom-tabletta kell.


Nekem is volt ilyen problémám, eleinte nem is mertem balra kanyarodni, hogy ne tartsam fel a mögöttem jövőt. Pár hónap után elmúlt.

2020. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Keress egy oktatót és vegyél pár órát. Hidd el, hogy megéri neked.
2020. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!