Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek érdemes önvédelmi...

Szerintetek érdemes önvédelmi célra baltát tartani a kocsi kesztyű tartójában?

Figyelt kérdés

Múlt héten tettem sikeres forgalmi vizsgát. Holnap ha minden igaz, kézbe is kapom a jogosítványt postai úton.

Arra gondoltam, hogy ha úton vagyok, lehet nem ártana önvédelmi célra kisebb kézi baltát betenni. Sose lehet tudni. Bpi autósok közössége oldalt meg a 112 press oldalát is rendszeresen követem, szemmel látható milyen sok hülye van. Ha ne adj Isten valaki kiugrik a kocsiból támadás szempontjából /bármilyen okból támadás ér akkor legalább kéznél lesz. Ráadásul elég magas is vagyok (190cm) így duplán hatásos lehet. Ha pedig a helyzet úgy adódik, használni is fogom.


Mit gondoltok erről? Mennyire elfogadott törvényileg? Btk mit mond erről? Paprika sprayvel nem fogok férfiként bohóckodni. Pisztolyra nincs pénzem. Így maradt ez a "parasztos" alternatíva. Természetesen fedélzeti kamerával rendelkezni fogok, hogy ha önvédelmi célból megcsonkítok valakit, be tudjam bizonyítani a hatóságnak. Bár erre ne kerüljön sor, de sose tudni semmit.

Legyetek szívesek normálisan válaszolni a kérdésre.

Minden normális válaszadónak előre is köszönöm szépen :)



2020. júl. 24. 00:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon nem ajánlom. A balta nem önvédelmi eszköz ahogy a kés sem.

Egy adott szituációban semmi nem indokolja a használatát -kivéve közvetlenül indított élet elleni támadás esetén-. Ha "megcsonkítod" a támadót, akkor garantáltan kapsz 10évet.

Had ne menjek most bele a jogszabályokba, és az arányosság elvébe jogos védelmi helyzetben. Nézz utána a neten.

A paprika spray igen hatékony önvédelmi eszköz. Mondjuk KKVE és bünteti a rendőr. Amit önvédelemre magadnál tarthatsz (közterületen) az a CS (nem "csé"!!!) hatóanyagú könnygéz spray. Szintén hatékony eszköz. Férfiként "nem bohóckodsz vele"? WTF? Inkább baltával kaszabolod az embereket?? Szerintem ezt gondold át újra.

2020. júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%

Egyszer kérj meg valakit, hogy fújjon le paprika szprével, meglátjuk utána mi a véleményed a bohóckodásról :D

Alapszabály: csak olyan önvédelmi eszközt érdemes magadnál tartani, amit tudsz is használni. Begyakoroltad, megtanultad. Ha nem tudsz baltával harcolni (viking ősök esetleg?), akkor veszélyesebb leszel saját magadra, mint a támadóra.

2020. júl. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
68%

Nyugi, ne legyél ennyire ijedős!

Amúgy önvédelmi célra nem lehet baltát tartani, ha meg használni akarod minimum súlyos testisértéshez vagy gyilkossághoz lehet, önvédelemre max akkor ha rád is baltával vagy hasonlóval támadnak.

Na meg te lennél fennt Bp-i autósokon, mint aki baltával fenyegeti a többi közlekedőt.

2020. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
79%

Komoly méretű lehet az a balta, amelyik elfér egy kesztyűtartóban.

Annak a látványától bizonyára minden támadó megriad. :)

2020. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
50%
Mindig amikor kilépsz az utcára vigyél magaddal egy széfet, bilincseld a kezedhez mert annyira sok hülye meg rabló van az utcán....
2020. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
71%

Jaj #15 olyan izé vagy!

Ebben a zsivány világban kiküldenéd a szerencsétlent az utcára????

Csak maradjon otthon a biztonságban.

2020. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%
Látom magam előtt a következő BP-i autósok bejegyzés címét: "baltával támadt rá, mert ledudálta" xd
2020. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Hahaha 😀
2020. júl. 24. 12:43
 19/31 anonim ***** válasza:
67%
És kérdező te hány videóban láttál te olyan agresszív állatot amiben valami hasonló eszközzel támadtak vétlen autósokra? Anyázz nekik vissza, a baltát meg felejtsd el.
2020. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
73%

Megvan az új fenyegetési módszer:

Ha valaki rád dudál, csak simán leengeded az ablakot és tisztán artikulálva kiszólsz: BALTA.

Tuti, hogy visítva fognak menekülni. :D

2020. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!