Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek érdemes önvédelmi...

Szerintetek érdemes önvédelmi célra baltát tartani a kocsi kesztyű tartójában?

Figyelt kérdés

Múlt héten tettem sikeres forgalmi vizsgát. Holnap ha minden igaz, kézbe is kapom a jogosítványt postai úton.

Arra gondoltam, hogy ha úton vagyok, lehet nem ártana önvédelmi célra kisebb kézi baltát betenni. Sose lehet tudni. Bpi autósok közössége oldalt meg a 112 press oldalát is rendszeresen követem, szemmel látható milyen sok hülye van. Ha ne adj Isten valaki kiugrik a kocsiból támadás szempontjából /bármilyen okból támadás ér akkor legalább kéznél lesz. Ráadásul elég magas is vagyok (190cm) így duplán hatásos lehet. Ha pedig a helyzet úgy adódik, használni is fogom.


Mit gondoltok erről? Mennyire elfogadott törvényileg? Btk mit mond erről? Paprika sprayvel nem fogok férfiként bohóckodni. Pisztolyra nincs pénzem. Így maradt ez a "parasztos" alternatíva. Természetesen fedélzeti kamerával rendelkezni fogok, hogy ha önvédelmi célból megcsonkítok valakit, be tudjam bizonyítani a hatóságnak. Bár erre ne kerüljön sor, de sose tudni semmit.

Legyetek szívesek normálisan válaszolni a kérdésre.

Minden normális válaszadónak előre is köszönöm szépen :)



2020. júl. 24. 00:15
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
#20 Végülis lehet nem mondasz hülyeséget :)
2020. júl. 24. 13:31
 22/31 anonim ***** válasza:
55%

Felesleges, lehetőséged és helyed se lenne elővenni.

Ha párázol, akkor gázsprayt vegyél esetleg.

2020. júl. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
45%

"pisztolyra nincs pénzem"

Na meg engedélyed sincs, meg amúgysem vihetnéd magaddal.

Szép is lenne, valaki beszól te meg annyira befosol hogy kilövöd a szemét.

2020. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
74%
Balta...:):) Kerékkulcs nem jő? Eléggé kézre fekszik és hát amúgy is kellék az autóhoz.
2020. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%

#24!

Szerintem nem jó ötlet a kerékkulcs. Azt piszkosul nehéz lehet megélezni. :D

2020. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%
A messzemenős autómban van spray, nagy vas lengőkar az ülésem alatt, bicska a zsebemben. Nem nagyon kellenek, de jó ha van. A balta talán túlzás azért.
2020. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
25%

Balta...nem rossz!


Az egy dolog, hogy csak elcsomagolva hordhatod, de annyit érsz el vele, hogy onnantól emberélet kioltására alkalmas eszköz van nálad, amire válaszul lelőhetlek, és le is foglak, a sportcélra beírt élessel. És megúszom!

2020. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
30%

A balta nem közbiztonságra különösen veszélyes tárgy, így lehet a kocsiban, csak nem kézközelben.

Lelőni sem törvényes. A kérdező baltával védekezne. Erős felindulásában felkaphat egy baltát. 27-es! Ettől a támadó még nem lesz feljogosítva, hogy lőjön. Ha a kezében lőfegyver van, akkor eleve életellenes támadásnak tekinthető a cselekedete, és szinte bármiféle védekezés megengedett.

2020. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
64%

28.-nak.


Rohadtul rosszul tudod!

2020. júl. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Mondjuk egy ilyen elég drága de en el se indulok nélküle otthonról

[link]

2020. júl. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!