Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg hosszabbítanak ötezer...

Tényleg hosszabbítanak ötezer forintért jogsit egyes háziorvosok?

Figyelt kérdés
Sebestyén Balázs beszélt erről műsorában: „Bemegy a papa 68 évesen mankóval, járni nem tud, a zöldségesig nem engednéd le, aztán a háziorvos ötezer forintért azt mondja, vezessen. Aztán kienged egy gyilkost az útra, aki majd megöl valakit. Legjobb esetben saját magát. Ezt nehezen tolerálom” – mondta a legutóbbi eset után, amikor egy idős házaspár rossz helyen hajtott fel az M4-es autópályára Gyömrőnél és szemben haladtak a forgalommal.

2020. júl. 27. 13:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

#5


"Az orvos nem hülye, akár bele is bukhat. Ha a frissen érvényesített jogsival csinálsz egy halálost, egyből az alakalmasságod ellenőrzik."


Aminek aztán nem sok következménye van, hiszen a háziorvos nem szakorvos, a magyar egészségügy meg nem bírna el ennyi szakorvosi vizsgálatot.


Mindenkit szemészhez kellene küldeniük, hogy elvégezzék a törvényben leírtakat.


Egyszerűbb egy kérdőív, aztán széttárni a karunkat, hogy a páciens nem vallotta be, hogy valami baja lenne.


A veronai buszbaleset óta annyi történt, hogy törvénybe foglalták a súlyos alvászavart is , mint kizáró okot. Meg leírták hozzá, hogy milyen vizsgálatokon kellene túlesnünk.


A valóság az, hogy a háziorvos rákérdez, az állását féltő buszvezető meg nem mondja el. Ennyi.

2020. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Valóban, itt idősekről beszélünk, a 60 év fölöttiekről. 65 éves kortól a bankok nem adnak nekik hitelt, a Vöröskeresztnél nem lehetnek önkéntes véradók. Elképzelhető, hogy a háziorvos nem ismeri ezeket az időseket? Hirtelen jött változásról nem tudhatnak, de 60 fölött nem járnak háziorvoshoz?
2020. júl. 27. 14:24
 13/18 anonim ***** válasza:

Itt egy (elmondása szerint) hivatásos jogsival rendelkező, akinek ráadásul egy tömegszerencsétlenség után adta ki a háziorvosa az alkalmasságit:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..


A törvény szerint a kettőslátást (kancsalságot) szemész szakorvossal kellene vizsgáltatni, és úgy talán megkapná az 1. alkalmassági csoportot (B kategória).

A 2. alkalmassági csoportban (hivatásos jogsi) ennek kizáró oknak kellene lennie:

"1.2.3. Egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani csökkent kontrasztérzékenység vagy kettőslátás esetén."

2020. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

#12

"Elképzelhető, hogy a háziorvos nem ismeri ezeket az időseket? Hirtelen jött változásról nem tudhatnak, de 60 fölött nem járnak háziorvoshoz?"


Ha kötelező lenne bejárni, sokan akkor sem mennének :D


Amúgy én az időseket nem tartom nagy veszélynek az utakon.

Jó, most nagy a felháborodás szegény tatán, de szerintem az autópályán is 30-al közlekedett, nem volt nehéz kiszúrni és megállítani.


Becuccozott/részeg fiatalok ezt gyakrabban csinálják meg 200-as tempóval.

2020. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13 fake news.

A kérdező írta:

"Én a buszbaleset után kaptam meg azon a nyáron. Mondtam is a dokinak, hogy buszra kell, monda, hogy oksa olvassak számoakt, elolvastam aztán monda, hogy vérnyomást néz, meg mutatott Isihara könyvet monda, hogy minden oksa ha kiperkálom 7500 forintot."


Az orvos tudja, milyen jogosítványod van.

2020. júl. 27. 14:46
 16/18 A kérdező kommentje:
#14: de, járnak, látom őket, mennek fölíratni gyógyszereket. Köztük akik vezetnek autót.
2020. júl. 27. 14:49
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

Ha van némi előéleted a körzeti orvosnál, akkor talán nem kér mindenféle röntgent, vér-vizelet-szemészeti leletet. A dokihoz aki belép, azt végigméri, a testbeszédéből máris megvan a fél vizsgálat.


Az nem igaz, hogy csak úgy, a versenyzőt nem szemrevételezve ötezerért hosszabbít..azon még az aszisztens is zakózhat. Ha nem ad számlát, akkor sem vetted a hosszabítást..csak másként. Nálam sem értik, hogy a bal lábam miatt hogy vezethetek, miért hosszabbított egyáltalán? Nos ezért van kétajtós automata kocsim, mert könnyű ki-be szállni, és csak a jobblábam használom.

Előtte volt laborom is. Minden nap használom a kocsit itt a Fővárosban. Ha mókoltam volna, az hamar kiderülne.

2020. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
14%
Az én háziorvosom 79 éves, és most vett egy új automata kocsit. Én pár évvel fiatalabb vagyok, júniusban volt 52 éves a jogsim(MHSZ A B C E D). A balázs szarjon sünt!
2020. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!