Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Majdnem elütöttem egy embert...

Majdnem elütöttem egy embert a zebrán. Helyesen jártam el?

Figyelt kérdés
Ma majdnem elütöttem egy embert a zebrán. Én akkor indultam el,még 5-10 km/h-val mehettem. Ő hirtelen lelépett,kocsim jobb oldala majdnem elérte,de el tudta magát tolni. Félreálltam,megkérdeztem,megsérült-e. Picit fájlalta a kezét,de más nem történt. Megadtam a nevem,számom,ha baj lenne. Tudom,en sem voltam elég figyelmes,bánt eléggé,de ő is hirtelen lépett le. Nem problémázott,de félek,hogy feljelent,vagy ki tudja.
2020. aug. 16. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem helyesen jártál el, bár igaz sérülés esetén rendőrt kell hívni, de ha nem erőlteti sőt ellenzi a sértett akkor így is jó helyzet szerintem.
2020. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kérdeztem,hogy mit tehetek érte,hogy segítsek? Azt mondta,semmit,elég "fura"a keze,de reméli,nem lesz gond.

Sosem történt velem ilyen, nagyon megijedtem. Semmi nem látszott rajta,tudta mozgatni is.

Tudom,nem kellene ilyenre gondolni,de ha feljelent,hogy nagyobb baja történt?

2020. aug. 16. 21:06
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mind a ketten normálisak/korrektek voltatok és végül is elkerültétek a balesetet. Felesleges tovább szaggatni a kérdést szerintem.
2020. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak félek,h feljelent és elveszik a jogsim
2020. aug. 16. 21:29
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem túlaggódod, megesik az ilyen, ezért nem fogják elvenni a jogsidat.
2020. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Személyi sérülés esetén kötelező rendőrt hívni.


Ha majdnem ütötted el, akkor hogy fájlalta a kezét? Akkor elütötted. Ha nem tudja meg a rendőrség akkor nem lehet belőle baj.

2020. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Ha gonosz akkor megcsinálja azt, hogy megjegyezte a rendszámod és bemegy a kórházba látleletet vetet és mondja, hogy ez a rendszámú autó volt, kiszállt a sofőr mondta, hogy van a baj, ha nincs akkor ad egy nevet meg egy telefonszámot, amikor elment akkor összeset majd bement a kórházba, te meg megleszel gyanúsítva mert odaadtad a elérhetőséged ezzel bizonyítva, hogy volt valami helyzet. Lehető legrosszabb dolgot tetted, itt még az is jobb ha megkérdezed van a baj és mondja, hogy nincs majd elmész akkor le tudod tagadni az eseményt így már nem. Mondjuk én hívtam volna a mentőket, lássák csak el és ha később baj lesz, mindent megtettem. :)


Szerintem nem lesz baj amúgy.

2020. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Utólag sajnos már foghatod a fejed miatta, sajnos volt már ilyen a történelemben, ahol az elgázolt személy (oké, abban az esetben tényleg gázolás történt) köszönte nem kért sem rendőrt sem mentőt, majd 3 nap múlva meghalt valami belső vérzéses nyavalyában a család pedig perelt. Vagy egy másik hasonló eset, ahol később jelentette fel szintén az elgázolt de rendőrt mentőt nem igénylő férfi a gázolót, mert rájött, hogy igazából bezsebelhet belőle egy kis pénzt.

A legjobbakat kívánom! Ilyenkor legközelebb mindenképp legyél erőszakos és hívj mentőt-rendőrt, akkor is ha az illető továbbsétált már.

2020. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
#7 szerintem az, hogy megadta az elérhetőségét, éppen hogy bizonyítja, hogy nem volt rosszindulatú.
2020. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bánom már egy kicsit hogy nem ragaszkodtam a rendőrhöz. El sem esett egyébként.Bár tudom,ez nem mentség..
2020. aug. 16. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!