Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy biciklist mi a...

IamtheGod kérdése:

Elütöttem egy biciklist mi a teendő?

Figyelt kérdés
Elutottem egy biciklist ahol valoszinuleg en voltam a hibas. A biciklis kicsit megutotte a labat es aztmondta elmegy orvoshoz es felhiv ha van valami baja a bicikli picit megserult. Nem irtunk semmilyen papirt csak egy telefonszamot kert. Ebben az esetbe en utolag szamonkerheto vagyok barmiert?

2019. ápr. 23. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha 8 napon túl gyógyuló sérülést állapítanak meg nála, akkor az orvos hivatalból köteles feljelentést tenni, akkor is, ha a páciens kifejezetten nem kéri azt.
2019. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha nem allapit meg? A kárt kifizettetheti velem? Tenyleg semmi papirt nem irtunk meg a nevemez se tudja csak a tetelefonszamot
2019. ápr. 23. 16:44
 3/15 Alex Fly ***** válasza:
88%
Természetesen vállalnod kell a következményeket. Mi a kérdés?
2019. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeted ki neki, akkor feljelent, ez lenne a logikus lépés. Nem tudom mi mást vártál egy gázolás után... Különben a papírozás megvédett volna ettől, mert akkor a biztosítód fizeti és a rendőrség sem zaklat, mert így most utólag kell majd lekonstruálniuk, hogy tulajdonképpen mi is történt. Szép, hosszú ügy lesz belőle.
2019. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Par ezer forintos karrol van szo. Nem azzal van a baj. Elment a helyszinrol aztmondta nincs semmi baj. Nyilvan nem akarok rendorsegi ugyet csinalni belole mert ha irtunk volna papirt akkor kene rendo is mert elvileg szemelyi serules tortent, de o mondta h mindne rendben elmegy orvoshaz aztan annyi. Utolag meggondolhatja magat? Vagy mi lehet ebbol?
2019. ápr. 23. 17:03
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Két eset van, ha meggondolja magát:


1. Feljelent gázolásért.

2. Zsarolni fog.


Utóbbi bűncselekménynek számít. Ha utóbbit teszi, akkor háromféleképpen mehet tovább az ügy:


1. Belemész a zsarolásba.

2. Feljelented zsarolásért.

2.1 Válaszul ő feljelent gázolásért.

2.2 Nem tesz semmit, ez esetben a gázolásos ügy lényegtelen.

3. Feljelentéssel megzsarolod, de valójában csak blöffölsz.

3.1 Ő feljelent zsarolásért.

3.2 Beveszi a blöfföt, meghunyászkodik.


Bízzunk benne, hogy nem gondolja meg magát és nem esett komoly baja... Legközelebb pedig töltsétek ki a papírt, ha ilyen van.

2019. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miert jelentene fel? A helyszinre nem.hivott rendort. Utolag miert jelentene fel? Nem hagytam ott nem tortent cserbenhagyas. O mondta h minden rendben. Sajnalom az ertetlebkedesem csak nem vagyok teljes mertekben tisztaban a dolgokkal ezen a teren, hogy utolag ezert miert is jelebthetne fel
2019. ápr. 23. 17:23
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Saját érdekemben mentőt hívtam volna, mert ez így nem kóser, hogy majd elmegy orvoshoz és értesít... Ha a következő sarkon összeesik és meghal, na akkor lennél nagy szarban!
2019. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

"Utolag miert jelentene fel?"

Mert elgázoltad? A te eseted is bizonyítja, hogy sokan ott helyben nem tudják mit kell tenni, csak utána kezdenek el gondolkodni rajta. Ilyenkor pedig már csak az marad, hogy annyiban hagyja a dolgot vagy bemegy a rendőrségre feljelentést tenni.

2019. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Alex Fly ***** válasza:
94%

Autós-kerékpáros baleset esetében mindig célszerű mentőt hívni. Nem egy esetben a kerékpáros a saját lábán távozott, mondván semmi baja -aztán életveszélyes állapotban került a kórházba. Az adrenalin hatására súlyos sérüléseket sem vesz észre...

És ami szintén nem megvetendő: személyi sérülés esetén minden esetben ki kell hívni a rendőrséget -éppen az előbb említett jelenség miatt a későbbi gondok elkerülésére a látszólag sérülés nélkül megúszott baleseteknél is ajánlott.

És akkor nincsenek ilyen problémáidb hogy a későbbiekben milyen gondokra számíthatsz...

2019. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!