Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire tartjátok veszélyesne...

Mennyire tartjátok veszélyesnek a motorozást? Mennyire vagy kiszolgáltatva a többi közlekedési résztvevőknek?

Figyelt kérdés

Ha az ember óvatosan csinálja, akkor nem annyira veszélyes?

Egy 125-ccm3 chopperre gondoltam. Nektek mi a vélemenyetek?

Egy ilyen gyorsasági vagy sportmotortól azért rendesen félnék.



2020. aug. 31. 13:18
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

10-es!

Szlovákiában vagy Ausztriában mernél motorral közlekedni?


Egy kátyú vagy úthiba sokkal több problémát okoz a motorosnak, mint az autósnak?

Tőlünk nyugatabbra meg északabbra talán azért jobb az útminőség.

2020. aug. 31. 14:19
 12/34 anonim ***** válasza:

Én is bicajjal kezdtem, rengeteget bicajoztam, főleg Budapesten belül. Utána vettem 125-ös motort. Városon belül sokkal biztonságosabb, mint egy bicikli. Jobban látnak, fel tudod venni a környező autók sebességét, kevésbé előznek sávon belül 20 centire, főleg ha rendesen sávot foglalsz, amikor kell. Pusztán azért, mert motor, több tiszteletet adnak a legtöbben, és nem néznek úgy le, mintha bicajjal lennél. Fura, értelmetlen, logikátlan gyökérség, de sajnos igaz. Előítéletek kevésbé vannak jelen, ami miatt máshogy viszonyulnak hozzád legtöbben, ha motorral vagy.


Az, hogy kb 50-szer veszélyesebb (halálesetek számát nézve), csupán statisztikai oldalról megközelítve igaz. Ha belemegyünk az elemzésbe, kiderül, hogy ez csökkenthető akár egy nagyságrenddel, ha valaki defenzíven motorozik és aktívan képezi önmagát. Így is veszélyesebb, mintha autóval tenne meg ugyanannyi km-t, de valamit valamiért...


Ha sokat bicajozol, bicajoztál, akkor kialakult benned is ilyen 8. érzék, aminek a segítségével előre látod a potenciális veszélyes helyzeteket, úgyhogy helyzeti előnyöd van azokhoz képest, akik úgy ülnek motorra, hogy max kikapcsolódásként bicajoznak néha.


Itt egy videó, amiben ez jól és ráadásul magas produkciós értékkel el van magyarázva:

https://www.youtube.com/watch?v=5DZk0lzR3Wc

2020. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon. Ezért adtam el a sportmotort. De a 125ös "choperrel" inkább csak vicces leszel.
2020. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

13-as!

Nem érdekel!

Első a biztonság!

2020. aug. 31. 15:15
 15/34 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ésszel motorozol, akkor kevésbé vagy kiszolgáltatott, mint biciklivel. A biciklist direkt szopatják az autósok sokszor. előzéskor abszolút nem tartanak oldaltávolságot. Motorral meg szépen bemész a sáv közepére-bal felére, meg eleve haladsz a forgalommal.

Viszont pl egy szemből rádelőzésnél nem tudod azt eljátszani, kint bicajjal, hogy kkis fékezés után bevetődsz az árokba. 90-es tempóval az már nem opció

2020. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 dirtboy ***** válasza:

Hogy őszinte legyek én 125os cruiserel nem motoroznék.Akkor inkább hagynám a francba a műfajt.

Én alapból nem szeretem a gurulunk stílust,ha motorra ülök kell az élmény,kell valami ami miatt megéri,máskülönben inkább kocsival mennék.

125ös cruiser szerintem veszélyesebb mint egy 750-es cruiser.

Pontosan azért mert nem megy úgy ahogyan kéne.

A cruiser alapjába véve nem egy gyors járgány,sokkal kevésbé kell tőle tartani mint egy speedtől.

Egy pici gyenge motor szerintem meg veszélyesebb tud lenni mint egy olyan amiben van tartalék van nyomaték ha szükség lenne rá.Minden úton tudsz kényelmes utazósebességet menni,nem kerülgetnek a kocsik amik lehetnek veszélyforrások mert nem éppen akkor előznek sokan amikor bőven beférnek.

Ha gyorsabb útra hajtasz fel gyorsabban felveszed a forgalom ritmusát.


De te tudod,elhiszem hogy gyakorló motor de mondom a cruiser az nem olyan vérmes mint egy speed vagy naked,ott bátrabban lehet választani magasabb köbcentit is kezdeni.

2020. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Totál kezdőként úgy, hogy sosem motoroztam azért 750 ccm3 gondolom sok lenne. Te mekkorával kezdtél?
2020. aug. 31. 15:53
 18/34 anonim ***** válasza:

"Egy kátyú vagy úthiba sokkal több problémát okoz a motorosnak, mint az autósnak?" - Hogy a fenébe ne?!

Ausztriában például mernék.

2020. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 dirtboy ***** válasza:

pár órát motoroztam egy jawa mustangal,életem első önálló motorozása volt.

később lett egy 5 sebességes 200-as 4 ütemű dirtbike-om.

aztán 8 év motorozás kimaradt és úgy döntöttem újra kezdem aszfalton,leraktam a jogsit és vettem egy Kawasaki Z1000-ret,második generációs Z1000.


Mire lerakod a jogsit már nem leszel totál kezdő.

Mikor én jogsiztam két csaj is volt aki totál kezdő volt,végül 77lovas sor4-essel kellett vizsgázniuk és ment.

Neked is menne a cruiserrel mert ők nyugodt lassú motorosok,van cruiseres kollégám 750-es van neki 100km/h nál többet sosem megy.

Az egy olyan stílus,így kevesebb veszéllyel is jár a teljesítménye mert szinte sosincs kihasználva,de cserébe ott van ha szükség van rá.

2020. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Szlovák útminőséget érintőlegesen ismerve véletlenül sem ülnék motorra!
2020. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!