Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire tartjátok veszélyesne...

Mennyire tartjátok veszélyesnek a motorozást? Mennyire vagy kiszolgáltatva a többi közlekedési résztvevőknek?

Figyelt kérdés

Ha az ember óvatosan csinálja, akkor nem annyira veszélyes?

Egy 125-ccm3 chopperre gondoltam. Nektek mi a vélemenyetek?

Egy ilyen gyorsasági vagy sportmotortól azért rendesen félnék.



2020. aug. 31. 13:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
64%
Vgyázni kell magadra,és másokra.
2020. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

125-ös Viragom van, munkába járásra használom, napi kétszer 10 km, félig város, félig országút. Kb. erre való.

Országúton "krúzolni" gyenge. Nem lassú, mert megy 100-110-et is ha muszáj, de gyenge. Nem gyorsul úgy, mint egy autó, és ez sokszor felbazzsa a mögöttem haladó agyát, ami sajnos veszélyforrás, mert akkor is meg akar előzni, ha utána visszalassul 85-re.

Nagyon fasza dolog a cruiser, de a 125 játékszer, alig több mint egy robogó. Ha tényleg motorozni akarsz, akkor 250-400 minimum. Maradj a cruisernél, élménymotor, de nem úgy mint egy idomos sportmotor. Nem adrenalinhajcsár hanem tényleges élménymotor. De 125-öst csak akkor, ha egy év gyakorlás után el tudod adni hogy egy fokkal nagyobbra válts, vagy ha alapvetően kis távokra kell, mint nekem.

2020. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

22-es!

Akkor arra nem ajánlod a Viragót, hogy időnként elkiránduljak vele egy 300-500 km-re lévő célponthoz?

A tied milyen állapotban van? Mennyit kell majd rá költeni?

2020. aug. 31. 17:02
 24/34 anonim ***** válasza:
64%

"Akkor arra nem ajánlod a Viragót, hogy időnként elkiránduljak vele egy 300-500 km-re lévő célponthoz?"

Semmiképp sem. Egész egyszerűen nem arra való. Természetesen meg lehet vele oldani a dolgot, de messze nem olyan a kényelem, biztonság és az élvezet, mint egy picit erősebb géppel. Jön egy kis emelkedő, máris lelassulsz 75-80-ra, és tol le mindenki. Életveszélyes, főleg a magyar közlekedési "kultúra" mellett. És akkor még nincs is csomag, pláne utas.


"A tied milyen állapotban van?"

Kiváló, minimális tuninggal (a kötekedők kedvéért: forgalmiba bejegyezve).


"Mennyit kell majd rá költeni?"

Az elmúlt öt évben csak kopó alkatrészek, vizsga és tavaszi-őszi átnézés került pénzbe. Egyszerű mint a faék, nincs ami elromoljon.

2020. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Kevés motorost ismerek, de szerintem az sokat mond, hogy van közöttük olyan, aki már nem él és mindegyikük esett már.
2020. szept. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
76%
Yamaha Virago-ból nyugodtan megveheted az 535-öst, abban van kellő tartalék ha kell, de alapvetően egy nyugodt motor. Én is hanyagolnám a 125-öst. Inkább úgy mondanám, hogy 30-60lóerő között gondolkodj.
2020. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
64%

Veszélyes üzem vigyázz.

De belejössz .

2020. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Nézegetem a Viragokat és 3000 Euroért már lehet kapni.

Úgy hogy kb. van bennük 15000 km.

Mik azok a tipikus hibák, amik úgy általában a motorokon kijönnek? Mire kell általában költeni? Mely alkatrészek hibásodnak meg a leghamarabb?


A másik dolog meg a védőruha kérdése. Fontos, hogy védve legyen a derekam, hogy ne fázzak, meg gondolom az sem mindegy, milyen sisak van rajtad.

2020. szept. 1. 19:59
 29/34 anonim ***** válasza:
39%
Holnap írok csak most rohanok,fel kell capatnom Miskolciába.🙋‍♀️
2020. szept. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
64%

nincs kimondottan olyan hiba ami minden motoron kijön

minden tipusnak megvannak a saját betegségei

amikre költeni kell az kb 10000km után új gumi 40-50 ezer

3-4000 km olajcsere, én minden 2. olajcserénél cserélek szűrőt

8-15000 km után szelephézag ellenőrzés, ezt szerelő olcsón megcsinálja de othhon is meglehet

1 évente hütőviz csere

2 évente fékolaj csere

fékeket használattól függ mikor kell cserélni

5000km után láncot is szoktam cserélni

nemtudom kihagytam-e valamit de nagyjából enyi + még a müszaki 2 évente


védőfelszerelés az 100-150 ezerből megvan ha jó helyről veszed, van ahol 2x anyi ugyan az a termék mint más oldalon

derekadat 15 fok alatt érdemes védeni ha fázós vagy

ha télen akarsz motorozni akkor mindenképp vegyél téli gumit meg markolatfűtés is jó dolog

2020. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!