Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok: Szoktatok...

Kerékpárosok: Szoktatok kézzel irányjelezni?

Figyelt kérdés
Bocsi előre az általánosításért, de én ilyet legtöbbször az idősebb embereknél szoktam látni, fiataloknál ritkábban.
2020. okt. 14. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Csak közúton, vagy ha arra fordulok rá. De ott viszont mindig.
2020. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen.
2020. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Hátranézek és ha jön valami lelassítok és csak ha elment fordulok be. Nem bízok benne, hogy észreveszik, nem fordulok egy autó elé.
2020. okt. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Persze erdőben én sem, csak úton.
2020. okt. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
A mozgásommal egyértelműsítem, hogy merre akarok haladni... Azóta nem teszem ki a kezemet, amióta egyszer elcsapott egy éppen előzni kívánó személyautós. Nem ér annyit.
2020. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy nézem a hozzászólásokat elszörnyedek, teljesen alap, hogy jelezzük (gyalogosnak is!) hogy merre megyünk. Akkor is ha úgy látjuk, hogy nem vagyunk forgalmi helyzetben senkivel, mert akár egy üresnek tűnő parkoló autó épp indulna el és tudna mit kezdeni az infóval, hogy pl lekanyarodunk és ő is indulhat a dolgára - vagy épp fordított esetben, számítson rá hogy találkozunk.

#5 egy barom miatt szopjon mindenki körülötted és találgassa éppen mik a terveid? Ha átmész a zöldeden és valaki meg a piroson, és elcsap, akkor többet nem állsz meg a pirosnál, mert a zöldön már úgyis elütöttek, akkor tökmindegy?

2020. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
És még le is szavaztátok 73%-ra a kettest, gratulálok :D
2020. okt. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Szoktam 20-40 évesen is.
2020. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

#6: Távolságot nem megtartva akart kikerülni a b@romja, elcsapta a kezemet és utána gipsz miatt csak tömegközlekedni tudtam. Azon kívül, hogy a jegyárakra ráment egy csomó pénzem, még elégtételt sem kaptam, mert nem tudták beazonosítani a személyautót. A kezem azon része azóta is frontérzékeny. És előtte 100-ból 90 kikerülés ugyanilyen necces volt, mindenki centikre kerülgetett. Én nem tehetek róla, hogy pont ez az egy jött össze szerencsétlenül, de hatalmas árat fizettem érte.


Szóval köszönöm szépen, nekem nem ér ennyit a karral történő irányjelzés, inkább időben kihúzódok, mozgásommal láttattatom, hogy merre tervezek továbbhaladni. Ha bizonytalannak ítélem a helyzetet, inkább kivárom a soromat. Lekopogom, még jobb is így közlekedni, mert korábban azt tapasztaltam, hogy kézjelzésre egyből előzési kényszer tört rá az autósok nagy részére, azóta viszont nem tapasztalok ilyet egyáltalán.

2020. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
#9 értem és sajnálom, de ez sajnos annak a baromnak a hibája volt aki nem tartott oldaltávot.
2020. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!