Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárosok: Szoktatok...

Kerékpárosok: Szoktatok kézzel irányjelezni?

Figyelt kérdés
Bocsi előre az általánosításért, de én ilyet legtöbbször az idősebb embereknél szoktam látni, fiataloknál ritkábban.
2020. okt. 14. 16:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor nem, ha két kézzel kell fékeznem!
2020. okt. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig, mert adódhat olyan helyzet, hogy nem is látom azt, akinek mérvadó lehet a jelzésem (pl. bokor mögül induló gyalogos).
2020. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

igen, rendszeresen!

persze ha földesúton csapaton a montival akkor nem :D

de városban, települések közt, forgalmoban mindig! nem tart semeddig, közben a forgalom többi résztvevője tudni fogja, hogy mit fogok csinálni!

és ha mondjuk egy autós elenged - mert az irányjelzésből látja merre megyek - akkor egy intéssel, bólintással megköszönöm!

valszeg ez azért van, mert van mindenfél jogosítványom és tudom milyen az amikor gondolatolvasóként kell közlekednem és ki kell találni merre fog közlekedni a kerékpáros.

2020. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

Ez teljesen alap, Bp-en járok bicajjal.

Közúton mindig karjelzek, ÉS HÁTRANÉZEK mielőtt balra húzódnék.

Különben honnan az anyámból tudná szerencsétlen autós, hogy ne kezdjen előzni?

2020. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:
66%
Általában igen. Sokban függ az adott helyzettől: kihalt úton, kanyarodósávban inkább a fékezést preferálom. De ha van másik közlekedő, akkor tartozom neki annyival, hogy közöljem vele, merre akarok menni.
2020. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
63%

Jobbra kis ívben lekanyarodásnál ellustulom, ha csak mögöttem jövő forgalom van, őt konkrétan nem izgatja, csak még több útja lesz nélkülem. De ha valaki keresztben akarna haladni és én érkezem védett úton, akkor ilyenkor is jelzek, ne álljon már ott potyára, mikor el sem megyek előtte.

Körforgalom ugyanez. Ha van bárki, aki be akar jönni, neki jelzem, hogy jöhet, mert nem megyek el előtte.

Sávváltást mindig, mindenkor jelzem (ha van kinek).

2020. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!