Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az országúti kerékpárosok...

Az országúti kerékpárosok miért az autóutat használják, amikor van bicikliút is, ami üres? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

Elég zavaró tud lenni, amikor ilyen bringások miatt lekell lassítani 90-ről, hogy őket meglehessen előzni, amikor másik autós jön szembe. Közben meg ott megy az autóút mellett a kerékpárút. És még nem is torlódott, hanem teljesen üres.


Nincs valami kresz szabály, ha van autóút mellett kerékpárút, akkor az autóúton nem közlekedhetnek?



2020. nov. 6. 08:46
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Már várom a szokásos "főokos" idetalálását, aki többször kijelentette, hogy az országútisok tekerjenek stadionban....


:-D

2020. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

#21

Igen kevertem az autóút és az országútat, a másodikra gondoltam.


#27

Nem vagyok bringafóbiás, én is járok biciklivel. Viszont ezt a felállást, hogy van kerékpárút, de nem azt használja az illető, eddig nem nagyon értettem. Az változtatt az árnyalaton, hogy kerékpárúton a sport kerékpáros max 30-al mehet és ők akár 50-el is tudnak haladni.

2020. nov. 6. 13:49
 33/60 anonim ***** válasza:
91%

országútival menj olyan útra ahol legálisan tekerhetsz.

Vagy én is menjek a járdán kocsival, ha kátyús az út?

Azért nem vettem soha országúti bicajt, mert az ország úthálózata alkalmatlan ehhez. Trekkinggel járok, 40-es gumival, első teló + géles ülés rugós nyeregcsővel.

Ahol van bicikliút azt használom, amúgy meg ésszel és szabályosan kell a forgalomban közlekedni. Ennek része a bicikliút KRESZ szerint kötelező használata.

2020. nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
82%

"Az változtatt az árnyalaton, hogy kerékpárúton a sport kerékpáros max 30-al mehet és ők akár 50-el is tudnak haladni."

Semmit nem változtat az árnyalaton. Én is tudnék 230-cal menni az autómmal, de 50, 90 meg 130-as korlátozások vannak. Ha neki 30-as van, akkor így járt, esetleg még mindig jobb a bicikliúton gyorshajtani 40-nal, mint ott menni, ahol neki tilos.

2020. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
36%
Kéŕdező, a segédmotorosokkal njncs bajod? Azok is k annyival mennek mint a bringások! Vagy a rokiautók, négykerekű romimotorok...
2020. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
30%
34. Rossz pélxa! Te nem mehetsz 230cal, az outis viszont ldgálisan mehet t 50-nel!!
2020. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
92%
36. Nem mehet,mert a bicikliúton kell mennie, ha van, ott meg csak 30-cal mehet.
2020. nov. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
43%
De ha nincs bringaút akkor 50-el mehet lakott területen kívül és egy jó kondiban lévő bringás nyomja is neki 50-60 körül ami annyira már nem egy eget rengető különbség ha az autós betartja a 90km/h-t.
2020. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
40. Fuss neki még egyszer annak a mondatnak, nem is olyan bonyolult.
2020. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
100%

#7 ne égesd már tovább magad. Akárhányszor leírhatod, hogy szabályos, nem az. Nem kell kerákpárral behajtani tilos táblának kint lennie hozzá, ha megy mellette bringaút. Már linkelték a jogszabályt, el kell olvasni.


Bár már gondolom leírták, a válasz egyszerű: valószínűleg a bringaút minősége miatt, ezekkel a vékony gumikkal eléggé meg lehet érezni az úthibákat. Nyilván ez senkinek nem jó, ez van.

2020. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!