Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az országúti kerékpárosok...

Az országúti kerékpárosok miért az autóutat használják, amikor van bicikliút is, ami üres? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

Elég zavaró tud lenni, amikor ilyen bringások miatt lekell lassítani 90-ről, hogy őket meglehessen előzni, amikor másik autós jön szembe. Közben meg ott megy az autóút mellett a kerékpárút. És még nem is torlódott, hanem teljesen üres.


Nincs valami kresz szabály, ha van autóút mellett kerékpárút, akkor az autóúton nem közlekedhetnek?



2020. nov. 6. 08:46
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
87%
#42: Az én autóm meg megy 200 km/h-t, az már IC vonat katgória, szóval mehetek a síneken?
2020. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
#51 hogyne mehetnél, csak valaki vegye fel :)
2020. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
59%
Én a Balatonnál szoktam előzés a kürtöt nyomni, amikor az újgazdag pesti ipse, vagy ipsa ott teker a jó öreg 71-es úton, közben pedig mellette ott a bringaút is.
2020. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
48%
A hülye biciklisek pontozzák lefelé a válaszokat.
2020. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
0%
Mert kicsi a pöcsük.
2021. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
Mekkora kamuzás! Nyilvánvaló, hogy Karigerizésról van szó.
2021. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
68%
Benne van a nevében. Országút(i)
2021. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
0%

Érdekelne kedves kérdező, hogy melyik volt az az út, amelyik megihlette a kérdésed.


Ha pl. a 38-as főút Nyírtelek és Rakamaz között szakaszán tapasztaltál ilyesmit, akkor érthetetlen a kerékpáros magatartása. A szakasz mellett ugyanis jó minőségű kerékpárút húzódik, ráadásul kb. 20 km-en át egyetlen olyan szituáció sincs, ahol a bringásnak elsőbbséget kellene adnia bárkinek is.


Ellenben a 39-es út Abaújkér és Encs közötti szakaszán kár lenne elvárni egy komoly sportolótól, hogy a hihetetlenül gagyi, töredezett kerékpárutat használja.

2022. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
53%

Autósüldözött 1. mondat:


"A kerékpárosok nem ismerik a KRESZ-t"


Autósüldözött 2. mondat:


"A kerékpárosok AUTÓÚTon tekernek"


😂😂😂😂😂 Szerencsétlenek. Ti mi a f csináltatok, amikor az autóút fogalmát magyarázta az oktató a tanfolyamon?


Méghogy autóút. Szánalmas


Valaki mondana nekem olyan hazai autóutat, ahol huzamosabb távon húzódik kerékpárút? Nekem csak a Duna-hidak jutnak eszembe (Deák Ferenc, Pentele, Szent László), de ott kizárt, hogy bárki bringázna.

febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!