Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 30 éve vezetek egész nap...

30 éve vezetek egész nap (balesetmentesen), jól érzem azt hogy egyre hülyébbek a forgalomban résztvevők? Vagy csak az én idegrendszerem kezd gyengülni?

Figyelt kérdés
Nem csak az autósok, hanem a kerékpárosok is. Sőt a gyalogosok is általában világukat nem tudják, össze vissza kilépnek az úttestre. Példákat ne várjatok, egész este lehetne írni őket. Elsősorban a ti saját tapasztalatotokra vagyok kíváncsi.
2020. nov. 18. 17:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"kevesebb kerékpáros, kevesebb gyalogos"


Biztos??


"A baleseti statisztikák pont hogy jobbak lettek az elmúlt 30 év során."


A baleseti statisztikák stagnálnak annak ellenére hogy egyre szuperebb és biztonságosabb autókat építenek.


[link]

2020. nov. 18. 18:03
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"Az indexhasználatot minden második ember mellőzi"

Én ezzel sem szembesülök az utakon... #6-os vagyok. Hol a fenében közlekedtek ti?


"#4 Akkor mitől szerinted?"

Attól, hogy valaki hülye, még képes betartani a KRESZ-t, ha akarja. Ha nem így lenne, akkor IQ-teszttel kezdődne minden jogosítványszerzés. Hogy mitől van? Előbb bizonyítsd be, hogy tényleg több ilyen eset van az utakon, mint régebben (ne darabszámmal operálj, hanem arányokkal!). Mint mondtam én nem tapasztalom, hogy több ilyen sofőr lenne az utakon, sőt.

2020. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
#11: Ezek a statisztikák darabszámot mutatnak, nem arányokat, így ebből nem lehet levonni, hogy több a "hülye" az utakon. Klasszikus hiba, hogy rosszul értelmezik a grafikonokat és messzemenő (téves) következtetéseket vonnak le belőle.
2020. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%

Ez szerintem kölcsönös: egy idősebb jobban ragaszkodik a szabályok betartásához, mert őt még úgy nevelték, stb. Egy mai, fiatalabb személy jobban t*k a szabályokra, lerövidít lehetőségeket (pl.: záróvonal szegés).

Innen nézve egyik idegesíti a másikat, a szabályt nem követő a szabály követőt, és máris megvan a kölcsönös türelmetlenség.

2020. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

1. A forgalom nagysága egyértelműen nőtt. Jobb eséllyel kerülsz konfliktusba.


2. A saját tapasztalatod n felül csőstül kapod a médiából is a hasonló szitukat.

2020. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

#14, van a KRESZ, aminek ismerete nélkül nincs helye a forgalomban az embernek. Ezen nincs apelláta, ha deviáns sggfej az illető, és zavarja a szabályok szerinti életvitel a forgalomban, akkor ne ülljön autóba.

MINDENKIRE vonatkoznak a szabályok.

Csak sok idióta sportot űz abból néha, hogy milyen jópofa gátlástalanul közlekedni, másokat veszélyeztetve.

Sajnos kevés a rendőr, meg az ellenőrzések.

2020. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%

30 év alatt megduplázódott a forgalomban lévő gépjárművek száma.

[link]


Kerékpárosok is sokkal többen vannak. Erről nem hinném, hogy van pontos statisztika, inkább csak becslések.


A baleseti statisztikában közölt 2010-2020 stagnálás elég jónak számít, tekintve hogy ez idő alatt is gombamód nőtt a forgalomban lévő gépjárművek száma.


Amúgy gyanítom Pest megyei vagy.

Vidéken egész jó a helyzet az én tapasztalatom szerint. A bringások többnyire betartják a szabályokat, és a gyalogosok egyáltalán nem szoktak össze-vissza lelépkedni, még zebránál sem.

2020. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%

"A bringások többnyire betartják a szabályokat, és a gyalogosok egyáltalán nem szoktak össze-vissza lelépkedni, még zebránál sem."

Hát nekem éppen ellenkező a tapasztalatom.

2020. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#18 Merre autózol általában?
2020. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kecskemét és kb 70km-kör.

Attól függ merre kell menni.

2020. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!