Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legnagyobb figyelmet...

Mi volt a legnagyobb figyelmetlenség/baleset, amit elkövettél vezetéskor?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja van jogsim, már úgy érzem/éreztem, egész rutinosan vezetek ismerős környéken, meg idegen helyen is relatíve megbízhatóan, jobb kezes utcákat jól kezelem, ismerem az autót, odafigyelek, stb.


Erre mostanában olyan hibákat követek el sorra, amikre álmomban sem gondoltam, h fogok, és nem rajtam múlt, h nem lett baleset...


Pl sávváltáskor a holtteret nem néztem meg eléggé, és csak az utsó pillanatban nem kanyarodtam rá egy kamionra, amelyik épp a jobb sávban gyorsabban ment.

Meg sötétedéskor elfelejtettem lámpát kapcsolni, aztán valaki hál'Istennek szólt.

Meg balra kanyarnál (2 sáv ment jobbra, 1 balra) kapásból a középsőbe kanyarodtam, és csak pár másodperc után vettem észre, h az pont a szembe sáv. Nem jött senki rajta, gond nélkül átmentem az enyémbe...


Más is csinált ilyet az elején? Azon kívül, h a fejembe verem ezeket a hibákat, mit tudok tenni ellene?

Egy időre szüneteltetni szeretném a vezetést, h ülepedjen, aztán 1-2 hét múlva minden eddigit számba véve, de tiszta lappal próbálom megint, hátha csak besokalltam tőle.


Nektek mik voltak a legnagyobb bénaságaitok az elején? Volt, h balesetet okoztatok? Hogyan? Mit tettetek ellene?



2020. nov. 23. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Két hónap után azért még ne nevezd magad rutinosnak, és a megbízható vezetés titulusa is várhat még.

Te magad írtál le egy csomó nem apró, hanem szarvashibát amit elkövetsz.

Rá mész egy kamionra, és a holttérre fogod? Az nem tud elbújni a holttérben mint egy biciklis.

Átmész a szembejövő sávba, úgy hogy észre sem veszed hogy az, az? Közúti veszélyeztetés.

Nem kapcsolsz világítást, és észre sem veszed?

Hát, azért olyan nagyon még ne fényezd magad.

Sokkal óvatosabban, és körültekintőbben gyakorolj még jó sokat. Máshogy nem fog menni.

2020. nov. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok büszke rá, de én is veszélyesen vezettem az első pár hónapban, de annyira, hogy örülök, hogy mások kivédték a hülyeségeimet, mert baj lett volna belőle. Majd egy idő után megismerkedsz minden szituációval, és rutinosan fogod kezelni a kezelőszerveket, így nem vonják el a figyelmedet. Ami nekem segített: külföldi oktatók videói youtubeon, kresz professzor adásai, és a legfontosabb: gyakorlás egy vezetni tudó ember mellett. Nagyon figyelj oda ilyenekre, hogy hova kanyarodsz meg hasonlók, mert ez akár az életedbe is kerülhet(vagy másokéba).
2020. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Azért még messze vagy a "rutinos" titulustól :) Én már cirka 70-80 ezret mentem kocsival/motorral közúton, forgalomban, mégsem merném egyikből sem azt mondani, hogy rutinos volnék. Főleg motorral nem, pedig azzal többet mentem, mint kocsival.


Amióta motorozok, még sokkal defenzívebb lett a vezetési stílusom, mint előtte. Jelenleg nem jut eszembe olyan, hogy majdnem balesetet okoztam, és nem rajtam múlt. Nyilván apróbb hibám nekem is volt, több is az évek alatt, meg volt néhány nagyobb is. 2 ilyen ugrik be. Egyiknél mélygarázsban közel álltam a betonoszlophoz, jobb hátsó kerékív mellett volt pár centivel. Majd bementem a bevásárlóközpontba elintézni a dolgomat. Visszatérve belültem, elindultam, de olyan szórakozott, figyelmetlen voltam, hogy picit jobbra kanyarodtam, ami miatt elkezdtem végigkarcolni a kocsi jobb hátulját az oszlopon. Megálltam és visszatolattam, a kár szerencsére alig látható a kocsin.

A másik meg szűk derékszögű parkolóból kitolatva hátrafele néztem, tökig balra tekert kormánynál nekicsorgott a kocsi jobb eleje a jobbra mellettem parkoló autónak. Szidtam magam, mint a bokrot. Igazi figyelmetlen bénának éreztem magam.


Volt nyilván csomó apróbb benézés, de pl lámpát még sose felejtettem el felkapcsolni, meg sose volt még, hogy rám dudáltak volna azért, mert valakit holttérben nem vettem észre. Pár hete olyan volt, hogy ismeretlen helyen voltam, káosz volt a sávvezetés, a táblát meg nem figyeltem eléggé, úgyhogy jobbra kanyarodás előtt effektíve a busz megállójába jobbra indexszel átsoroltam, majd haladtam előre, és 30 méterrel később tűnt fel, hogy azért áll mindenki a tőlem balra lévő "sávban", mert az a hivatalos sáv, az kanyarodik végül jobbra, én igazából épp a buszöbölben tolakodom előre, és a sávvezetés miatt bejönnek a kocsik elém mindjárt. Valaki rám is dudált, teljesen jogosan. Kiraktam az indexem és visszasoroltam a többiek közé, vészindexszel kérve bocsánatot. Benéztem. De nem volt balesetveszélyes, tök lassan ment mindenki, én is.

A párom sem emlékszik olyanra az utóbbi 5 évből, hogy majdnem balesetet okoztam és nem raktam múlt. Pedig az ő memóriája sokkal jobb ilyenekben :) Nyilván még sokkal óvatosabb vagyok, amikor vele motorozok, és a 70 ezer km-ből ez kb 10 ezer. Vagy picit több.

2020. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Kisebb-nagyobb bakikat mindenki elkövet. Én fél éves jogsival egy jobb tükrömet törtem, mert nem láttam a holttérben a buszt (furgon). A busz tükre megúszta :)

A bal tükröm egyszer összeért a szembejövőével, bár ő érintette a val kerekével a záróvonalat, lett volna helyem jobbra húzódni. Azt hittem, el fogunk férni.

Aztán szintén bal tükör, szemből ponyvás furgi, nagyon centizni kellett a parkoló autók mellett, hát sikerült beleakadnom a ponyva szíjába :)

Volt egy ráfutásom is a Váci úton, szerencsére nem mentem gyorsan ( 10-15-tel araszoltunk, amikor megtorpant a sor míg én lehajoltam a vizespalackért, ami legurult az ülésről). Nagyot koppantam a vonóhorgon.

A legnagyobb hibám meg az volt, amikor túl közel álltam meg a vasúti vágányhoz a Déli pályaudvaron (amikor teljesen le volt zárva két hétre) és a kolléga a munkagéppel megindult mögöttem és végigzúzta a kocsi jobb oldalát (senki nem számított rá, hogy mozogni fog, mivel nem kérte meg rá senki, hogy álljon előrébb a géppel).

2020. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Fingottam egy hangosat, mert elfeledkeztem arról hogy ülnek mellettem...
2020. nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

"A másik meg szűk derékszögű parkolóból kitolatva hátrafele néztem, tökig balra tekert kormánynál nekicsorgott a kocsi jobb eleje a jobbra mellettem parkoló autónak. Szidtam magam, mint a bokrot. Igazi figyelmetlen bénának éreztem magam."


Remélem azért kiszálltál, megnézted mekkora kárt okoztál és otthagytad a neved, telefonszámod a melletted álló autó ablaktörlő lapátja alá téve egy papíron. Ugyanis fater vadiúj Suzuki Vitara-jának jobb oldalát így húzhatta meg valaki. Természetesen telefonszámot nem hagyott az illető. Elég lelombozó egy 3 hónapos autót olyan csúnya sérüléssel látni, ami gyakorlatilag a lökhárító jobb oldalának végétől, indul, érinti a jobb első sárvédőt, a kerékjárati ív műanyag elemét a színre fújt alufelnit és azért még kb. 4-5 centis szakaszon a jobb első ajtót is... Én nem tudom, hogy lehet így meghúzni egy másik autót parkolóban, de ha érezte, hogy nem fér be/nem fér ki, ne erőltette volna tovább...


A javítás 450.000 Ft volt. Saját zsebből.

2020. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vezettem sokat de emlékszem,hogy

egyszer földűton kanyarban mentem 15-20 km/h dudáltam is mert beláthatatlan kanyar volt,és pont akkor jött egy futó,egyből fékeztem de kicsit megijedtem.

2020. nov. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6

Ugyanez volt egy ismerősöm apukájának,óbudai Auchan vadiúj Toyotáját lehúzták, természetesen semmi név,telefonszám :(

2020. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

(Majdnem) nem adtam meg az elsőbbséget. Zöldön mentem át kis ívben kanyarodva, de elfelejtettem, hogy a szembe jövőknek is lehet zöld olyankor, nekem meg ilyen esetre ott a tábla.


Egy másik alkalommal pedig későn vettem észre, hogy útfelújítás zajlik, mindenki gond nélkül besorolt a belső sávba, én is igyekeztem, de épphogy befértem valami nagy terepjáró elé. Nem is tudom, honnan bukkant elő olyan hirtelen, nem láttam, hogy jönne.


De olyan is volt, hogy rámtapadt egy kamion. Reméltem, hogy majd egy lámpánál lehagyom. Komolyan rettegtem attól, hogy belém jön, ezért egyre gyorsabban mentem, mire ő is. Ha tudta volna, hogy kb. egy hete volt meg a jogsim, és hogy le-lefulladtam, talán nem jut eszébe ilyennel szórakozni...

2020. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Természetesen hagyok cetlit ilyen esetben, minket a bátyámmal még így neveltek, van gerincünk :P Két éve ő csúszott el egy olajfolton, pont megbontotta egy parkoló autó sárvédőjét, és természetesen hagyott nevet, telefonszámot. Pedig felment a biztosítása meg 455 ezer volt a motorban keletkezett kár (ami nagyon peches, kb 15-tel ment).

Nekem meg már volt olyan, hogy parkolóban valaki nekivágta az ajtaját a mellette lévő kocsinak, megvártam a tulajt, elmeséltem, mit láttam, majd közösen megvártuk, amíg visszaérnek. Mindent tagadtak, én megadtam a számom neki, ha esetleg per lenne belőle, legyen szemtanúja.

2020. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!