Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi volt a legnagyobb figyelmet...

Mi volt a legnagyobb figyelmetlenség/baleset, amit elkövettél vezetéskor?

Figyelt kérdés

Kb két hónapja van jogsim, már úgy érzem/éreztem, egész rutinosan vezetek ismerős környéken, meg idegen helyen is relatíve megbízhatóan, jobb kezes utcákat jól kezelem, ismerem az autót, odafigyelek, stb.


Erre mostanában olyan hibákat követek el sorra, amikre álmomban sem gondoltam, h fogok, és nem rajtam múlt, h nem lett baleset...


Pl sávváltáskor a holtteret nem néztem meg eléggé, és csak az utsó pillanatban nem kanyarodtam rá egy kamionra, amelyik épp a jobb sávban gyorsabban ment.

Meg sötétedéskor elfelejtettem lámpát kapcsolni, aztán valaki hál'Istennek szólt.

Meg balra kanyarnál (2 sáv ment jobbra, 1 balra) kapásból a középsőbe kanyarodtam, és csak pár másodperc után vettem észre, h az pont a szembe sáv. Nem jött senki rajta, gond nélkül átmentem az enyémbe...


Más is csinált ilyet az elején? Azon kívül, h a fejembe verem ezeket a hibákat, mit tudok tenni ellene?

Egy időre szüneteltetni szeretném a vezetést, h ülepedjen, aztán 1-2 hét múlva minden eddigit számba véve, de tiszta lappal próbálom megint, hátha csak besokalltam tőle.


Nektek mik voltak a legnagyobb bénaságaitok az elején? Volt, h balesetet okoztatok? Hogyan? Mit tettetek ellene?



2020. nov. 23. 18:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem van egy olyan rossz szokásom, hogyha én vezetek mondjuk parkolok vagy kis távokat teszek mev faluban (természetesen jogsi nélkül XD) akkor néha "elfelejtem" bekötni magam nem tudom miért, bár eddig soha semminek nem mentem neki, óvatosan vezetek olyan helyen ahol max 1-2 ember van
2021. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!