Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vannak még ilyen butus...

Miért vannak még ilyen butus kereszteződések?

Figyelt kérdés

Erre lakok 2 hónapja, naponta fordulok erre, most volt utasom aztán jövök nem a fotózott útról hanem balról. Eddig azt gondoltam, hogy aki itt közlekedik annak van macisajtja, de ma kiderűlt nincs és akkor nekem kell elsőbbséget adni. Tök fura volt ezt megtudni, naponta több alkalommal is járok erre.


Neked volt hasonló élményed? Megszokott út, erre jön a felismerés, hogy upszi, itt biza nem az van amit gondoltál.


Itt van eme hely.


[link]


Somogy megye, Böhönye 68-as meg a 61-es kereszteződése.


Jó, én vagyok a buta, de jobb a kereszteződést hibáztatni , az nem szól vissza.


2020. dec. 22. 12:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%

…ja és még valami? Hova tennéd a táblát? Csak a jobbra kanyarodónak tehetnéd ki, hogy hopp, mégsem neki van elsőbbsége.

Az út fölé lógatnád a kanyaró sávnak?

[link]


Az a kanyarodás után már nem érvényes. A szemből érkező, egyenesen haladók miatt nem szükséges. Lásd előzőben!


Vagy ide: [link]


Mert én ilyennel sem találkoztam még.


Szóval hova parancsolod azt a sajtot?

2020. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
89%

#31: Ilyesmi helyen sokszor kapnak sajtot a jobbra kanyarodók. Valószínűleg ez zavarta össze a kérdezőt.

Pl.: [link]

2020. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként nem ártana ezt olyan értelemben az Útügyi műszaki előírásokban egyértelműsíteni, hogy ahol bizonyos távolságnál nagyobb egy ilyen jobbra kanyarodó ág becsatlakozási pontjának a távolsága a szomszédos csomóponti ágtól, ott legyen kötelező táblázni is, akármelyik ág kap is elsőbbséget .
2020. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Tenni max akkor tesznek valamit sajna ha lesz baleset.
2020. dec. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
0%

Én is szoktam ilyen emberekkel találkozni.

Ha itt a 33-as útról jobbra kanyarodok az M3-ra, akkor rendszeresen bevágnak elém a szemből balra kanyarodók. A forgalom elől elzárt háromszög nagyon sok ember KRESZ-tudását meghaladja.

[link]

A helyzet egyértelműsítése miatt igazat adok a 33-as válaszolónak.

2020. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!