Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad forgalmommal szemben...

Szabad forgalmommal szemben parkolni, ha van kialakított parkolóhely?

Figyelt kérdés
Az útszakaszon van párhuzamos parkolásra kialakított parkolóhely, de csak az egyik oldalon (nem az úttesten hanem külön öböl van neki) Eddig csak azt találtam, hogy az úttest jobbszélén szabad parkolni párhuzamosan, de itt ugyebár nem az úttesten van a parkolóhely, hanem öbölben. Itt se szabad parkolni szemből vagy egész pontosan, hogy van ez?

2021. jan. 2. 23:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki össze-vissza parkol ilyen utcákban, úgyhogy ha van is rá szabály, senki nem veszi komolyan.
2021. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
És hogyan állsz ki utána? Szembemész a forgalommal! Azt hiszem ezzel a kérdés meg is van válaszolva.
2021. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem szabályos, de sosem hallottam, hogy ilyenért megbüntettek valakit.
2021. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
#3: én tudok ilyenről.
2021. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Vortrex ***** válasza:
72%
Pedig szabálytalan. Általában nem foglalkoznak vele, csak akkor ciki, ha belemennek a kocsidba, mert a biztosító erre hivatkozva nem fog fizetni, mert a biztosítóknak az a dolga, hogy valamire hivatkozva ne kelljen fizetnijük.
2021. jan. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2021. jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
58%
Ismét egy olyan kérdés, ahol úgy látszik nem lehet jó választ adni, mert egymást pontozzák le. Sakk-matt.
2021. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%
A KRESZ kizárólag az egyirányú utcákban engedi a menetirány szerinti bal oldalon történő megállást, várakozást és ott is csak megkötésekkel.
2021. jan. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%
Mivel az út bal oldalára csak előzés vagy kerülés céljából és idejére mehetsz, így a helyre beállni nem tudsz szabályosan, majd onnan elindulni sem..
2021. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%

"Elvileg nem szabályos, de sosem hallottam, hogy ilyenért megbüntettek valakit."


Én meg már láttam kerékbilincset is menetiránnyal szemben parkoló autóra.

2021. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!