Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az tényleg igaz, hogy egyszerr...

Az tényleg igaz, hogy egyszerre csak egy autót lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

Nemrég jogsit végzett rokonom egy három kocsiból álló sort úgy állt neki előzni, hogy minden egyes autó elé behúzódott, majd vissza kiment folytatni az előzést. Behúzódások után nem lassított, hanem rágurult az előzőre és úgy húzódott vissza, hogy megmaradjon a lendület.


Szerintem ez életveszélyes mutatvány volt. Mikor kérdeztem hol tanítottak ilyet, azt mondta, hogy ez így szabályos, oktatóval is ezt csinálták.


Nekem nincs jogosítványom.


Ez tényleg így szabályos? Én ezt nem akarom elhinni neki. Lehet, hogy az oktatás során más volt a környezet és ott értett félre valamit?



2021. jan. 26. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Ez így elég veszélyes.

Nem tiltja a KRESZ több jármű előzését.

De sajnos valahonnan benne van a népben ez a fasság, sok rendőr is rosszul tudja.

2021. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Ez így hülyeség, és valóban veszélyes, hiszen amikor rámászik az előtte haladóra, nincs meg a követési távolság. Semmi sem tiltja egyszerre több jármű előzését, ha az előzés feltételei adottak.
2021. jan. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam és kissé pontatlanra sikerült a leírás. A visszahúzódás nem úgy értendő, hogy teljesen visszament a saját sávjába, hanem csak behúzódott félig és mikor utolérte az előtte haladót, akkor húzta vissza a kormányt és folytatta az előzést. Behúzódáskor az autó fele a felezővonalon haladt, így pontos.
2021. jan. 26. 17:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kövte hiszem, hogy az oktatóval ilyet csináltak.

Nem tiltja semmi a többes előzést.

2021. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem a több jármű előzését tiltja a KRESZ, hanem hogy egyszerre többen előzzenek a szembejövő oldal igénybevételével.
2021. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Ki mással akkor? A szüleivel is utaztam már, tőlük biztos nem tanult el ilyet. Ezen kívül csak oktatótól láthatta ezt vagy saját maga találta ki, de úgy tudom az előzést oktatják kresz-en, így nem tudom hogyan állhatott volna elő ezzel ő maga.
2021. jan. 26. 17:09
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
#5 ezt hogy is? Ha van egy kilometeres kocsisor, akkor azt egyszerre csak egy auto elozheti? Fura lenne...
2021. jan. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én így tudom:

Lakott területen belül akkor előzhetek egyszerre több járművet, ha bármikor megszakíthatom az előzést.

Azaz a sorban legutolsó előtt van annyi hely, hogy megelőzve, annak zavarása nélkül vissza tudjak térni.

Ha forgalom nem indokolja, akkor a következő járművet is előzhetem, akkor már arra vonatkozóan feltétel, hogy nem zavarhatom.

És így tovább.

Az a cikázás, amit a kérdező leírt, őrültség.

2021. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez egy örök vita, de alapvetően a KRESZ nem tiltja, és mikor pl egy gyengébb autóval felveszed a lendülete, elől tök üres, akkor tényleg jobb végigelőzni a sort, csak végig nagyon figyelni, nehogy valaki balra akarjon térni hirtelen mondjuk egy kis földútra, vagy kivág valaki eléd szintén előzni.
2021. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%

A KRESZ az alábbit mondja ki:


"34. § (1) Előzni abban az esetben szabad, ha


e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni"


Magyarul a megelőzött jármű és nem járművek elé vissza tud térni. Tehát ez alapján csak egy jármű előzhető.

2021. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!