Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az tényleg igaz, hogy egyszerr...

Az tényleg igaz, hogy egyszerre csak egy autót lehet megelőzni?

Figyelt kérdés

Nemrég jogsit végzett rokonom egy három kocsiból álló sort úgy állt neki előzni, hogy minden egyes autó elé behúzódott, majd vissza kiment folytatni az előzést. Behúzódások után nem lassított, hanem rágurult az előzőre és úgy húzódott vissza, hogy megmaradjon a lendület.


Szerintem ez életveszélyes mutatvány volt. Mikor kérdeztem hol tanítottak ilyet, azt mondta, hogy ez így szabályos, oktatóval is ezt csinálták.


Nekem nincs jogosítványom.


Ez tényleg így szabályos? Én ezt nem akarom elhinni neki. Lehet, hogy az oktatás során más volt a környezet és ott értett félre valamit?



2021. jan. 26. 16:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatban meg ha tiszta a szakasz jellemzően elég gyakran előfordul.
2021. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
22%
Megnézném, hogyan előz a rokonod abban az esetben, amikor az előtte haladó egyik autó egy másikat vontat... :)
2021. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
15%

#10 Idióta! Amit a Kresz nem tilt, azt lehet. Sehol sem látom a KRESZben, hogy vezetés közben szabad-e rágózni. A te logikád szerint ezért tilos.

Szabad folyamatosan előzni, de közben minden egyes jármű mellett elhaladva meg kell győződni arról, hogy az előzés feltételei megvannak-e még. Ha nem, például jönnek szembe, vagy feltűnik egy előzni tilos tábla, be kell fejezni az elozest.

2021. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!