Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A lakott területen 60-70-el...

A lakott területen 60-70-el közlekedők nem éreznek felelősséget?

Figyelt kérdés

Tehát azokra gondolok, akik 50-es táblánál házak között 60-70-el járnak. Nulla esélye a túlélésre az elé kilépő gyalogosnak, kerékpárosnak.

Őket nem zavarja, hogy milyen veszélynek teszik ki a többi embert?



2021. jan. 27. 14:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Majd jönnek ide ezrével, hogy az 50-nel tötyörgő nyuggerek okozzák a bajt.
2021. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Az autón kívülről nem lehet a sebességet megmondani. Kívülről mindent gyorsabbnak látunk. Házak között, gondolom jobb kezes utcák, ott nem mennek 60-70-el az fix, max. kívülről gyorsnak tűnik. A másik, hogy miért lépne ki elé egy gyalogos? Nincs előnye, csak zebrán és ott is csak akkor, ha meggyőződött a veszélytelenségről. Jöhetnek a lepontozások, de szerintem egy ilyen kérdéstől nem fognak lassabban menni.
2021. jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 D. Brasco ***** válasza:
78%
Őket nem zavarja....viszont minket mar annal inkább hogy szinte naponta vannak kiirkalva az ilyen meg ehhez hasonló népneveló jellegű kerdesek,de minek......
2021. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Most trollkodsz, vagy mi?
2021. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem trollkodásnak szántam, csak elgondolkodtam rajta hogy akit 50-el elütnek, annak még van egy kis esélye, de 70-nél már gyakorlatilag nulla a túlélésre.

Engem pl nagyon zavarna, ha emiatt kinyírnék valakit. De látom én ilyen csodabogár vagyok.


Amúgy attól hogy valaki nem zebrán megy át az úton, nem néz szét, nem kellene egy szabálytalanságért meghalnia.


Vagy mindegy? Hadd hulljon a férgese?

Nekem ez érződik ki a válaszokból.

2021. jan. 27. 15:12
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Aki zebrán kívül kilép az autó elé az magára vessen!Attól hogy 60-70-el megy az autós attól még lehet körültekintő a zebránál,ha elengedi a gyalogost akkor már megvédte.Persze nem azt akarom mondani hogy azoknak szabad gyorsan hajtani,ne értsetek félre de az általad felvázolt szituációnál inkább az autó elé kilépő akárki a felelőtlen.Az autós mehet 90-el is ha nem megy ki elé a gyalogos nem lesz semmi baja(feltéve hogy az úton marad az autó)
2021. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Természetesen meg lehet mondani a másik autó sebességét: 50 el megyek és megelőz, aztán gyorsan távolodik.

Tuti nem 50-el megy...


Na most tegyük fel elütök valakit önhibámon kívül, mert a gyalogos nem nézett szét, de mivel 70-el mentem gyakorlatilag megöltem. Engem azért ez zavarna.

2021. jan. 27. 15:15
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Persze, de a körülményeknek megfelelő sebességgel kell menni. Mutathatnál egy példát, hogy milyen úton mentek 60-70-el és akkor pontosabb választ tudunk adni. Egyébként a km óra csal 5-t általában, mondjuk az enyém 10-et. Szóval lehet hogy te 40-el mentél, ő meg lassúnak gondolta a körülményekhez mérten.
2021. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
Jaja, 50el túléled, 70el tuti meghalsz. Ok
2021. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha 50-el kiszökkensz elé, akkor is nulla a túlélési esély. Ezen már nem múlik. Nem azt mondom, hogy elfogadhatónak tartom a sebességtúllépést, de a kérdező konklúziója alapjaiban véve hibás.
2021. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!