Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megálltál volna így a gyalogát...

Megálltál volna így a gyalogátkelő előtt ? ( videó )

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=sXNQrX1TFbs


Mögöttem fékcsikorgás hallható, egy furgon jött kb. 6 méterre, mögötte meg egy busz amelyik 0:07 másodpercnél látható jobb oldali részre tudott lehúzódni , hogy elkerülje azt, hogy belemenjen a furgonba. Jah szóval majdnem tömegbalesetet okoztam azzal, hogy megálltam. Haragszom magamra, de ha meg nem állok meg és néz egy rendőr azzal x ezerre büntet és kapok fekete pontot is , fent leszek a következő pofátlantanító részbe.


Ha most baleset lett volna és nincs kamerám és a gyalogos elmegy a furgonos azt mondja, hogy nem volt ott senki akkor meg " büntetőfékezett " és üdv a gonoszok között.


Itt egy példa : BP-i autósok : https://www.youtube.com/watch?v=PNI-cvgyzqM



2021. márc. 3. 12:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, megállok
Nem, nem állok meg
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem álltam volna meg, mert bőven átértem volna a gyalogos elindulása előtt, tehát nem zavarom ezzel áthaladását. A mögötted levők pedig nem tartottak megfelelő követési távolságot, és ha belemennek valakibe hátulról akkor ők a hibásak, kivéve ugye büntetőfékezés. Ebben az esetben szó sincs hasonlókról, zebránál a gyalogost engedted el. Ne parázz ezen, te nem csináltál semmit rosszul, a mögötted levők a hibásak.
2021. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%

Kissé túlreagálod.

Már akkor fékeztél, ráadásul hirtelen, amikor a gyalogos még a zebrához sem ért.

Ha ilyenért megállít a rendőr, akkor nem ismered el a szabálysértést, jelentsen fel nyugodtan. Még kamerád is van bizonyítani az igazad.

2021. márc. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex ***** válasza:
78%

Ilyen helyzetek vannak. Mérlegelni kell a lehetőségeket, a seggedben volt egy autó, a gyalogos meg a túloldalon volt és még nem lépett le, ebben a helyzetben biztos nem lassítottam volna ekkorát, inkább elmentem volna.


Ugyanakkor a zebra egy szent hely, ott nincs kifogás, hogy valaki nem bírt

megállni, még ha látszatra kicsit túl is reagáltad, abból te soha nem jöhetsz ki rosszul, hogy megálltál.

2021. márc. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

"Ha most baleset lett volna és nincs kamerám és a gyalogos elmegy a furgonos azt mondja, hogy nem volt ott senki akkor meg " büntetőfékezett " és üdv a gonoszok között."


A büntetőfékezés közúti veszélyeztetés kategória. A furgonosnak kellene bizonyítania, hogy direkt csinálod. Anélkül ő a hunyó, mert nem tartott megfelelő követési távolságot. Ezért kellene minden autóba kamera.

2021. márc. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Az a mögötted levő gondja, ha annyira a seggedbe jön hogy nem bír lefékezni és belédrohan.....
2021. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

A mögötted levő nem tartotta a távolságot. De Te meg:

a) simán mehettél volna, a gyalogos még kb el se döntötte, hogy átmegy


b) a zebrát eleve kicsit lassabban kell megközelíteni, hogy akkor ha tényleg ott a gyalogos kényelmesen, nem nagyot fékezve is meg tudj állni.

2021. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Én motorral az ÖSSZES ilyen helyen direkt úgy lassítok, hogy figyelem a tükröt és maradok sebességben. Egyszer így kerültem azt el, hogy belémjöjjenek hátulról. Gond és lelkiismeretfurdalás nélkül átmentem a zebrán, természetesen a gyalogost is figyeltem, mit csinál, látja-e, mi történik. Ugyanígy pirosra váltó lámpánál. Illetve motorral még van egy olyan módszer, hogy gyorsan szélrehúzódok fékezés közben és bízom benne, hogy ki tud kerülni, ha már megállni nem tud.


Kocsiban ülve megállnék, ha úgy látom, hogy baleset elkerülhető. Ha látom, hogy belém fog jönni, akkor megpróbálok előrébb menni még előtte.


Ha meg ilyenből baleset lesz, nem úgy működik, hogy a mögötted lévő azt mondja, hogy büntetőfékeztél, a rendőr meg "ja, ok" és megbüntet téged. Ha a mögötted lévő ezt mondja, azt neki kell bizonyítania, amit szemtanúkkal és/vagy kamerával tudna, de abból meg kiderülne, hogy kamuzott és kapná a rendőrségi feljelentést.

2021. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
A hátad mögötti sem mehet többel mint 50. Az ha meg beléd megy, az azt jelenti, hogy nem tartotta be a megfelelő távolságot. Lehetett volna előtted bármi a gyalogos helyett, pl kutya,vagy egy véletlen kirugott labda.. Váratlan helyzetek lehetnek, amit ugye ki kell védeni. A követési távolság betartásával mindenki le tudja reagálni. Nem volt a legszebb megállás az biztos, elég intenzív. És sajnos az ilyen ha nem figyel az ember kicsit jobban baleset veszélyes is. Ha lát az emeber egy gyalogátkelő hely táblát, akkor már úgy kell felkészülten át menni rajta és nem a gázon felejteni a lábat...
2021. márc. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

A KRESZ-ben ilyesmik olvashatók:

"A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."

Mivel a gyalogos ott álldogált az út szélén, és láthatóan figyelt, eszébe se jutott eléd lépni, ezért nem veszélyeztetted volna, ha az eredeti sebességgel mész tovább. Vagyis itt megszegted a leírt tilalmat.

"Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni."

Mivel ilyen esetben soha nem lehet tudni, hogy a gyalogos lelép-e, ezért az idézett rész értelmében lassabban kellett volna megközelítened a zebrát, hogy ne legyen szükség vészfékezésre, hanem szépen, nyugodtan le tudj fékezni, ha a gyalogos lelép. Ha betartod az idézett utasítást, akkor pedig fel se merült volna, hogy hátulról seggbe nyomnak.

Természetesen, mindez független attól, hogy a furgon mögötted nem tartotta be a követési távolságot, valamint hogy ő is ugyanúgy helytelen sebességgel közelítette meg a zebrát, mint te.

Ilyen esetben, ha az ütközés mindkét résztvevője jogszabályt sértett, akkor a rendőr mindkettőnek kiszabja a bírságot.

Utána a második felvonás, hogy a két fél biztosítója eldönti a felelősség megosztását, melyik sofőr mennyire volt hibás. Ha mondjuk 50-50%, akkor egymás KGFB-je csak a károk felére terjed ki, a többi megy saját zsebből.

2021. márc. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!