Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért engedik ennyire hamar a...

Miért engedik ennyire hamar a tanulókat a rutinpályáról a forgalomba?

Figyelt kérdés
Aki nem tud egyenes útszakaszon 50-nel menni vagy egy lámpánál elindulva a kanyart 3km/ó sebességnél gyorsabban bevenni annak nem a rutinpályán lenne még a helye?
2021. márc. 3. 18:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Angoloknál bárki taníthat a forgalomban vezetni, aki beül a bal 1-esbe. Náluk a vizsga a lényeges, addig viszont annyit gyakorolhatsz valakivel, amíg magad nem érzed, hogy mehetsz vizsgázni.
2021. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"A megfordulást, parkolást a forgalmi vizsgán, forgalomban kell bemutatni, nem a rutinpályán, bóják között."


Az egy dolog, hogy ott kell bemutatni, de egy iskolást is előbb tanítanak meg írni olvasni és csak utána deriválni meg verset elemezni.


Főleg, hogy a parkolás mint olyan igazából egy "gépies"dolog.


Nyilván vannak extrém esetek, mikor szűk helyre kell állni, stb. De alapvetően arról szól, hogy megnézed elférsz-e és ha igen akkor az alapvető "mozdulatokkal" a helyére irányítod a kocsit.


És ezt jobb begyakorolni relatív stresszmentesen egy tanpályán akár 2 kocsi közé mint forgalomban ahol közben rád előznek, mögéd állnak, dudálnak, türelmetlenkednek. Persze ezt fognak később is, csak nem mindegy, hogy már benned vannak az alap lépések, vagy "élesben" állsz le gondolkozni, mit is kell csinálni, hogyan tovább.

2021. márc. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is volt rutinpályás órám csak ce meg d jogsin, B úgy volt, hogy kiszállt az oktató ment wc-re mondta üljek be, állítsam be az ülést, fogtam jobb 1-be beültem, nagy nehezen beállítottam, erre jön ki és, hogy én miért állítom el.az ülését, mondom ön mondta.. erre , hogy menjek a kormány mögé, mondom még soha nem vezettem autót, mondja milyen meglepő.. erre a 4 órás csúcsba mentünk, hát utána nem kellett altatni mert kiizzadtam a stressztől.
2021. márc. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nálam szarul sült el, hogy kivitt a forgalomba.


Olyat büntetőfékeztem (nyilván nem tudatosan), hogy az oktatóm jogosítványát bevonták. Úgy kellett keresnem más oktatót.

2021. márc. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#14 mikor volt ez?
2021. márc. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#15 2018 Júliusa
2021. márc. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
1991: Akkoriban még volt rutin és forgalmi vizsga is, de ez egyben volt. A rutinon kellett egy elindulás- megállást produkálni, 2 kihúzott parkolást, utána jött a forgalomban vezetés. Vezetésből húztak meg kétszer, de a rutint is mindig újra kellett csinálnom, mert egy vizsga volt az egész.
2021. márc. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Akkor így a sztorikat látva nem lehet, hogy az oktatók lutasága ez az egész? Könnyebb nekik a forgalomban terpeszkedni a tanuló mellett, mint tisztességesen magabiztosra hozni a kocsikezelést mielőtt behozzák őket közénk ahol aztán az amúgy is félős zanuló még jobban megszeppen?
2021. márc. 4. 08:44
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem nevezném lustaságnak, a tanuló szempontjából igencsak zsebre menős dolog a jogosítvány szerzés, már 6ezer forint körül van a 45-50 perces gyakorlás ára, és ha 15-20 órát rutinpályázik, az ott tanultakat forgalomban 4-5 óra alatt megtanulja, csak az a csalós, hogy nem az első 4-5 órában, hanem el van nyújtva az idő az oktatás teljes hosszára.

Az oktatónak se mindegy, több hetes várólistán állnak sorban a tanulók.

A forgalomban tanítás normális oktatónál nem azt jelenti, hogy rögtön csúcsforgalomba kell bevinni a tanulót, de mindíg egy picivel többet kér tőle, mint amire valójában képes, úgy tanul.

Az teljesen normális jelenség, hogy 10-15 órát 30-as körüli tempóban gyakorolnak, kezdetben jellemzően a tanuló nem is mer gyorsabban menni, de néhány esetet kivéve nem is engedi az oktató "száguldozni", pontosan azért, mert váratlan eseménynél esélye sincsen közbe avatkozni (hirtelen fékezés, kormány elrántás) - ezért mennek lassan, de lassan mennek azok is, akik rutinpályáztak, ott sem tudja előre az oktató, hogy a tanuló hogyan viselkedik kint a forgalomban.

2021. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#14

Ez a sztori nekem sántít.

Olyan szaga van, mint aki sok youtube-ot néz, de nem látja át a szabálysértéseket.

2021. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!