Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért engedik ennyire hamar a...

Miért engedik ennyire hamar a tanulókat a rutinpályáról a forgalomba?

Figyelt kérdés
Aki nem tud egyenes útszakaszon 50-nel menni vagy egy lámpánál elindulva a kanyart 3km/ó sebességnél gyorsabban bevenni annak nem a rutinpályán lenne még a helye?
2021. márc. 3. 18:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nem. A rutinpályán sosem fogod megtanulni az úttartást és az 50-nel haladást. Nincs olyan hosszú rutinpálya szerintem sehol.
2021. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

Én a "másik oldal" vagyok, azaz tanulóvezető.

Szeretnék minden egyes tanuló nevében elnézést kérni, ha miattunk csak 40-nel tudtok menni 50-es szakaszon, ha minden egyes lámpánál meg kell állnotok miattunk, hogy a kanyarodásunk messze nem tökéletes, hogy nem mindig megfelelően használjuk az indexet, hogy az oktató belefékez a vezetésbe mert mi nem néztünk körül és nektek is hirtelen kell fékeznetek stb.

Ez nekünk, tanulóknak is kellemetlen.

Igen, pl. emelkedőn kézifékes elindulást alkalmazunk, ami lehet, hogy lassabb, de annak senki sem örülne, ha a tanuló belegurulna a mögötte állóba. Kanyarodni is általában gyök 2-vel kanyarodunk, hiszen nem szeretnénk kisodródni és nincs sok tapasztalatunk. Rengeteg ilyet tudnék felsorolni.

Viszont mi is szeretnénk egy kis türelmet kérni Tőletek, tapasztaltabb sofőröktől. Néhány személyes példa:

-büntetőfékeztek már előttem

-az autó orra bent volt az üres körforgalomban, hirtelen belefékezett az oktatóm, mert balról bejött egy másik autó, mintha én ott se lennék

-egyirányú utcában mentem, a sofőr jött ki a kapun, látott, de nem állt meg, az volt a szerencse hogy az oktató is elfordította a kormányt meg én is elrántottam

-továbbá ledudálások, kivágások elém, előzés lakott területen kívül mikor 90-nel mentem és hasonlók.


Természetesen vannak kivételek, akik beengednek maguk elé sávváltáskor, megvárják míg beparkolunk, töttyögnek utánunk 30-cal (30-as táblánál nyilván), Nekik/Nektek hatalmas köszönet, tényleg nagyon jól tud esni egy-egy tanulónak az ilyen.


Én 2,5 órát voltam rutinon, ott az alapokat megtanultam (pedálok, felkapcsolás, visszaváltás, kézifékes elindulás, kanyarodás ilyenek) , de sokkal másabb egy üres területen vezetni 20-szal, mint egy városi forgalomban 50-nel.


Mégegyszer mondom tisztelet a kivételnek, mert vannak kivételek nem is kevesen, nekik köszönöm/köszönjük a türelmet, igyekszünk jobban vezetni.

2021. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!