Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan hátsó szélvédőre...

Van olyan hátsó szélvédőre szerelhető tükör, ami segítené a parkolást?

Figyelt kérdés
Ami lefelé néz és nagyjából be tudom lőni meddig mehetek még hátra, mert meredek fenekű hatchback-em van és amikor még 70 cm van mögöttem akkor már úgy érzem, hogy épp nekimegyek a mögöttem levőnek, hiszen se a középső tükörből se a visszapillantóból nem érzékelem rendesen a távolságot.

2021. márc. 6. 15:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem tetszik a wish, itt egy másik:

[link]

2021. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%

nekem ilyen autóm van.

oldaltükör fèkpámpa, árnyèk jó viszonyt ad, előre felè fènyszoró. sose löktem meg senkit, pedig ha elèn valakin, hát èn tuti sz.rul parkoltam. auchen parkoló ajánlani tudom

2021. márc. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%

100 hogy kapsz, linkeltek, de en tuti nem égetnem magam egy odatákolt valamivel a kocsimon. Én is szivok, adom, hogy a ferdehatú nem annyira egyszerű, mint mondják, a kombi jobb, mert a hatsó ablaknal van kb a vege, az 5 ajtosnál nalam meg kb 30 centi van. Ez mar egy 4,5 meteres kocsinal is para tükörből. Sedan meg a lehető legmacerasabb szerintem, de mindegy is.

Vegyel kamerat/radart, ha tul cinkesnek erzed! Szandd ra azt a kis macerat, par ora es megvan!

2021. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
64%

....lenne egy extrém ötletem:

tanulj meg vezetni.


/ahogy már több millióan megtették a világon/ :D

2021. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Csak mondom, hogy nem kell ráállni a mögötted állóra. Amikor már jónak érzed, megállsz és ennyi. Nekiütközni nem fogsz, mert a holttértől eleve úgy érzed, hogy már benne vagy a másikban, aztán kiszállsz és látod, hogy még egy csomó hely van. Perspektívából adódó vizuális csalódás. Később a tapasztalatból majd tudni fogod, hogy na még egy moccanás bőven belefér és akkor neccesebb helyeken sem lesz problémád. De hangsúlyozom, ha nem indokolt (nagyon kilóg az autó orra és hasonlók), akkor nem kell leseggelni a másikat. Felesleges.


Ha ez így nem elfogadható neked, akkor tolatókamera vagy radar (inkább kamera). Nem muszáj neked beépítened, vannak ezzel foglalkozó cégek, akik a saját megoldásukat szépen beépítik neked.


A parkoláshoz még annyit, hogy ha párhuzamos parkolásról van szó, akkor ott eleve lehetetlen, hogy nekitolass a másiknak, ha van elengedő hely (ha nincs, akkor eleve rossz helyet néztél ki, mert be sem fogsz tudni állni, meglátod). Nem tudom milyen módszert tanultál erre, de az összesnek azt hiszem az a vége, hogy a végén a szegéllyel párhuzamba hozzuk az autót és ennyi. Utána már nem kell helyezkedni.

2021. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
64%
én még annyit szoktam csinálni, hogy mielőtt elkezdeném a parkolot, odaállok és megnézem, hogy maga az autó befér e egyáltalán :) mert ha szűk a hely és látod hogy nem fér be akkor már felesleges vele szenvedni....
2021. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

#15: Ez alapján lehet szűken parkolni, de valahogy a gyakorlatban sose lehet ilyen precízen kivitelezni: https://www.youtube.com/watch?v=KHt_Ttslcqw


Amit szoktam követni az ez a klasszikus manőver: https://www.youtube.com/watch?v=l4LcfZeS4qw

De ez se jó szűkebb helyekre és városban általában ilyen szűk helyek vannak. Illetve van, hogy nem jön ki úgy a manőver (távol/közel állok a kocsihoz, túl gyorsan szedem alá stb.) és akkor kezdhetek utána korrigálni, előre hátra kormányt tekergetve araszolgatni és akkor mindenki hülyének néz és utána azért leszek para.

2021. márc. 8. 20:52
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

pedig nem nagy kunszt...

pl èn: kb 1m oldal, tolatás, majd amikor asegge elhadja a melletted lèvőt akkor be teszed mind lo a lonak, majd addig amig az oldal tükörbe nem látod a másikat...majd vissza kormányzod.... utánna már csak be kell mozgatni....

2021. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
#17 Megnéztem a videókat. Nekünk annak idején a másodikban látott módszert tanították, bár a viszonyítási pontok kicsit mások voltak, de hogy mikor mit nézünk, mikor tekerjük a kormányt szinte tökéletesen megegyezik. Az első videó szerintem alapjaiban rossz, mert a mögötte állót kicentizi és csak utána hozza párhuzamosba, aztán még előre-hátra szerencsétlenkedik, hogy középre igazítsa magát. Elvi szinten ha van számára hely, akkor bizony be kell férnie egyetlen folyamatos manőverrel is. Aki nem hiszi el, az játssza el különböző hosszúságú modellautókkal a műveleteket (mi megtettük tanórán).
2021. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

#19: Akkor maradok a 2. módszernél. Végülis első vizsgán amikor betolattam 2 autó közé egy kapubejáró vonalában, ahol épp elfért a kocsi, a 2 között tökéletesen beálltam, csak rossz helyre. Utólag értettem miért volt olyan szűk a hely. :D


Csak a videóban azért irreálisan nagy a hely ahova bemanőverezik, de úgy látom, ha nagyon kicentizi az orrát az elől lévő hátuljánál (ami sztem könnyebb mint hátrafele araszolni imádkozva, hogy van-e még hátul hely), akkor talán szűk helyeken is jó ez a technika. Jól gondolom?

2021. márc. 8. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!