Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért állnak meg a gyalogosok...

Miért állnak meg a gyalogosok a zebrán?

Figyelt kérdés
3 éve van jogsim, de csak fél éve vezetek. Ez idő alatt úgy 4x tapasztaltam azt, hogy megyek a zebra felé, látom hogy pont kel át valaki, lassítok amennyire kell (már ha kell), gyalogos elnéz az irányomba, megáll előttem a sávban, közben folyamatosan néz engem, így én is megállok, majd csak ezek után indul el tovább. Ha nem állna meg, nekem sem kellene. Miért csinálják ezt? Korábban is láttam már a jelenséget videón, már akkor sem értettem. Nagyon az az érzésem, hogy direkt megállásra kényszerít, de azt meg minek tenné?

2021. ápr. 20. 00:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

Na szeeinted?

Annyira nem bonyolult

2021. ápr. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Én is keresem a szemkontaktust a sofőrrel - különben sajnos nem tuti, hogy figyel rám. Ha harminccal csapnak el, az is veszedelmes. Autóval sem hiszek az indexelőnek. Te se higgy!!!

Gyalogosként a közeledő autó bizony egy tonnás, halálos fegyver, semmi más. A bizalom azonos súlycsoportban talán ér valamit, de gyalogosként csak egy esélyed van.

Másrészt nagyon sok a nem átengedő.

Kisváros, beteg fiammal percekig álltunk a zebra szélén, mire érkezett egy ISMERŐS ... Ő megállt.

2021. ápr. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
3%
1 olvastad: frissjogsis. :-)
2021. ápr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Mint írtad fél év alatt 4-olyannal találkoztál aki megáll az autód előtt ez összesen 4 kretént jelent, no persze nembiztos hogy mind az, lehet csak öngyilkos akar lenni és hátha alapon megáll.


"Na szeeinted?


Annyira nem bonyolult"


Tényleg nem az, valószínűleg hülyék mint egy marék föld.



"Én is keresem a szemkontaktust a sofőrrel - különben sajnos nem tuti, hogy figyel rám. Ha harminccal csapnak el, az is veszedelmes. Autóval sem hiszek az indexelőnek. Te se higgy!!!"


2-es ha kinn van az autó előtt minek keresne szemkontaktust? Főleg úgy hogy még meg is áll, ha rettegő marháról van szó akkor nem az lenne a logikus hogy minél előbb eliszkol az autó elől? Mellesleg ha indexel valaki nincs mit nézni, el kell hinni hogy le fog kanyarodni és ennek megfelelően kell lereagálni a helyzetet, ha tétovázol azzal pont hogy veszélyhelyzetet keltesz, vagy minimum feltartod a forgalmat.


"Gyalogosként a közeledő autó bizony egy tonnás, halálos fegyver, semmi más. A bizalom azonos súlycsoportban talán ér valamit, de gyalogosként csak egy esélyed van."

Nem gyalogosként a közeledő autó az egy közeledő autó, semmi más, ha mondjuk egy őrült vezeti aki szándékosan ölni akar vele akkor gyilkos fegyver, pont mint egy csigás íj, alapból sportszer, de ha egy őrült valaki emberre tartja SZÁNDÉKOSAN, vagy SZÁNDÉKÁBAN ÁLL VELE ölni akkor fegyver.


"A bizalom azonos súlycsoportban talán ér valamit, de gyalogosként csak egy esélyed van." A kresz bizalomra épül, ha nincs bizalom benned a többi résztvevő iránt akkor nem vagy alkalmas a közlekedésben való részvételre.

Teljesen mindegy hogy gyalogosként vagy autósként.


"Másrészt nagyon sok a nem átengedő."

Ha egyértelműen állsz oda a zebrához, többnyire megállnak, úgyhogy szerintem pont hogy kevés a nem átengedő, vagy legalábbis engem mindig elengedtek, bár az is tény hogy egyértelműen állok meg a zebránál, nem forgolódva mint valami dankóros, meg nem 2-méterre a felfestéstől...



Egy szó mint 100, ha valaki megáll az úton, pl zebra közepén (nem járdasziget) és néz rám mint borjú az új kapura az idióta, vagy öngyilkos jelölt. Az ilyeneknek mondjuk alapból nincs helye a közlekedésben, de sajnos el kell őket viselni, nem lehet mit tenni, sajnos ha elütöd ugyan annyit kapsz érte mint egy ép emberért, mondani meg nem mondhatod hogy az idióta amúgy szándékosan állt meg, bizonyítani nem tudnád.

2021. ápr. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%

Levezettem már pár százezer km-t, de bevallom ilyet még nem láttam, hogy a zebra közepén megálljon a gyalogos és bámuljon felém. Ezek tényleg bolondok vagy szándékosan akadályoznak. Furcsának tartom, hogy fél év alatt 4 ilyenbe is belefutottál.


Olyat sokszor látok, hogy áll a zebra előtt és hiába lassítok és jelzek, nem indul el, csak ha állóra fékezek. Ez is idegesítő, de ez az óvatosság feltehetően a sok sietős, telefonozó tahó autós miatt alakult ki.

2021. ápr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha leléptem (nyilván féktávon kívül), de nem észlelem , hogy a közeledő jármű lassítana, akkor bizony én is megtorpanok 1-2 lépés után , esélyt hagyva magamnak a hátramenekülésre vagy az autósnak a kikerülésre.


Ezért nagyon fontos, hogy ha látod a gyalogost kötekedni a zebrához, màr akkor lassíts, így teljesen egyértelmű lesz mindkettőtök számára a helyzet.

2021. ápr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen gyalogossal még nem találkoztam, de azt hiszem, megfejtettem az okát: olyan intenzitással érkezel meg a zebrához, hogy elbizonytalanítod a gyalogost, vajon tényleg megállsz-e. Megáll, mert felkészül arra, hogy valamerre menekülnie kell előled.

Jobban jársz, ha ilyen esetben jelzel neki a fényszóróval, villantasz még előtte, hogy észrevetted, átmehet nyugodtan. Én gyakran így szoktam, mikor kellő távolságban van, és jellemzően meg is köszönik a figyelmességet, nincs semmi félreértés, bizonytalanság.

2021. ápr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Sose tapasztaltam, előttem folyamatosan mennek át a gyalogosok.
2021. ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
A kérdésben leírt szituációt még sosem tapasztaltam, de lehet, nem jól lett megfogalmazva. A gyalogosok általában akkor állnak meg a zebra közepén, amikor nem biztosak benne, hogy jobbról is átengedik őket. Amikor meg lelépnek 1-2 lépést és ott torpannak meg, azt már írták előttem is, hogy ott is ugyanez a szitu, hogy nem biztosak benne, hogy tényleg átengeded őket. Pont ezért szinte mindig villantok, vagy intek nekik, mert akkor ők is magabiztosabban és gyorsabban mennek át, és a legtöbben meg is köszönik. Win-win és mindenki boldog. :D
2021. ápr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Megtévesztő sebességgel mész a zebra felé.

A lassítás nálad is gázelvételt jelent?

Fékezni kellene inkább!

2021. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!